ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Без проблем допомогти дитині зрозуміти математику вдається не завжди. Деякі батьки вже на старті приходять до висновку, що рішення прикладів і аналітичні здібності не входять до переліку можливостей малюка. І роблять велику помилку. Чи можна навчити дитину розуміти математику, якщо у неї навіть натяку немає на логіку в мисленні?
Правило правил в дошкільному розумовому вихованні дітей - синхронно розвивати обидві півкулі. Якщо ви вважаєте, що малюк росте обдарованою гуманітарною особистістю, - прекрасно! Продовжуйте розвивати в ньому творчу іскорку, але не ігноруйте розвиток логіки, аналітичний склад розуму, усне рахування. Без них дитині не досягти великих результатів в музиці, у вивченні мов, в грамотному викладі своїх думок, навіть в плануванні своєї діяльності.
Як допомогти дитині добре освоїти математику?
Діти дошкільного віку бачать цифри на папері, як знаки без сенсу, тому не розуміють, що з ними робити. Почати знайомство з числом потрібно на рівні наочно-дієвого сприйняття, тобто на предметах. Таким же чином можна навчити дитину порівнювати числа (яке більше, яке менше), додавати і віднімати. Тільки коли учень розбереться з простим рахуванням, можна переходити до вербального знайомства з цифрами.
Неможливо дитину змусити розуміти або любити математику, але зате ми можемо її зацікавити. Наприклад, розповісти про можливості порахувати все на світі: пелюстки на квітах, листочки на дереві, сходинки, іграшки. А ще запропонувати малюкові гру в порівняння предметів, зовсім не схожих між собою (за розміром, формою, кількістю деталей), пояснити, що в такому порівнянні теж присутня математика.
Ну і головна умова допомогти дитині з математикою - показати, що вона здібна, розумна. Ніколи не повинні батьки говорити про відсутність математичних здібностей у малюка, про те, що дисципліна ця важка, завдання складні, а шкільна програма недоступна для розуміння. Адже маленький учень довіряє батькам, а значить, заздалегідь програмується на невдачу.
Відштовхуючись від найпоширеніших проблем у вивченні математики, ми можемо знайти хороші способи їх вирішення:
Уроки ментальної арифметики відмінно прокачують мозок, змушують півкулі функціонувати синхронно, збільшують можливості пам'яті, розвивають гнучке мислення. Ніяких таблиць і заучування.
Тільки практичні заняття з активним використанням уяви і логічних здібностей. Кожна маленька перемога служить трампліном для сходження до наступної вершини. І мова не тільки про царицю наук. Взагалі не про неї! Мова йде про розкриття унікального інтелекту, вражаючої працьовитості та цілеспрямованості, волі до успіху. Тому, якщо говорити про те, як навчити дитину розуміти математику, то кращий вибір – це Школа ментальної арифметики Соробан ® в Україні.
Автор: Сергій Ковальчук, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info