Живой Журнал

ЖЖ Инфо » Мой блог » Ірина_Костюшко » 2016 » Август » 11
Ірина_Костюшко Фестиваль льону на Житомирщині. Багатовікові традиції льонарства

Ірина_Костюшко


Оценка: 3.4/5 Голосов: 5

Фестиваль льону на Житомирщині. Багатовікові традиції льонарства

11 Августа 2016, 18:03:26 2296 3.4 1

Ще зовсім трішки залишилось до відкриття Всеукраїнського фестивалю льону 2016.

Підготовка йде повним ходом, і ці клопоти приємні. Цьогоріч ми запросили близько 3 тис. аграріїв з усієї України і загалом плануємо зустріти тисячі людей з усієї країни.

Даний захід, як на мене,  має привернути увагу до української культури і до культури льону в тому числі. Як пам’ятаєте, свого часу Україна була однією з лідируючих країн по його виробництву, а частка Житомирської області була досить суттєвою. Для Полісся льон культура нішева, і тому зараз ми відроджуємо забуту, але перспективну практику. На науковому  форумі, який пройде в рамках фестивалю, ми обговоримо секрети успішного вирощування льону та його експорту. Ми доведемо, що займаючись льонарством, аграрії можуть  збільшити дохід без додаткових витрат. Таким чином вони зможуть створити робочі місця на селі та в результаті відродити села. Це глобальне завдання на сьогодні.  Для цього ми запросили виробників льону, представників аграрного сектору з усієї України.

Для мене особисто, льон особлива культура, оскільки тісно пов’язана з історією моєї родини. Коли я попросила свою бабусю подарувати килим-самоткан, вона відповіла,що подарує коли помре. Я зрозуміла її після того,як побачила скільки праці і душі вкладають майстрині у свої витвори.  Тому я щиро розумію, що для неї він набагато більше, ніж просто самотканий килим!

На нашому Фестивалі льону буде відкрито музей, з старовинним одягом, рушниками, а також ексклюзивно вишитим Кобзарем з льону. Тут можна відчути дух давнини та навіть повчитись майструвати подібні шедеври власноруч. Майстри проводитимуть майстер-класи з художньої вишивки, ткацтва, соломоплетіння, виготовлення ляльки-мотанки, дереворізьблення та покажуть і розкажуть масу інших цікавинок.

Крім наукової, історичної складової, ми хочемо вкласти у Фестиваль родинний дух, створити свято для усіх. Тут дітей розважатимуть аніматори, професійні майстри малюватимуть аквагрим та портрети. Усі бажаючі зможуть відвідати ярмарок майстрів народного мистецтва, а найголовніше, буде представлено безліч виробів з льону (медпрепарати, одяг, косметичні засоби тощо). Ви зможете скуштувати справжню олію з житомирського льону власного виробництва агрокомпанії «Зоря». На спеціальному майданчику буде розміщено олійницю, на якій працювали досі, аби виготовити смачну і корисну олію з льону. Важливо знати, що лляна олія є найбільш цінним джерелом Омега 3 - важливого компоненту мембрани кожної клітини нашого організму. Ця жирна кислота стимулює їх життєдіяльність та активізує процес оновлення.

Льон протягом багатьох століть годував, одягав, був головним товаром, який експортували за кордон. Лляна олія завжди була одним з найбільш цінних і важливих продуктів харчування.

Впродовж дня фестивалю на гостей заходу чекатимуть феєричні виступи січових козаків з острову Хортиця, які познайомлять із козацвом, його атрибутикою, гарматами, барабанами та залюбки зроблять фото на згадку. Ви побачите професійні показові каскадерські виступи на конях від колективу «Княжа конюшня».

А на десерт ми підготували гала-концерт за участю відомих українських гуртів «Los colorados» і «ТаРута».
Я з радістю запрошую вас відвідати Фестиваль льону 27 серпня в с. Стремигород, Коростенського району, Житомирської області.
Це будуть незабутні останні вихідні літа цього року. Проведіть їх яскраво разом з нами!

Детальну інформацію можна знайти на сайті ПОСП "Зоря" 

 

 

Прикреплённые изображения:
Ірина_Костюшко Фестиваль льону на Житомирщині. Багатовікові традиції льонарства
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.


Блоги на эту тему:
Комментариев: 1
Юрко
1 Градовський (Юрко)   • 08:55:13, 12 Августа 2016 [Материал]

Стати депутатом, аби домогтися дотування власного підприємства з бюджету. Чудово)


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо