Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Вторник, 25 Января 2022    06:27:34
Главная » Новости » Житомир » Житомирская область » 2016 » Сентябрь » 17 » 15:20:01

Випалювання деревного вугілля у Житомирській області має відбуватися тільки за згодою громадськості, – Гундич

17 Сентября 2016, 15:20:01 2800 3 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Випалювання деревного вугілля у Житомирській області має відбуватися тільки за згодою громадськості, – Гундич

На Житомирщині залишається складною ситуація з незаконним випалюванням деревного вугілля.

Шляхи її вирішення шукали 16 вересня на розширеній нараді у облдержадміністрації під керівництвом т.в.о. голови ОДА Ігоря Гундича.

До Державної екологічної інспекції у Житомирській області протягом 2015-2016 років надійшло близько 35 звернень та скарг від жителів населених пунктів області щодо суб’єктів, які порушують законодавство та здійснюють діяльність по випалюванню деревного вугілля. Були проведені перевірки, за результатами яких надано приписи на усунення виявлених порушень, а 11 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

У ході обстежень також встановлено, що більша частина суб’єктів розміщена незаконно, в супереч вимогам чинног о законодавства. Про це невідкладно повідомляли правоохоронні органи, органи влади та місцевого самоврядування.

До Головного управління Національної поліції направлено листи з викладенням наявних фактів порушень природоохоронного законодавства суб’єктами, що здійснюють діяльність з випалювання деревного вугілля, зокрема в Ємільчинському, Коростенському та Лугинському районах.

Однією з проблем фіксування незаконної діяльності та фактів забруднення атмосфери є відсутність в суб’єкта будь-яких документів на діяльність (не оформлено земельну ділянку, не зареєстровано як суб’єкт господарювання, відсутні документи на майно, відсутність інформації в органах влади та місцевого самоврядування, дозвільні документи).

Керівники районів озвучили проблематику, яка існує на місцях з цього питання, та надали свої пропозиції, як ефективніше боротися з випалюванням деревного вугілля.

Т.в.о. голови облдержадміністрації Ігор Гундич наголосив, що випалювання вугілля можливе лише після проведення громадських слухань і після погодження населення.

«Ми розуміємо, що це бізнес. Не треба думати лише про те, як припинити таку діяльність. Якщо є скарги людей – ті проблемні об’єкти необхідно закривати. В інших випадках – проводити громадські слухання і враховувати думку людей. Якщо населення підтримує такого підприємця – нехай він укладає соціальну угоду з сільською/селищною радою, платить податки, збори, використовує сертифіковане обладнання і працює. Але випалювання деревного вугілля має відбуватися тільки за згодою громадськості», – зазначив Ігор Гундич.

Питанням легалізації випалювання вугілля буде займатися спільна робоча група, утворена за дорученням керівництва облдержадміністрації та обласної ради.


Тэги: пожары, смог, древесный уголь, Житомирская область

Новости партнеров
Комментариев: 3
melan
1 melan (melan)   • 15:59:00, 17 Сентября 2016 [Материал]

....Питанням легалізації випалювання вугілля буде займатися спільна робоча група,....

Коррупцией тут даже и не пахнет.)
babay
2 Вася (babay)   • 16:44:16, 17 Сентября 2016 [Материал]

За згодою громады...должна быть любая деятельность с природными ресурсами...это как Пухтаевич добывает песок незаконно возле с.Стрижевка...возит по ночам 30-ти тонниками пока громада спит...https://www.youtube.com/watch?v=2wuJYOlmPGU
Dimm
3 Димм (Dimm)   • 16:53:58, 20 Сентября 2016 [Материал]

Выжигание древесного угля должно происходить обязательно зимой в котельнях, отапливающих дома и т.д., а не сжигать древесину на ветер.
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Останні новини Житомира

Система Orphus