ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Деякі страви настільки до вподоби людям у всьому світі, що стають дуже популярними далеко за межами країни свого походження. Такою улюбленою стравою стала смачна піца, і зараз вже неможливо уявити собі гарний заклад у будь якій країні без хоча б декількох її видів. Багато закладів намагаються створити найсмачнішу піцу, щоб задовільнити і привабити ще більше відвідувачів.
За інформацією закладів всіх видів, а не тільки піцерій, за добу в світі з'їдають більш ніж 500 мільйонів штук різноманітного розміру, сортів та форм. Жінки більше замовляють вегетеріанські варіанти, мабуть, побоюючись за фігуру, а чоловіки та діти готові їсти її вдень і вночі.
Світовий бізнес піци заробляє 62 млрд. євро на рік. Приблизно половина ринку належить європейським країнам:
Інша половина прибутку цього сегменту ринку — у США, там ще з кінця ХХ сторіччя навіть запровадили «Місяць піци» — жовтень.
Це найвідоміша італійська піца, яку виготовляють за прадавнім рецептом. Поверх тіста накладають пасту з томатів невеликим шаром, потім посипають тертим сиром моцарела, а зверху — помідори Сан-Марцано кільцями і ставять у піч на 20-25 хвилин. Вже готову її треба побризкати оливковою олією та викласти промитим і просушеним базиліком.
Таку страву вперше зробив неаполітанський піцайоло, до якого під час прогулянки завітала королева Маргарита, яка чула про смачну страву і захотіла спробувати її. Улещений до нестями таким візитом, майстер зробив за новим рецептом найгарніший смаколик у своєму житті.
Ще подейкують, що італійці дуже люблять свій прапор. В ньому три кольори: зелений, білий і червоний, що символізують віру, надію та любов. Буцімто страва їм нагадує своїми кольорами улюблений прапор, тому і стала символом сонячної Італії.
В цьому виді піци, як зрозуміло з назви, чотири сорти сиру: натерті пармезан и маасдам і порізані на маленькі кубики моцарелла і дорблю (або камамбер). Але спочатку тісто покривають соусом: сметана і зелень змішані з мукою, просмаженою на вершковому маслі, і проварені дві-три хвилини.
Ніякої цікавинки історія не зберегла про її появу або автора рецепту, але вона має багато поціновувачів, ще й викликає бурхливі дискусії темпераментних італійців щодо тих чотирьох сортів сиру. Які тільки комбінації сирів не пропонують піцайоло, стверджуючі, що вони перфектні!
Чому цю піцу назвали так дивно і незвично — невідомо, історія замовчує цей факт. «Кальцоне» італійською — це «штани», а виникла вона в Мілані. Піцайоло вже не знали, як вразити розбещених відвідувачів, яким було замало будь яких начинок, соусів та їх найфантастичніших комбінацій і придумали робити страву у формі півмісяця. Це викликало справжній фурор, і «Кальцоне» з тих пір одна з найуживаніших в усьому світі протягом століть.
Начинка: куряче філе, помідор, цибуля, пармезан та моцарела, болгарський перець, зелена цибуля, оливки. Все нарізають, накладають на тісто, закривають і защіпують край, як у вареника. Завдяки закритості страви всі інгредієнти у готовому вигляді зберігають аромат і соковитість. Перед тим як поставити в піч, треба зробити надрізи на тісті, щоб «Кальцоне» не тріснула, коли розжариться.
Велика піца будь якого сорту підійде для великої родини або компанії. Ця страва настільки універсальна, що дуже добре смакує у веселому галасливому товаристві і в камерній атмосфері сімейного затишку. З піцою можна святкувати день народження і вступ в університет, просто поїсти смаколик, дивлячись романтичне кіно, або побалувати себе в робочу перерву.
Автор: Сергій Ковальчук, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info