ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
Першим під пильні погляди "свіжих очей” потрапив очільник ДП "Ваш добробут” Віктор Понкрашов та підпорядкована підприємству вулиця Красіна. Тамтешні мешканці скаржилися на малий напір води та протікаючу стелю в одному з будинків. Ремонтувати її складно, бо до проблемного боку даху не може заїхати вишка, пояснив керівник жеку. Посадовці зайшли до квартири, подивились, пообіцяли допомогти, чим зможуть.
З аварійними балконами комунальникам теж треба щось робити, а не чекати, коли вони впадуть, зауважували учасники операції. А назва - "Ваш Добробут” - зовсім не відповідає вигляду комунального підприємства. Біля нього треба встановити урну, пофарбувати браму і зробити відповідну вивіску.
Сміття та розриті ділянки... Проблеми, що були характерними для всіх 10-ти вулиць. Питання хто, коли рив і чому не прибрав після себе, у більшості випадків лишились без відповіді. Відновлення покриття потребує пішохідний міст, а магазин, що біля нього — ліхтаря.
Подвір’я будинків на вулиці Леніна зустріли прикритими та закиданими сміттям люками, подекуди заростями бур’яну та неохайною територією біля гаражів та сараїв. А от чим справді могли похвалитися у "Добробуті”, то це прибиранням підвалів. Уперше за багато років цьогоріч справу доведуть до кінця, потім візьмуться за горища, пообіцяв директор підприємства.
Ступивши на вулицю Дзержинського, що обслуговується приватним підприємством "Житлоремекс 2” учасники обходу зупинилися вже перед першим будинком — триповерхівкою, що горіла кілька років тому. Усі підприємці, які здійснюють тут діяльність, зобов’язалися взяти участь у заміні покрівлі, каже заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Мешканці запевняють: жодних робіт тут ніхто не проводить.
Анатолій Рабешко, мешканець будинку: "Дах протікає, там балка гнила. Дочка ходила, то вони на КЕЧ спирають, а її вже два роки як нема. Якщо треба допомога, я жерсть можу дати”.
Галина Белінська, директор ПП "Житлоремекс №2”: "Тут треба техніка, візьму вишку, але не знаю, як тут працювати і де”.
Не кожного дня можна побачити таку кількість людей у краватках та костюмах, які замість сидіти у своїх кабінетах зазирають до всіх, часто не найкращих куточків міста. Тож не дивно, що городяни зустрічали делегацію здивованими поглядами та запитаннями.
Заходити у гості не стали, зате з усіх боків оглянули гуртожиток, який незабаром стане комунальною власністю. Побачили сміття, яке до контейнерів зносять всі бажаючі та бур’яни в людський зріст. Чому ніхто не наводить тут лад, міський голова спитав з відповідальних осіб.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: "хочу вам сказати, що якби ви хотіли тут навести порядок, то б навели. Поки що будинок належить "Прогресу”, ще його не передали, і ці питання треба було піднімати перед керівником. До речі, ми вже тут були, і нічого з того часу зроблено не було”.
Міліцію заливає вода з колонки, яка знаходиться поруч, брама у правоохоронців теж бажає кращого. І в такому стані знаходиться вулиця, якою часто їздять гості міста. На вирішення окремих питань дійсно потрібні кошти, констатував Василь Мазур, але для розв’язання більшості проблем потрібне бажання, якого в деяких працівників немає.
Вулиця Свердлова особливих зауважень не викликала, хіба що покриття тротуарів та невпорядковані газони. Автобусну зупинку поблизу вулиці Луппова перенесуть далі, тому що з самого початку вона була встановлена з грубими порушеннями вимог безпеки. Чим далі йшли, тим більше у керівників відкривалися очі. Кажуть, що зробили для себе висновки.
Галина Белінська, директор ПП "Житлоремекс №2”: "Незважаючи на скрупулезність перевірок, вони потрібні, бо дозволяють дивитися іншими очима. Але часто недоліки залежать не лише від нас, а від підприємців, від мешканців приватного сектору, вони самі повинні дивитися за своєю територією”.
Одним з найкращих у місті вважають шостий жек. Але вже на початку вулиці Ново-Іванівської делегація побачила сміття. А вже за кількасот метрів око посадовцям помилували чистенькі подвір’я, заасфальтовані доріжки та міцні лавки. Мешканці будинків мали змогу отримати відповіді на питання, коли їм відремонтують ліфти, підвали та під’їзди.
Окрім вище згаданих вулиць, посадовці завітали на Комсомольську, Будьонного, Раскову та Чехова. Всюди цікавились у мешканців: чи є договори на вивезення сміття, чи приходять до них контролери з тепломережі та водоканалу, чи горять на вулицях ліхтарі. Хоч недоліків побачили й чимало, та все ж почули слова подяки за свою роботу.
Після завершення операції делегація повернулася до міської ради, аби підвести підсумки побаченого і почутого. Якщо після багатогодинного обходу хтось ще не "освіжив” очі, каже міський голова, то неодмінно зробить це у наступних подібних подорожах.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: "Задумка була наступна: всі керівники мали подивитися іншими очима на свою роботу і на своє місто. Якщо не відкрили очі за один раз, відкриють за інші. По кожному недоліку вже було дано доручення на усунення. Гадаю, що працівники більш відповідально будуть ставитися до виконання своїх обов’язків”.Автор: Інна Покотилюк, Телеканал ВІК, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info