vovik-ztОценка: 4.7/5 Голосов: 13 |
Наприкінці XIX і на початку ХХ століття єврейська громада була найбільшою в Житомирі. Житомир був тоді одним із центрів культурного і релігійного єврейського життя. На цвинтарі поховані іудейські цадики (святі), діячі культури, лікарі, педагоги, юристи, інженери, архітектори. У перебігу XIX і початку XX століття тут створювалися унікальні пам'ятки, значна частина яких була знищена в радянський час, і особливо під час німецької окупації міста. Кладовище збереглося частково. Майже всі поховання XIX століття знищені. У 1970-х роках на старій частині кладовища з лівого боку річки Путятинка побудували великий гаражний кооператив. У глибині кладовища поруч з Путятинський провулком у братських могилах поховані сотні жертв більшовицьких репресій 1937 - 1940 років. Згідно з повідомленням посольства Чехії, 28 вересня 1938 року на єврейському кладовищі в Житомирі були страчені і поховані 77 чехів, які жили і працювали в Житомирі і в навколишніх селах.
Знаходиться за адресою: вул. Велика Бердичівська, 115 (Житомир.Україна)
История Житомира, это всегда интересно и познавательно.
I це вiдображае iх "внутренний мир".
-А Вы чьих будете?
Автор, Вы нам так нового В.М.Р Киплинга из Юрка забабахаете, только не подсевшего на галоперидол... тут дури и без этого хватает :)
Ожидаем продолжения.
ЗЫ Если мне не изменяет память, на еврейском кладбище были захоронения подпольщиков и красноармейцев казнённых нацистами в 1943 г. о чем Вы не упомянули.
Вам крупно повезло. В северо-восточной части его находится шахта глубиной 80 метров. Верх ее плохо прикрыт. Туда часто падают козы.
В 80-е от нее рыли тоннель для отвода поземных вод в сторону ул.Жуйко. Денег не хватило и проект закрыли. На перекрестке улиц Жуйко и В.Бердичевской часто образуется провал. Туда уже не один эшелон щебня засыпали.
А ведь могли писать блог из шахты.