Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Будівництво

Оскарження тендеру: особливості проведення процесу

Автор: Оксана Загороднюк, 19.08.2024, 11:59:42 Оскарження тендеру: особливості проведення процесу

Публічні закупівлі передбачають залучення до справи як мінімум двох учасників. Спільна взаємодія суб’єктів може мати розбіжності та суперечки. Для зменшення корупційної складової, дискримінації учасників та підвищення якості роботи системи створено спеціальний Антимонопольний комітет України, який здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством. Досконало знається на всіх нюансах його роботи та етапах подачі скарги тендерний спеціаліст.

Що таке процес оскарження тендеру?

Процес оскарження тендеру являє собою подачу апеляції чи скарги на неправомірні дії суб’єкта/замовника. Механізм проведення процедури дуже складний, тяжкий та затяжний. Тому для проведення її необхідний тендерний спеціаліст з високим рівнем юридичних знань та широким досвідом.

Основні моменти оскарження.

  • Захистити права постачальника можна лише в онлайн-форматі (електронний документ). На авторизованій платформі Прозоро є відповідна форма для оскарження, яка заповнюється виключновиконавцем. Після активування заява автоматично фіксується в реєстрі, на якому створюється реєстраційна картка. Опублікування скарги відбувається в день її подачі.
  • Подача скарги здійснюється за чотири доби до моменту закінчення приймання. Розглядом справи займається Орган оскарження продовж трьох днів та за один день до завершення планового приймання.
  • У разі відмови задоволення оскарження аукціон проводиться в запланований термін. Якщо заява набула позитивного статусу, то відбувається замороження проєкту до закінчення процесу.


Подача скарги може бути виконана при внесенні плати через офіційний сайт, на якому розміщена електронна система закупівель. Неоплачена заява не потрапляє до органу оскарження. Об’єм внеску встановлюється КМУ. Сума оплати не має фіксованої позиції. Вона має диференційний статус.

На що можна поскаржитися?

Комерційний виконавець потреб державних чи комунальних замовників має право подати апеляцію тільки під час проведення понадпорогових закупівель. Йому надається можливість оскаржити ситуацію у таких випадках.

  • Дискримінаційні вимоги в технічному завданні, у кваліфікаційних критеріях.
  • Неправомірні дії зі сторони замовника.
  • Бездіяльність суб’єкта.
  • Скасування закупівлі.


Кожний вид скарги має свої строки виконання, при порушенні яких право на подачу заяви блокується. Для уникнення непередбачуваних ситуацій рекомендується мати повний супровід публічних закупівель. Надають послуги такого роду юридичні агенції, які розуміються на тендерах та аукціонних платформах.

Автор: Оксана Загороднюк, редактор рубрики "Будівництво" на ЖЖ.info


Будівництво | 19.08.2024 | Переглядів: 279 | Оформление, конкурс, тендер

Читайте також на цю тему: