ЖЖ » Новини » Суспільство і влада » 2025 Март 6 » 19:46:40 |
Державний секретар США Марко Рубіо заявив в інтервʼю Fox News, що повномасштабна війна Росії проти України насправді є проксі-війною між США та РФ. Виступ Рубіо також привернув увагу тим, що політик зʼявився в ефірі з хрестом на лобі.
"Відверто кажучи, це проксі-війна між двома ядерними країнами – США, які допомагають Україні, та Росією. І їй потрібно покласти край", - сказав він.
Однак він також додав, що зараз "ніхто не має жодної ідеї чи плану, як її закінчити".
Рубіо вважає, що заяви України і союзників про "давайте просто продовжуватимемо давати їм стільки, скільки потрібно" – це не стратегія".
Очільник Держдепартаменту також нагадав слова президента США Дональда Трампа про те, що війна в Україні - це, "затяжний конфлікт, який зайшов у глухий кут".
Кремль заявив, що згоден із заявою Рубіо про те, що це проксі-війна між Сполученими Штатами і РФ.
"Ми можемо і хочемо з цим погодитися, і ми погоджуємося з цим", - сказав речник російського президента Дмитро Пєсков у коментарі журналістам.
"Ми говорили, що це, власне, конфлікт Росії і колективного Заходу, а головною країною колективного Заходу є США", - сказав Пєсков.
Держсекретар знову наголосив на позиції адміністрації президента Трампа про те, що для завершення війни потрібно залучити у переговори обидві сторони – росіян і українців.
"Ми просили Україну не саботувати це. Коли віцепрезидент сказав, що для подібних речей знадобиться дипломатія, то президент Зеленський, на жаль, вирішив кинути виклик віцепрезидентові і почав запитувати, чи взагалі тут можлива якась дипломатія", – сказав Рубіо, посилаючись на суперечку в Овальному кабінеті.
Проте він також додав, що "радий", що Зеленський переглянув свою позицію.
Слова Рубіо про проксі-війну фактично відповідають логіці російської пропаганди, яка останні роки твердила, що воює не з українцями, а Заходом.
Такий наратив допомагає владі Росії пояснити росіянам, чому вони мають іти вбивати українців, які нібито є братнім народом, і навіщо взагалі було потрібне вторгнення.
Глава Держдепартаменту також привернув увагу, зʼявившись в ефірі телеканалу з хрестом на лобі.
Це пов'язано з католицьким обрядом, який проводять у Попільну середу. Попільна середа знаменує початок Великого посту в Римо-католицькій церкві.
Найвідомішим обрядом цього дня є посипання голови попелом, а також малювання хреста попелом на лобі вірян під час богослужіння.
Це важливе християнське свято символізує покаяння та духовне очищення. Цього року його відзначали 5 березня.
За віросповіданням Рубіо - католик. Хрест на його лобі свідчить про те, що він пройшов релігійний обряд Попільної середи.
Водночас поява на публіці з хрестом на лобі не є поширеною у католицьких країнах. Тим більш незвичним виглядає виступ у такому вигляді на телебаченні одного з топчиновників адміністрації Трампа.
Проте нова команда Трампа хоче показати свою глибоку віру й цей крок може бути частиною цієї стратегії. Адже, як вказують оглядачі, зазвичай хрест з попелу швидко стирається і треба дуже постаратись, щоб він зберігався на лобі таким помітним довго.