Так сталося, що наш ПОЛІСЬКИЙ край, а саме місто Житомир регулярно потерпає від різних шахрайських та незаконних дій. Як показує практика, найгучніші корупційні схеми виникають у сфері виділення землі та будівництві.
Скандал із незаконним захопленням землі у центрі міста, що розгорівся у Житомирі, зацікавив регіональну ініціативну групу по створенню партії «Хвиля». Активісти вирішили розібратися у ньому.
Інтернет гудів публікаціями про те, що підприємець незаконно захопив ділянку землі на майдані Перемоги (де знаходиться «танк-переможець», який є історичною пам’яткою, будинок «у вигляді серця», релігійні споруди) та збудував різнокольорове кафе швидкого харчування «Смачна зупинка» замість громадської зупинки трамвайної кільцевої.
З першого погляду, можна подумати, що підприємець незаконно захоплює і розбудовує. Але при поглибленому вивченні ситуації виходить зовсім інша картина...
Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області було видано декларацію про початок виконання робіт Реконструкції павільйону громадського харчування під кафе з зупинкою громадського транспорту, що зареєстрована 17.02.2015 №ЖТ082150490170. Скільки підприємцю коштувало отримати даний дозвіл, відомо тільки йому самому та тим, хто цей дозвіл видавав. Одразу після початку «реконструкції» у ЗМІ почали з’являтися публікації про незаконність дій власника кафе «Смачна зупинка» і ніхто не згадував про те, що він діяв на підставі вищезгаданого дозволу за підписом начальника управління Кирилюка О.В.
Коли ж до цієї проблеми долучилася ініціативна група «Хвиля», надіславши запити щодо законності проведення реконструкційних робіт в центрі міста, Управлінням ДАБІ в Житомирській області була надана відповідь про те, що видана ним декларація про початок виконання робіт Реконструкції павільйону громадського харчування під кафе з зупинкою громадського транспорту, що зареєстрована 17.02.2015 №ЖТ082150490170, була скасована наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 09.06.2016 року № 264.
Висновок напрошується сам собою. Або місцеві можновладці погрузли у корупційних схемах, або є некомпетентними у вирішенні питань забудови міста. Постає питання, що робити підприємцю, який «законно-незаконно» провів реконструкцію та хто поверне йому кошти, «витрачені» на отримання дозволів?
Це не єдина ситуація, що виникла із забудовою в місті Житомирі. Такі випадки зустрічаються дуже часто. Саме тому ініціативна група «Хвиля» розпочала роботу у напрямку викриття осіб, які причетні до дій або бездіяльності, що спричинили порушення у сфері будівництва, щоб прояснити ситуацію житомирянам та подолати ще одну корупційну схему.
Тетяна Малюженко
Ініціативна група ГО «Хвиля»
Нагадаємо, у липні "Журнал Житомира" повідомляв, що
будівництво даного об'єкту було зупинено.
Так-сказать, страна должна знать своих героев!
Згідно статті, замовник отримав дозвіл на будівництво 17.02.2015, який: «…діяв на підставі вищезгаданого дозволу за підписом начальника управління Кирилюка О.В…». Вибачте, але на той період часу керівником управління був Загурський В.Ф., а Кирилюк О.В. призначений аж в квітні 2016 року. Про який саме підпис керівництва йде мова, якщо згідно порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджених постановою КМУ №466 із змінами, замовник затверджує підписом (печаткою) дані, які він вказує та несе відповідальність за повноту та їх достовірність, бо інші документи для отримання дозволу до органів Державного архітектурно-будівельного контролю НЕ подаються. Якщо повнота даних дотримується, то документ реєструється.
До речі, напередодні поданого до управління ДАБІ в Житомирській області запиту, що вказаний в статті, ДАБІ України в м. Києві була проведена перевірка даного обє’кту, за результатами якої були виявлені суттєві порушення будівельних норм, відповідно до чого дозвіл був скасований наказом №264 від 09.06.2016 року. Про це і було повідомлено ініціативну групу «Хвиля» у відповіді на поданий ними запит.
У зв’язку з вищезазначеним не розумію суті цієї статті? Спровокувати людей перекрученою інформацією?
1. 17.02.2015 Разрешение на строительство было подписано особой, которая на момент подписания не занимала должность ,которая позволяла ей подписывать даные разрешения.
2. 09.06.2016 Разрешение было отозвано из-за нарушения норм строительства.
Верно?
Это вы сегодня зарегистрировались только чтоб это откоментироватоь*
2. Контроль за дотриманням вимог містобудівельного законодавства та будівельних норм здійснюється на протязі всього періоду будівництва об'єктів. На період перевірки об'єкт знаходився на стадії будівництва.
Кто бы не был на более-менее "жирных" должностях в нашей стране: Иванов, Петров, Кирилюк (фамилия не имеет значения) все одним миром или проще сказать, одной коррупцией мазаны. Может авторы статьи и дали маху, но человек уже полгода при должности и, думаю, можно проверять другие объекты - уже с его подписью.
Що за дебідьне питання?! Хто в місті керує будівництвом, той за нею і стоїть!