Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Украина

Гемофілія - не вирок! Три надихаючі історії

Автор: Аркадій Галанін, 14 Ноября 2016, 20:19:15 Гемофілія - не вирок! Три надихаючі історії
Незважаючи на значні успіхи в медицині, науці так і не вдалося впоратися з таким захворюванням як гемофілія. Це «королівська хвороба», що характеризується поганий згортанням крові, коли людина може втратити значну кількість крові навіть при невеликому порізі.
 

Гемофілія. Хвороба королів


Гемофілію називають «королівською хворобою». Це спадкове захворювання, причиною якого є всього лише один ген, розташований в Х-хромосомі. При гемофілії порушується процес згортання крові, що може привести до серйозних крововиливів навіть при незначних порізах і ударах.

Часто хворобу гемофілія діагностували у монарших осіб. Оскільки королі і царі різних держав були пов'язані між собою родинними зв'язками, то гемофілія була поширена серед представників монарших родів. Зокрема, королева Вікторія (яка була носієм гена гемофілії) видала своїх дочок за представників відомих королівських і імператорських династій, що і послужило поширенню гемофілії. Дружина імператора Миколи Другого Олександра Федорівна була онукою королеви Вікторії. Злощасний ген гемофілії «докотився» і цесаревича Алексія, у якого перші ознаки гемофілії проявлялися ще в юному віці.
 

Відомі люди, що живуть з гемофілією

Не тільки монарші особи хворіли на цю недугу. І сьогодні є чимало відомих людей з гемофілією, які при цьому живуть повноцінним життям. За статистикою, у світі налічується близько 150 тисяч людей, які страждають на гемофілію. А ми вам розповімо про три надихаючих прикладів, коли гемофілія не стала перешкодою для щасливого повноцінного життя.
 

Алекс Доуссет - велогонщик


Алекс Доуссет - відомий британський спортсмен-велогонщик. Гемофілія не стала перешкодою Алексу підкорювати великий спорт. Доуссет - багаторазовий переможець юнацьких чемпіонатів, а також володар золотої медалі, яку він отримав на Британському чемпіонаті з велоспорту.
 

Баррі Хорде - ще одна зірка велоспорту


Ще одна зірка велоспорту з гемофілією - Баррі Хорде. Історія цього чоловіка зовсім непроста. Коли йому робили переливання крові, то його заразили гепатитом С і ВІЛ. Таке потрясіння переніс би далеко не кожен, але тільки не Баррі. Він не впадав у відчай і продовжував робити успіхи в велоспорті.

На сьогоднішній день Баррі Хорде - спортсмен з трьома смертельними захворюваннями (гемофілія, гепатит С, ВІЛ), якому вдалося об'їздити на велосипеді майже всю Америку.
 

Алекс Борштейн - актриса і мати двох дітей


Відома американська актриса Алекс Борштейн є носієм гена, який обумовлює гемофілію. Як відомо, жінки можуть бути лише носіями гемофілії, але симптоми даного захворювання у них не виявляються.

Незважаючи на настільки несприятливий діагноз, Алекс не побоялася завести дітей, у неї їх двоє. Актриса активно займається благодійністю, а також допомагає людям переборювати сформовані життєві проблеми.

Як ми бачимо, гемофілія не є вироком. Ви завжди можете почати з нуля, головне - повірити в себе і по-справжньому любити життя.
Автор: Аркадій Галанін
Украина | 14 Ноября 2016 | Просмотров: 3348 | медицина, лечение

Читайте также на эту тему: