Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Втеча соцмереж від української молоді

Автор: , 30.05.2017, 16:19:30 Втеча соцмереж від української молоді
Сучасне покоління тісно пов'язане з соціальними мережами. За допомогою них люди можуть спілкуватися, слухати музику, дізнаватися новини й навіть працювати. Молодь днями "зависає" у віртуальному світі, а такі мережі як "Вконтакте", Одноклассники" стали невід'ємною частиною життя.

Відомо, що указом Петра Порошенка їх було заблоковано, а також ряд інших російських сайтів. Таке рішеня викликало незадоволення не лише молоді, а й громадських діячів, таких як психолога Наталії Підлісної та Ольги Черваковської, голови Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патріка Пеннінкіса. Вони проти подібних дійств і вважають, що російські соцмережі не несуть значної загрози суспільству, до того ж, порушується свобода слова українських громадян.

Запитавши у студентів ЖДУ ім. Івана Франка, що вони думають з цього приводу, ми отримали декілька поглядів на ситуацію.

– Спочатку я ставилася негативно до того, що заблокували доступ до російських соцмереж, адже там було багато важливих для мене відеороликів, музики, фотографій, яких я не встигла зберегти, – ділиться своїми враженнями Юлія Мелень, студентка ННІ філології та журналістики, – але  на «Вконтакте» життя не закінчується, є безліч інших ресурсів, таких як «Instagram», «Facebook» і «Viber». Звісно, ці соціальні мережі дещо поступаються «Вконтакте», але це дає поштовх почати все з чистого аркуша, зробити нові світлин, знайти нових друзів…

– Якщо розглядати дану ситуацію з політичної точки зору, то я вважаю рішення Петра Порошенка, щодо заборони російських інтернет-ресурсів, правильним, але якщо подивитися на це очима звичайного студента, то заборона «Вконтакте» дещо ускладнила наше життя. Адже саме в цій соцмережі ми створили бесіду нашої групи, де могли обмінюватися важливою інформацією, наприклад, дізнаватися плани семінарських занять, – говорить Павло Кемський, студента історичного факультету.

– Я проти російської пропаганди, тому вважаю рішення про заборону «Вконтакте» та інших російських ресурсів правильним. Хтось скаже, що треба спочатку потрібно провести опитування серед населення, а потім приймати такі важливі рішення, але це є недоцільним, адже потрібно виділяти кошти з державного бюджету, – ділиться своїми роздумами Дмитро Дейнеко, студент історичного факультету. – Особисто мені, заборона «Вконтакте» великого дискомфорту не завдала, адже є безліч інших соцмереж, таких як «Facebook».

Думки різняться, але не потрібно зациклюватися на «віртуальному житті». Відірвіться від екранів своїх гаджетів, довкола вас вирує життя, яке набагато цікавіше «всесвітньої павутини», потрібно вміти ним насолоджуватися. Соцмережі – це далеко не така важлива річ, як ми вважаємо.

Однак відчайдушні українці ламають будь-які заборони і таємними способами все ж таки відвідують свої акаунти й продовжують насолоджуватися віртуальним життям в найулюбленішій із соцмереж, що й доводить, «віртуальну реальність» фактично неможливо заборонити.

Гаркава Аліна, Красновська Яна, Дмитрук Кароліна

Україна | 30.05.2017 | Переглядів: 2199 | W447, интернет, соцсети

Читайте також на цю тему: