Відомо, що стійкість організму до інфекцій залежить від стану імунітету людини. У свою чергу, ефективність роботи імунної системи багато в чому обумовлена станом мікробіоти кишечника. Взаємодія між імунною системою слизових оболонок і мікробіотою грає істотну роль у формуванні та підтримці захисних сил організму і допомагає йому справлятися з різними захворюваннями.
Тому терапевтичні підходи, спрямовані на поліпшення роботи імунної системи слизової оболонки кишечника за допомогою пробіотиків, стають актуальним інструментом в лікуванні порушень в роботі імунної системи і підтримці стійкості людини до інфекцій, що особливо важливо восени, в період сплеску простудних захворювань, - пише сайт
enterogermina.ua/uk.
Сьогодні пробіотики широко застосовуються в медицині при найрізноманітніших захворюваннях, що, в першу чергу, обумовлено їх позитивним впливом на стан імунної системи організму і здатність боротися із запаленням. Доведеним є факт впливу пробіотичних штамів мікроорганізмів на імунні функції різними шляхами, але механізм їх дії є штаммспеціфіческім, тобто різні штами впливають на різні клітинні механізми, активуючи або гальмуючи відповідні молекулярні механізми і каскади. Так, взаємодія між штамами прибутків і ентероцитами грає важливу роль у впливі на продукцію медіаторів запалення - цитокінів та хемокінів - епітеліальними клітинами кишечника.
Зміцнюємо іммунітет
Вроджений імунітет - це здатність організму знешкоджувати чужорідний і потенційно небезпечний інфекційний агент, існуюча спочатку, тобто ще до першої зустрічі організму з ним. Набутий імунітет формується після першої зустрічі з інфекційним агентом і дозволяє в подальшому швидше реагувати на «вторгнення» інших представників цього виду, а значить, допомагає більш ефективно боротися з інфекцією, в ряді випадків навіть не допустивши появи симптомів захворювання у людини. Так, Bacillus сoagulans, згідно з результатами досліджень, впливає на продукцію цитокінів за рахунок пригнічення прозапальних цитокінів інтерлейкіну IL-2 і посилення продукції протизапальних цитокінів IL-4, IL-10, і особливо IL-6, а також помірного збільшення продукції фактора некрозу пухлини-альфа, і достовірного збільшення - інтерферону-γ.
Іншою важливою особливістю є комбінація Bacillus coagulans і вітамінів В9 і В12, яка обгрунтована як з точки зору стимуляції вітамінами зростання і розмноження бактерії, так і з метою надання корисних системних, в тому числі імунотропних ефектів. Імуномодулююча дія Bacillus coagulans в складі Лактовіт Форте обумовлено дією метаболітів бактерії, її клітинної стінки і суперечка. Крім цього, вітаміни В9 і В12 самі мають імуномодулюючу ефектом. Так, вітамін В12 підвищує стійкість організму до інфекцій, сприяє збільшенню продукції антитіл, посилення фагоцитарної активності лейкоцитів, стимулює продукцію інтерферону. Вітамін В9 також впливає на захисні сили організму, зокрема щодо клітинного імунітету.
Важливо підкреслити, що, на відміну від багатьох традиційно застосовуваних прибутків, Bacillus coagulans не намагається замінити нормальну мікрофлору, яка є індивідуальною для кожної людини, а сприяє розвитку його власної мікрофлори. Тим більше, що, за результатами проведених досліджень, останнім часом заместительное введення чужорідних бактерій (бактерій, вирощених штучно, які є чужорідними для організму) супроводжується відторгненням внаслідок біологічної несумісності наявної у людини мікрофлори і вводяться штамів.
Таким чином, пробіотичний препарат що містить спори спеціальних імуномодулюючих бактерій Bacillus coagulans, фолієву кислоту і вітамін В12, які володіють доведеною ефективністю щодо відновлення власної корисної мікрофлори та слизової оболонки кишечника при дисбактеріозі, внаслідок прийому антибіотиків та інших причин, а також з метою зміцнення імунітету у дорослих і дітей. Це особливо важливо в період підготовки як дорослого, так і дитини до сезону сплеску простудних захворювань, а також після перенесених інфекцій.