Другий день під враженням від побаченого в інфекційному відділенні Лікарні 2.
Заповнені палати, страшне бухикання і стогін, моторошна реанімація, втомлені лікарі з добрими очима і кульки на пальмі від важкої пацієнтки, яка одужала і лишила по собі кольоровий слід вдячності із обнадійливим написом "Ухожу замуж"
Життя переможе! Але зараз мусимо прийняти бій.
Ковід точно є, він має страшенно змучене обличчя і звучить багатоголосим бухиканням, яке луною розходиться по всьому відділенню і не припиняється ні на хвилину. Більш важкі хворі лише моторошно стогнуть...
Ми були в четвер. У відділенні ще були вільні місця. В коридорах людей не було. Лише довжелезний ряд штативів із крапельницями.
Найстрашніше — в реанімації. Тут відчутно подих смерті...побачене вчора вечір діафільмом прокручувалось в голові і не давало спати... Важко дихати...важко дивитися, як чийогось дідуся і тата, який під кисневою маскою, кидає від мук... Над ним — мовчазний янгол у білому костюмі... Багатозначне пікання обладнання, яке фіксує ознаки життя...
Ось привозять нового хворого, який поступив із критично низьким рівнем насичення крові киснем — 30%...
Найбільш приємне враження — від персоналу — лікарів і медсестер. От чесно, вражена їхньою відданістю і людяністю. Про це наперебій говорили і пацієнти в палатах.
Величезне спасибі завідуючому інфекційним відділенням Олесю Кутньому і адміністрації лікарні за довіру, що пустили на власні очі побачити умови лікування пацієнтів і роботи лікарів.
Олесь Іванович — вимогливий, іронічний і стриманий. У відділенні, як в добре організованому мурашнику, кожен займається своїм.
Ми не ходили із завідуючим. Він був зайнятий. Людей ніхто не готував. Ніхто не відмахнувся від нас, не фиркнув , мовляв не плутайтесь під ногами , не заважайте... Ніякого пафосу, героїзму і постановок. Втомлені, добрі-добрі очі ( впевнена, вони також лікують) . Кілька слів на ходу і далі у вир боротьби за життя...
Нагадаю, ще півтора місяця тому в другій міській лікарні навіть не було інфекційного відділення. Нині під лікування хворих на ковід відведено майже цілий корпус. Розгорнуто 200 ліжок. Правда кисневих точок лише 74 , а для ефективної роботи потрібно, щоб було 160 — 80% від загальної кількості. І
До того ж вже є дефіцит кисню.
Ординаторської, кафе, маніпуляцій ні — усе, що могли переробили під палати. Підняли навіть ржаві, списані ліжка на пружинах...Тут війна з епідемією. І усі можливості — хороші.
На весь корпус — єдина дипломована інфекціоністка Сингаєвська Анастасія Сергіївна — вчорашній інтерн, сьогодні лікар на вагу золота.
Людей рятують кардіологи, хірурги, проктологи. Мобілізовано весь кадровий потенціал, багато медсестер, які прийшли прямо з училища, але їх все одно не вистачає.
Найбільший дефіцит — люди і кисень!
Ще просять допомогти із візками такими , як у маркетах. Потрібно 4 шт. для перевезення передач. Хворим приносять багато води. Це все на руки втомленого персоналу.
Потрібна постільна білизна, бо вона швидко зношується через необхідність дезінфекції.
Памперси, вологопоглинаючі пелюшки. Посуд.
Хворим — дороговартісні ліки, бо, виявляється, далеко не все, що є в протоколах лікування, є в 225 постанові кабміну, згідно з якою НСЗУ відшкодовує лікарні витрати.
Іти туди було не страшно, але хвилююче. Ми були в захисних костюмах, а , цитуючи завідуючого інфекційки, в маркет, аптеки і тролейбус ми ходимо без захисту, а там немало ковідпозитивних людей.
Реально страшно стало в реанімації від усвідомлення рівня загрози інфекційної лавини, яка вже накрила і лише наростає!!!!
Фахівці сходяться в тому, що лише 20% людей, які інфікуються, потребують допомоги лікарів.
От тільки уявіть собі, які у нас реальні цифри інфікованих, якщо цим 20% вже бракує місць у лікарнях.
Люди в білих халатах,
ДЯКУЮ ЗА ВАШУ ПРАЦЮ!!!!
ЗА ЛЮДЯНІСТЬ!
ЗА ТЕРПІННЯ!
Тримайтеся
Без вас не впораємося.
Сили, стійкості і міцного-міцного здоров'я усім і кожному.
Життя переможе!
Ірина Степаненко
#Житомир #covid19 #лікарня2
Другий день під враженням від побаченого в інфекційному відділенні Лікарні 2.
Заповнені...
Опубликовано Іриной Степаненко Пятница, 6 ноября 2020 г.
Прикреплённые изображения: