Живой Журнал

ЖЖ Инфо » Лента соцсетей » Таиса Выговская » 2020 » Октябрь » 7
Таиса Выговская

Таиса Выговская


Оценка: 5.0/5 Голосов: 8

Реальна історія про те, як лікують COVID-19 на Житомирщині і скільки це коштує пацієнтам

07 Октября 2020, 18:07:45 29067 5.0 12

Про те, що я напишу цю статтю, я зрозуміла ще 2 тижні тому. Саме тоді мою маму, після двох тижнів лікування від лакунарної ангіни амбулаторно у с.м.т. Романів Житомирської області, привезли швидкою в жахливому стані до Чуднівської ЦРЛ в інфекційне відділення. З підозрою на COVID-19.

Звичайно спочатку був шок і дикий страх. Злість від того, що в Романові сімейний лікар довів до такого стану («привіт» вам Романівська ЦРЛ теж). Не розуміння, як два тижні лікували всю родину від ускладнень і ні разу навіть рентген-знімок не зробили… А після госпіталізації – тести не зробили іншим членам родини, які контактували з мамою щодня.

На жаль, для бабусі це стало «вироком» і вона «згоріла» від вірусу за декілька днів.

Але наразі про інше

Нещодавно я публікувала пост про те, що лікування від covid-19 на 100% фінансується державою. Так стверджував міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Так ось – я вважаю, що я збрехала. А точніше не перевірила дану інформацію.

В перший же день мені запропонували здати мамі аналіз на D-димер та Interleukin 6 в приватній лабораторії Житомира. Що в суботу 26.09 вранці я і зробила. Розумію, що медицина не досконала, особливо обмежені її лабораторні можливості в маленьких райцентрах. Показник виявився надто високий (при нормі 7 від був 41).

В суботу ввечері лікар-інфекціоніст по телефону сказала, що мамі потрібен препарат – тоцилізумаб (або - Актемра). Вона ж мені озвучує ціну 24000 грн. і лише за готівку. Запропонувала допомогти з закупівлями юридично - лікар "з'їжджає", що ціни на нього на українському ринку немає. «Лише за готівку», «так всі до Вас купували»….


Весь цей час всі ліки я купую в місцевій аптеці. При чому навіть з інфекційним набором. ПЛР-тест зданий, але результатів ще немає. Лікуємося з підозрою в середньо-важкому стані (на кисневому апараті) і за свій рахунок.

Чомусь фраза «лише за готівку» мене зачепила більше навіть, ніж сама озвучена вартість препарату. І почалися пошуки альтернативи і правди.

Даний препарат Актемра входить до протоколу лікування. В системі Прозорро станом на 27.09.2020 року є 132 закупівлі. Ціна його в середньому 10100 за флакон. І він має закуповуватися (і закуповувався!!!) за державні кошти!

Актемра - безкоштовний препарат для лікування COVID19 в Україні

У неділю 27.09 я звернулася до знайомої депутатки Житомирської обласної ради. Всю історію, яка вище викладена я написала їй в повідомленні. Відгукнулася одразу – величезне дякую, Олено! За дві години я знала, що препарат є в наявності в Чуднівській ЦРЛ, а головний лікар стверджував, що до нього ніхто не звертався і пацієнтці назначення цього препарату не було.

Промоніторивши закупівлі Чуднівської ЦРЛ, я дійсно знайшла даний препарат: https://prozorro.gov.ua/tender/search?query=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%BC%D1%80%D0%B0&query=01991961

28-29 вересня я слідкувала за закупівлями лікарні на Прозорро. І знаєте, що цікаво? Лікарня закуповувала надшвидким темпом все, що стосувалося covid: ліки, комбінезони, деталі до кисневого апарату тощо (до речі, кожен з вас і сам може за цим прослідкувати на Прозорро за кодом ЄДРПОУ лікарні 01991961 або за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/search?query=01991961)

Мамі препарат Актемра видали. І коштів більше не взяли на ліки з Протоколу.

Хотілося дихнути спокійно і чекати швидкого одужання. Проте препарат видали лише їй! Всі інші сусідки по палаті та пацієнти інфекційного відділення Чуднівської ЦРЛ ліки і надалі купували (і купують). Одна з них поділилася, що купила препарат за 30 000 грн. Син іншої, при виписці сказав, що препарат не купували, але щодня витрачали по 800 грн. на лікування. А лікар наголосила, що для моєї мами препарат головний лікар знайшов у іншому районі.

Шановні працівники Житомирського обласного Департаменту охорони здоров’я та органів прокуратури Житомирської області, схема проста абсолютно. Препарат закуповувався за державні кошти та реалізовувався пацієнтам за готівку.

 

Ділюся з Вами найбільш дієвим і швидким способом перевірки:

  • берете всі карти хворих в лікарні, що перехворіли на COVID-19
  • робите опитування їх (а точніше надання показів під протокол) про купівлю препаратів при стаціонарному лікуванні
  • потім звіряєте їх зі списаними лікарнею препаратами, закупленими за кошти державної субвенції… Впевнена – результат буде не втішним.

Шановні кандидати в депутати, які зараз проводять свої компанії, чому б Вам не зацікавитись даною проблемою? Чому б не навідатися з екскурсією до Чуднівсьої ЦРЛ?

Приміщення інфекції в аварійному стані. Воно потребує величезних вкладень з боку держави. І в той же час у с.м.т. Романів «простоює» добудоване і введене в експлуатацію приміщення 5-поверхової лікарні. Чому не раціоналізувати час та кошти і не підписати контракт на інфекційне лікування з НСЗУ у Романові? Не вигідно? Кошти не буде як відмити?

А на звичайних людей, для яких ті 30 000 грн. можуть стати непідйомною сумою і «смертним вироком», більшості начхати…

Таиса Выговская
 
 

Про те, що я напишу цю статтю, я зрозуміла ще 2 тижні тому. Саме тоді мою маму, після двох тижнів лікування від...

Опубликовано Таисой Выговской Среда, 7 октября 2020 г.

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.


Блоги на эту тему:
Комментариев: 12
pushistik13
1 Пушистик (pushistik13)   • 18:55:41, 07 Октября 2020 [Материал]

аж сльозы на очах....
Sams2
2 Семенюк Александр (Sams2)   • 08:50:58, 08 Октября 2020 [Материал]

А за такие вещи должна быть уголовная ответственность.
manitu
3 Владлен (manitu)   • 19:55:47, 08 Октября 2020 [Материал]

Жуть, не дай бог с таким столкнуться.
У кого деньги есть платят... а многие умирают.
Журналист ТараСС о таком не напишет... за такое не платят.
Удачи автору и спасибо.
TarasS
4 Тарас Стрільчик (TarasS)   • 06:56:06, 09 Октября 2020 [Материал]

"Журналист ТараСС о таком не напишет..."

Тарас напише.

Увага! Якщо хтось із ваших родичів, друзів, знайомих захворів на COVID-19 у Житомирі протягом останнього місяця і потребує допомоги - прошу повідомити мені в приват.
manitu
8 Владлен (manitu)   • 15:33:29, 11 Октября 2020 [Материал]

Вот шо ты за людина... в тебя пока палкой не потыкаеш - не пошевелишся.
Тока бы не навредил, с тебя станется
pysh
5 Людмила (pysh)   • 09:16:08, 09 Октября 2020 [Материал]

Написала Вам, прошу допомоги.
Hoakina
6 Марина (Hoakina)   • 08:56:56, 11 Октября 2020 [Материал]

і де, плять, Кобальт з тирадами про доктора смерть? Степанов зайшов? норм? не муляє? коли б не Супрун та її хай незакінчена реформа при всіх її недоліках, то не можна було б дізнатись, що препарати таки є лікарнях! і їх мають видавати безкоштовно. Але ж захотілося нових ліц, а тепер реформа згортається, вони і прозорро скоро прикриють, вже деякі речі купують без тендеру.
manitu
7 Владлен (manitu)   • 15:12:17, 11 Октября 2020 [Материал]

"Але ж захотілося нових ліц"???
Ты точно филолог?
А напиши ещё чего по филологически?
predi
9 predi (predi)   • 18:06:58, 11 Октября 2020 [Материал]

Давай я тобі задам тему з філософії.
Ватнік під ніком Stoics назвав тебе і всіх росіян і представників русського мира бидлом котрих потрібно загнати в стойло.
Це він відкрив ваш внутрішній світ і ви таки дійсно бидло?
http://zhzh.info/forum/24-14781-23#625437
manitu
10 Владлен (manitu)   • 20:42:49, 11 Октября 2020 [Материал]

Вадик, може тебя ТараССу отдать?
Назначим тебя его любимой женой, вместо Юрка.
predi
11 predi (predi)   • 20:55:28, 11 Октября 2020 [Материал]

Владик.
Ти свої схеми не пропонуй іншим.
Ти ж ліг під педофіла пупкіна і получив як задоволення так і гонорар.
А тому що ти російське бидло і тебе потрібно ще загнати в стойло.
(Так настоює ватник Stoics, а він в цьому толк знає).
manitu
12 Владлен (manitu)   • 21:06:01, 11 Октября 2020 [Материал]

Не, у Юрка дурь тяжелая. Твоя же, лёгкая, бессмысленная.
После Юрка, ТараСС тебя не захочет(как ты не просись) он старый збочинець а ты просто вадик.


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо