ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Гаджети та технології |
Давно думаєте замінити свій застарілий девайс на новішу модель? Ваш старенький ноутбук, який служив вам вірою і правдою багато років, зламався і його ремонт влетить у копієчку? Ви не готові віддати всі свої заощадження за новий гаджет із салону? Тоді чому не придбати стильний і сучасний ноутбук, але який був у вжитку?
Давайте будемо чесними - сьогодні вживана техніка це не клеймо, а навпаки - раціональне рішення. Єдине, що вам варто - переконатися, що запропоновані ноутбуки бу справді "у формі" і працюють на всі 100. А для цього вам варто знати кілька простих правил як перевірити бу ноутбук і обов'язково це врахувати під час купівлі.
Звісно, ми не говоримо про варіанти, коли пошкодження на ноутбуці помітні неозброєним оком, а про більш детальний огляд техніки. І це не про красу гаджета, а про справність під час роботи. Якщо комп'ютер падав, або на нього щось опускали важке, то подряпини далеко не найстрашніше - гірше, якщо постраждали комплектуючі комп'ютера. Наприклад, материнська плата дуже чутлива до будь-якого зовнішнього впливу і під час падіння ноутбука на ній могли виникнути серйозні тріщини, які зроблять ноутбук несправним. Якщо все ж таки є якісь досить серйозні "травми" на ноуті, то краще відмовитися від покупки.
Якщо вам вдалося запустити систему з першого разу і при цьому досить швидко - вважайте, що ноутбук у хорошому робочому стані. У жодному разі не витрачайте свій час на варіанти гаджетів, де не встановлена "операційка" - вам ніяк не вдасться дізнатися, чи працює ноутбук, чи немає битих пікселів і чи справний жорсткий диск.
Не погоджуйтеся на покупку, навіть якщо продавець гарантуватиме вам надійність. За допомогою операційної системи можна легко перевірити ноутбук на наявність дефектів і несправностей, які ви візуально не зможете помітити.
Ви закінчили етап перевірки ОС і вона вдало пройшла випробування? Дайте їй трохи часу "звикнути" і починайте перевірку матриці на наявність битих пікселів. Для цього можна скористатися однією з декількох програм, яка допоможе визначити несправні пікселі просто скориставшись "заливкою" і зміною кольорів дисплея. Варто врахувати, що виробники й самі припускають наявність до 10 битих пікселів у тій чи іншій моделі ноутбука.
Необов'язково заглядати всередину ноутбука, щоб перевірити справність роботи відеокарти. Достатньо просто записати на флешку необхідні програми та додатки, які дадуть змогу перевірити роботу ноутбука при максимальному навантаженні відеокарти і процесора.
Також не зайвим буде перевірити температуру нагрівання всіх компонентів гаджета - наприклад, програма Hardware Monitor допоможе знайти перегрів і повідомить про це спеціальним звуковим сигналом. Саме це допоможе вам визначити справність роботи вентилятора. Врахуйте, що несправний охолоджувач може неабияк нашкодити ноутбуку і не завжди це можна виправити простим чищенням вентилятора.
А для того, щоб перевірити роботу жорсткого диска, взагалі не потрібно нічого особливого - просто створіть папку на робочому столі, в якій буде дуже багато невеликих файлів і спробуйте перенести її з одного диска на інший. Весь цей "переїзд" має відбуватися тихо. Якщо вінчестер під час перенесення файлів скрипітиме або клацатиме - ще раз гарненько подумайте, чи варто брати такий ноутбук.
"Убитий" акумулятор на вживаній техніці це далеко не рідкість. Тому вірити продавцю, що батарея тримає годинами - не варто. Щоправда, перевірити його слова вам так одразу не вдасться - ви ж не збираєтеся щодня приходити для перевірки? Тому просто скористайтеся спеціальною програмою (наприклад, BatteryCare або AIDA 64), яка "завантажить" ноутбук роботою на повну і відстежить час розрядки.
Ще існує маленький нюанс - на повністю зарядженій батареї не так легко відстежити несправності, тому важливо, щоб під час перевірки ноутбука він був десь розряджений на половину.
Як перевірити порти? Усе просто - за допомогою флешки, яку ви можете підключити до кожного виходу. А клавіатуру? Просто скористайтеся всіма клавішами в стандартному редакторі - романи писати не варто, але кілька фраз накидайте. Тачпад? Просто перевірте ОС. Для того, щоб перевірити оптичний привід, вам знадобиться DVD-RW, на який ви спробуєте записати кілька файлів, - нам же потрібно знати, як він працює "на читанні" і "на записі".
Не варто нехтувати такими простими порадами, які допоможуть вам заощадити час і гроші. Якщо ви не знайшли жодних серйозних порушень у "життєдіяльності" бу ноутбука - можете сміливо купувати його. Якщо ж у вас виникли хоч малі сумніви - краще пошукайте надійніший варіант і обов'язково перевірте його "від і до".
Автор: Мария Никулина, редактор рубрики "Гаджети та технології" на ЖЖ.info