GRANIT86Оценка: 3.0/5 Голосов: 22 |
Петиції про вихід зі складу США від штатів Техас і Луїзіана будуть розглянуті адміністрацією президента США, оскільки вже зібрали необхідну кількість прибічників.
З 2011 року на сайті Білого дому діє програма, яка дозволяє подати онлайн-петицію, і якщо вона набирає 25 тисяч голосів протягом 30 днів - то розглядається представниками федеральної влади. Програму назвали We the People - за першими словами американської конституції.
У кількох штатах після президентських виборів 6 листопада автори ініціатив заявили про неприйняття політики федерального уряду і виступають за мирне отримання своїми штатами незалежності від Вашингтона.
Петиція Техасу зібрала більше 67 тисяч підписів, Луїзіани - більше 27 тисяч, проте ще тринадцять петицій вже зібрали понад десять тисяч підписів, зокрема - Флориди, Алабами і Джорджії.
Ідея незалежності Техасу широко обговорювалася у США в 2009 році, коли про можливість такого розвитку подій заявив губернатор Рік Перрі . «Техас - особливе місце. Коли ми приєднувалися до США в 1845 році, ми робили це за умови, що ми зможемо відокремитися, якщо захочемо …». Від себе додам, що Техас – єдиний штат США який має право виходу зі складу США. Зараз республіканець заявив про те, що подача петиції про незалежність не є його ініціативою.
Зрозуміло на таку ситуацію не міг не зреагувати Білий Дім. Директор департаменту по зв'язку з громадськістю Джон Карсон заявив, що США були створені «батьками-засновниками» як «вічний союз», а постанова Верховного суду від 1869 року позбавила окремі штати права виходу зі складу єдиної держави.
Експерти зазначають, що найбільші шанси отримати незалежність мають два штати – згаданий вище Техас та Каліфорнія. ВВП Каліфорнії – майже 2 трлн. – майже 13% американської економіки. Техас має на 600 млрд. «зелених оленів» менше і займає друге після Каліфорнії місце – близько 8%. Причому Техас має найбільші запаси нафти й газу. А в Каліфорнії розташована Силіконова долина – найважливіший науково-дослідницький центр США. Це нові технології. Якщо ці штати зможуть мирно вийти зі складу США то Каліфорнія стане 5-ю, а Техас 15-м за економічним розвитком у світі.
Окремо потрібно згадати й про індіанців – корінних жителів США.
Цитую:
«Розмови про можливе відділенні штатів, населених індійцями, відновлюються регулярно. Найпомітніша хвиля індіанського сепаратизму нахлинула на США в грудні 2007 року, коли індіанці племені Лакота заявили про свій вихід з укладеного 150 років тому договору з федеральними властями США і про односторонній вихід зі складу Сполучених Штатів Америки. В ході своєї тодішньої скандальної прес-конференції індіанський активіст Рассел Мінс заявив, що «земля Лакота лежить на території штатів Небраска, Південна Дакота, Північна Дакота, Монтана і Вайомінг», а «угоди, підписані індіанцями з США - нічого не варті слова на нічого не вартому папері».Рівень життя в резерваціях індіанців Лакота найнижчий на всій території США. Ці місця можна назвати одними із найбільш неблагополучних по країні: до 85% місцевого населення не мають роботи, переважна більшість живе за межею бідності, в резерваціях процвітає алкоголізм. Лідери індіанців Лакота не втомлюються повторювати, що в їх землях дуже високий рівень дитячої смертності, кожна четверта дитина, що тут народилася вмирає в перші місяці життя. Відомі численні випадки викрадення в індіанців дітей з метою випробування на них медикаментів, а також викрадення дорослих людей і торгівлі їх органами. Одним словом, в серці США назріває справжній гнійник, здатний прорватися в будь-який момент хвилею войовничого сепаратизму, змішаного в собі риси національно-визвольної боротьби і п'яного кримінального розгулу. Реалізація сценарію, при якому індіанські території стихійно вийдуть з під контролю центру, може стати можливою вже в самий найближчий час, в умовах кризи влади в США, викликаному запеклою боротьбою фінансово-економічної верхівки країни, яка стане наслідком остаточного краху існуючої системи американської, так і всієї світової економіки».
Далі за текстом : «Отже, розпад США або принаймні вихід з під контролю центру ключових штатів не настільки неймовірний, як це може здатися на перший погляд. Дезінтеграційний потенціал був закладений в основу американської держави ще при його створенні. Сценарій розпаду США стане ще більш реальним у разі початку нової Великої депресії».
http://wartime.org.ua/1238-rozpad-ssha-ne-za-gorami.html
ПС. Кстати, у вас непростительная для коммуниста ошибка: СССР в 1917г. еще не было.
Помилка автоматична. РСФРР була в 1917. Їй також пророкували розпад.
Проблемы есть у КАЖДОГО государства, иное дело как они успешно/не успешно разрешаются с учетом сложившихся реалий. Ну, а критиковать и все поддавать обструкции - просто и весело. В этом можно убеждаться КАЖДЫЙ ДЕНЬ )
Пока, к сожалению, по известным причинам об объективном анализе и обсуждении той или иной ситуации говорить не приходится.
Иное дело, что если не предвзято проанализировать ситуации в разных странах, то проблем есть куча. Видимо, так останется и будущем ибо единство и борьбу противоположностей никто пока не отменял, да и само человеческое сообщество - это сплошная борьба в том или ином виде! )
Консолидация общества - база и необходимое (а не достаточное) условие продвижения государства вперед.
Если взять нашу страну, то причины отсутствия должной консолидации, на мой взгляд:
- в историческом формировании самого молодого государства в границах УССР, известно кем, как и когда сформированного;
- малый период жизни в сформированном обществе (1917-1939-1953-1991 год с учетом всего что было) весьма краткий период;
- активная "помощь" в расшатывании ситуации заинтересованных сторон как с одной так и с другой стороны;
- быстротечность процессов и естественное желание получить быстро и многое сейчас и не согласие отдать 2-3 поколения на возможный результат потом;
- ну и куча других...
Я даже полагаю, что еще при нашей жизни! )
Просто надо каждому внести свою посильную лепту!
ДА и в нашей стране живут ОЧЕНЬ по-разному и как следствие и реакции на очевидные вещи очень полярна.
Безусловно, фактический материал - всегда более ценен.