12 сентября Житомирский облсовет проголосовал за направление в Верховную Раду и Министерство образования и науки обращения о введении
преподавания религиозных уроков во всех учебных заведениях.
После этого на портале горсовета была зарегистрирована онлайн-петиция с требованием
запретить в школах Житомира проведение религиозных уроков. Петиция за 2 недели набрала необходимое количество голосов и была рассмотрена властью города.
«Де-які політичні партії, намагаються від імені громади, впровадити вивчення релігійне виховання у школах міста. Оскільки діти і так мають велике навантаження у школах, і в Конституції чітко і ясно написано, що церква відокремлена від держави, прошу підтримати петицію про заборону внесення предметів релігійного спрямування у навчальний процес у школах, а також заборонити Житомирській облраді чи іншим державним органам міста вносити такі пропозиції до Міносвіта чи Верховної Ради від імені громади», – говорится в тексте петиции.
На обращение ответила заместитель городского головы Житомира Виктория Краснопир. По ее словам в правовом аспекте никаких оговорок относительно преподавания христианской этики в учреждениях общего среднего образования Украины не существует. В настоящее время «Основы христианской этики» преподают в 18 школах Житомира.
«Курс «Основи християнської етики» є дисципліною світоглядного спрямування, викладання якої сприяє умінню школярів керуватися у своїй поведінці моральними нормами та цінностями християнства, виявляти дружелюбність один до одного, ввічливість, повагу до батьків, любов до ближніх, толерантність і милосердя, розрізняти моральність і аморальність, дотримуватися етичних норм у щоденному житті, здійснювати вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне коріння української нації. Програма об’єднує вчення православних, католиків, протестантів та повністю підтримана трьома гілками християнства. Очікуваним результатом є підвищення духовно-морального рівня підростаючого покоління, формування стійкої системи мотивації, світоглядних позицій та культури життя дітей, учнівської молоді, батьків, становлення української нації як суспільства духовно здорових особистостей, активних громадян і патріотів Української держави.
В Україні накопичено значний досвід у вивченні курсів духовно-морального спрямування, в місті Житомирі вивчення предметів розпочато з 2009-2010 н.р. У 2018 - 2019 н.р. предмети духовно-морального спрямування: «Християнська етика», «Основи християнської етики» «Християнська етика в українській культурі» викладають у 18 ЗЗСО: ЗОШ № 1, 5, 6, 7, 8, 19, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 30, 32, 33, НВК № 65, приватних школах «Сяйво» та «Всесвіт». Усі 23 педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації як вчителі християнської етики. За запитом батьків вивчають предмет 858 учнів 2-4 класів та 619 учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Християнська етика, як курс за вибором або факультатив, викладається за письмовою згодою батьків», – сказано в ответе на петицию.
Стаття 15. Суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності.
Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Це - текст Конституції України. Яка в біса "християнська етика" у школі?! Чим вона краща за етику ісламу, іудаїзму тощо?!
https://youtu.be/LEwpDAGzHd8
https://youtu.be/AmLd2_z-tPU
І цікаво, і корисно, а то наша освіта вчить не мислити, а запам'ятовувати матеріал і за це оцінка.
Приспосабливаться и учиться выживать, менять, или сваливать.
С согласия родителей - хорошо. Принудительно - плохо.
А вообще, могли бы лучше открыть факультативы "как отойти на 100 метров от мэрии", "С.П. Королев и его роль в Житомирском боксе" и "Стихийные рынки Канады"
Оце загнула. Вона хоч розуміє, що меле? Хоча, знаючи її, не здивований
Это в России попы резво и УСПЕШНО лезут в школы.
Просто властям Украины, как и России нечем заменить идеологию, которая была основой воспитания молодёжи в СССР.
Вот и пытаются заменить патриотизм, наличие ясной цели поповской пропагандой рая после смерти.