ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Гаджети та технології |
Теплоакумулятор — це елемент системи опалення будинку, який накопичує гарячу воду та коли це необхідно подає її в систему. Завдяки цьому все обладнання для обігріву будинку працює більш ефективно та економно. Однак для забезпечення хорошої роботи системи опалення важливо правильно вибрати розмір і місткість пристрою. Яким має бути теплоакумулятор для обігріву будинку — розповідаємо в цьому матеріалі.
Теплоакумулятор — це буферна місткість, яка використовується в опалювальних установках, де джерелом тепла є вугільний або дров'яний котел. Це досить популярний спосіб опалення будинку, але недостатньо ефективний. Твердопаливний котел потрібно розпалювати двічі на день і режим його роботи не в змозі забезпечити ідеальний тепловий комфорт.
У будівлях, які погано утеплені, спостерігається швидке охолодження радіаторів, а у будинках з хорошою теплоізоляцією виникає проблема непотрібної втрати енергії, оскільки котли не здатні гріти з малою потужністю. Тому установка буферної місткості стає чудовим рішенням для збереження комфортної температури в приміщенні.
Буферна місткість є проміжним елементом, який бере участь у водообміні всієї системи опалення. Теплоакумулятор встановлюється в замкнутій мережі між опалювальним котлом та радіаторами.
Спочатку котел нагріває воду, що накопичується в буферній місткості, після її доведення до відповідної температури він припиняє роботу. З цього моменту гаряча вода зберігається в теплоакумуляторі та постачається в радіатори. Вода в установці постійно циркулює — радіатори забирають гарячу воду з буфера й одночасно наповнюють його холодною.
Котел запускається лише тоді, коли запас тепла в баку закінчується. Таке рішення зменшує частоту розпалювання котла і дозволяє підтримувати постійну температуру в будинку.
Теплоакумулятор призначений тільки для певних систем опалення. Він є обов'язковим елементом системи опалення, в якій використовуються котли, що працюють на дровах або вугіллі.
Теплоакумулятор також може виконувати різні додаткові функції. Його можна використовувати для:
підігріву води для побутових цілей;
установок теплових помп, де він відіграє роль гідравлічної муфти;
теплообміну між різними джерелами енергії, наприклад, котлом, каміном з водяною сорочкою та сонячною установкою.
Вибір теплоакумулятора багато в чому залежить від його застосування та призначення.
Вирішуючи придбати теплоакумулятор, спочатку слід визначитися з його об’ємом. У продажу доступні буферні місткості об’ємом від 300 до 10 000 літрів. В індивідуальних будинках найчастіше використовуються невеликі установки — від 300 до 2000 літрів. Вибір об'єму теплоакумулятора залежить від площі будівлі та потужності опалювального котла.
Загалом вважається, що на 1 кВт теплової енергії опалювального котла потрібно 50 літрів води. Для твердопаливних котлів найчастіше використовують буферні місткості об’ємом від 1000 л, оскільки цього має вистачити для обігріву будівлі не менше ніж на добу. Однак занадто великий теплоакумулятор вимагатиме більш тривалого завантаження котла.
Теплоакумулятор — це енергоощадний пристрій, який є дуже зручним та простим у користуванні. Однак до його вибору слід підходити зважено й враховувати умови застосування. Придбати теплоакумулятор, який відповідатиме всім потребам, можна звернувшись в компанію Aqua-Life.
Автор: Сергій Ковальчук, редактор рубрики "Гаджети та технології" на ЖЖ.info