ЮркоОценка: 3.3/5 Голосов: 40 |
Офіціяльно.
З ранку 1 березоля большовики хапливо вивозили на лівий
беріг Дніпра все награбоване в Киіві і в вечері зовсім покинули місто. В місті
зісталися лише по-декуди окремі групи червоно-гвардійців переважно місцевих.
Большовицькі загони збираються під Дарницею де мають злучитися з чехами. В ночи
на 2 березня наші частини ввійшли до Киіва. Сьогодні підійшли германські
частини і злучились з нашими. В районі желізничого мосту через Дніпро іде живий
бій між германськими і чеськими частинами. В самому місті тихо, в напрямі
Дарниці чути рідку стрілянину з важких гармат. Доносять, на Полтаву тікає сила
потягів.
Занятий
нами Проскурів очищений від большовиків, які розбігаються. Союзне військо ідучи
з нами поруч, просувається дальше не зважаючи на трудности пересовування.
Газета «Народня Воля» №23. – Рік.
вид. ІІ-й. 5 березоля нов. ст. 20 лютого ст. ст. 1918 р.
Орган Центрального Комітету
Української Селянської Спілки.
Стилістику,
орфографію та пунктуацію збережено. – Ю. Г.
Громадянська чи загарбницька? Визволення чи окупація? Відповіді очевидців. (Далі буде).
І трактую я свою думку з його слів - людини яка теж бачила все на свої очі.
"Комуняцької агонії" у мене немає, а ваш діагноз наведений у коментарі наступної публікації вашого ж блогу.
-- Он, наверно, выписывал немецкий журнал "Ярбух фюр психоаналитик унд психопатологик"
Тому що в поданому матеріалі є не тільки посилання, а й збережено стилістику.
Уродженець Сумщини. Письменник, 1930-го року був названий у комуністичній пресі "співцем куркульської ідеології". 1932-1937 рр. - ув'язнений і на засланні на Далекому Сході. 1938-1940 рр. - повторне ув'язнення. Під час війни - в українському підпіллі. З 1945 р. - в еміграції в Німеччині. Засновник Української революційно-демократичної партії, редактор газети "Українські вісті". Помер 1963 р., похований у м. Новий Ульм
Я один із тих сотень тисяч людей-українців, що не хочуть вертатися додому, під більшовизм, дивуючи тим цілий світ.
Я є українець, робітник з походження, маю 35 років, уроджений на Полтавщині (тепер Сумщина), зараз живу без сталого житла, в вічній нужді, никаючи, як бездомний пес, по Європі, утікаючи перед репатріаційними комісіями з СРСР, що хочуть повернути мене на "родіну".
Я не хочу вертатись на ту "родіну". Нас тут сотні тисяч таких, що не хочуть вертатись. Нас беруть із застосуванням зброї, але ми чинимо скажений опір, ми воліємо вмерти тут, на чужині, але не вертатись на ту "родіну".
Я беру це слово в лапки, як слово, наповнене для нас страшним змістом, як слово чуже, з таким незрівнянним цинізмом нав'язуване нам радянською пропагандою. Більшовики зробили для 100 національностей єдину "совітську родіну" і навязують її свою, цю страшну тюрму народів, звану СРСР.
Вони її величають "родіна" і ганяються за нами по цілому світу, щоб на аркані потягти нас на ту "родіну". При одній думці, що вони таки спіймають і повернуть, в мене сивіє волосся, і вожу з собою дозу ціанистого калію, як останній засіб самозахисту перед сталінським соціалізмом, перед тою "родіною".
Для європейців і для громадян всіх частин світу (крім СРСР) дивно й незрозуміло, як-то може людина утікати від своєї Вітчизни і не хотіти вертатись на неї. То, мабуть, великі злочинці, що бояться кари за великі гріхи перед своєю Вітчизною?
Мабуть, тому до нас ставляться з такою ворожістю.
Дійсно, тут є чому дивуватися для тих, для кого слово "Вітчизна" наповнене святим змістом. Що може бути милішого за Вітчизну, за ту землю, де народився і ходив по ній дитячими ногами, де лежать кості предків, де могила матері.
Для нас слово "Вітчизна" також наповнене святим змістом і може більшим, як для будь-кого іншого. Але не сталінська "родіна". Мені моя Вітчизна сниться щоночі. Вітчизна моя, Україна, одна з "рівноправних" республік в федерації, званій СРСР.
Я не тільки не є злочинцем супроти своєї Вітчизни, а, навпаки, я витерпів за неї третину свого життя по радянських тюрмах і концтаборах ще до війни.
Вона мені сниться щоночі, і все ж я не хочу нині вертатись до неї.
Чому?
Бо там більшовизм.
Цивілізований світ не знає, що це значить, і може навіть не повірити нам. Та, слухаючи нас, мусить поставитися до того уважно. Ми прожили там чверть століття, а, говорячи тепер страшну правду про тамтешній світ, ми робимо це з повною свідомістю, що ставимо під загрозу смерті-терору і каторги всіх наших близьких і рідних, що ще залишилися там і що на них Сталін буде виміщати свою ненаситну злобу і кровожерну зненависть до нас, українців.
Одначе це не спиняє нас від бажання розказати світові хоч частину тієї страшної правди, що жене нас по світах крізь нужду, холод і голод геть далі, як страшна примара, - правди про "родіну", про країну сталінського соціалізму і про нашу українську трагедію в ній.
1946.
http://starog1.ucoz.ru/news/bo_tam_bilshovizm_civilizovanij_svit_ne_znae_shho_ce_znachit/2011-03-16-184
А здеся кладезь ,можно бессонницу лечить потоком ,в группах и целыми стадионами.