Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина

Антон Фарб рассказал про развитие Крав-мага в Житомире и Украине

Автор: Власкор, 02 Сентября 2010, 10:56:20
Антон Фарб, Президент Федерації крав-мага України: "Крав-мага - це рукопашний бій, з якого забрали все зайве"Кожен з нас коли-небудь замислювався над тим, яким небезпечним стає життя, як погіршується кримінальна обстановка у місті разом з падінням життєвого рівню населення.

Як захистити себе у таких обставинах? Ті люди, хто має нас захищати, виконуючи свої професійні обов'язки, не завжди приходять на допомогу вчасно.

Сьогодні ми пропонуємо вам інтерв’ю з людиною, яка присвячує своє життя складній та цікавій справі: намагається навчити людей самозахисту.

Антон Фарб, інструктор крав-мага (ізраїльської системи рукопашного бою), Президент Федерації крав-мага України, люб’язно погодився відповісти на наші запитання.

Як до Вас прийшла думка заснувати в Україні Федерацію крав-мага?

Думка прийшла не про Федерацію, а про те, що треба розвивати в Україні цей напрямок рукопашного бою. Я займався ним в Ізраїлі, повернувся на Батьківщину, спробував знайти щось подібне, не знайшов і вирішив, що людина - коваль свого щастя. Почав розвивати крав-мага в Україні.

Необхідність у Федерації виникла в останній рік, тому що багато людей з різних міст прагнуть займатися крав-мага, брати участь у семінарах і розвивати цей стиль.
Наша Федерація є структурним підрозділом Israeli Krav International, я - регіональний директор по Україні, за нашими успіхами стежать ізраїльські інструктори, які регулярно, щороку приїжджають сюди для проведення інструкторських атестацій, у тому числі Моше Катц, який приїжджав у квітні, а в жовтні планується семінар Ітая Гіла.

Чи важко потрапити до Вас на семінар людині, яка не займається крав-мага?

Наші семінари в масі своєї відкриті, хоча планується проведення закритих семінарів для силовиків, тобто будь-який бажаючий, якщо в нього немає ніяких глобальних проблем зі здоров'ям, може прийти.

Чим крав-мага принципово відрізняється від інших систем?

Колись у Мікеланджело запитали, як він робить скульптури. Він сказав: "Я беру шматок мармуру й відтинаю все зайве". Крав-мага - це рукопашний бій, з якого забрали все зайве. Залишилися тільки надійні, працюючі й прості техніки.

Чим крав-мага може бути корисна для звичайної людини - для домогосподарки, офісного працівника?

Гарне гасло зараз на бигбордах висить: "Навчися плавати, зроби своє життя безпечнішим". Крав-мага - це спосіб захищати себе. Крім навичок рукопашного бою, вона дає гарну фізичну форму. Дає психологічну впевненість у собі й уміння діяти в стресовій ситуації. Навантаження в нас високі.

Карате пропонує людям основи буддистської філософії. Айкідо пишається філософією ненасильства. А крав-мага має якісь філософські основи?

Ні, крава - це армійський рукопашний бій. Ніякої філософії там немає, і до різного роду промиванню мозку я ставлюся негативно. Я вважаю, якщо людина не ходить у церкву спарингувати, не треба ходити в зал молитися.

Кажуть, що найгарніший бій - це бій, який не відбувся?


Цілком правильно. Перше, чому ми вчимо - відхиленню від конфлікту або його припиненню на самому початку.

Виходить, крава - це не стільки система рукопашного бою…


Я це називаю - "тактика особистої безпеки". Це більш широке поняття, ніж рукопашний бій, тому що містить у собі дуже багато різних речей, починаючи від елементарної теоретичної грамотності (що дає нам право на самозахист, а що не дає), закінчуючи такими неприємними речами як основи парамедицини (тому що ніколи не знаєш, як закінчиться конфлікт - треба вміти надавати допомогу собі або своїм близьким), ну й природно, практичні речі, такі як зброя самозахисту, тактика поведінки і т.д.

Ви працюєте з підлітками, з жінками?

Ми працюємо з жінками, досить регулярно. Попит на курс захисту від зґвалтування досить високий, жінка - теж людина і теж прагне жити… (посміхається) З дітьми ми не працюємо. З того приводу, що одна зі складових частин курсу крав-мага - це вправи на розвиток агресії. Дітям це не треба, вони й без того агресивні.

А Вас не лякає, що хто-небудь прийде до Вас у секцію, вивчить «прийомчики» рукопашного бою й піде бити на вулицях мирних громадян?

Як говорять іспанські вчителі фехтування: "Якщо мій учень когось вбив, це його проблеми, а якщо твого учня вбили, це твоя відповідальність". Я даю зброю, хто і як нею скористається - це його проблеми. Кожен студент дає досить довгу розписку, анкета-зобов'язання це називається… За чотири роки, що я треную, у мене займалися нормальні адекватні люди.

Для того, щоб вивчати крав-мага, не обов'язково вивчати Тору?

Тільки єврейські анекдоти. Без них - нікуди.

А Вас ніколи не турбували націоналісти з "єврейським питанням"?

Я думаю, що це ми їх турбуємо своїм існуванням, а вони нас якось не дуже.

Змагання із крав-мага проводяться?


Ні. Хоча ми спарингуємо на тренуваннях, це всього лише частина підготовки до реального бою. А змагання завжди накладають певні обмеження. Ніякі, навіть найжорсткіші бої без правил не можуть включити в себе фактор несподіванки й фактор страху. У нас існують сценарні тренінги й атестації, досить важкі.

Як Ви себе почуваєте на місці засновника української Федерації крав-мага?

Дуже зайнятим. Найближчі два-три місяці розписані: семінари, тренування, майстер-класи. Зараз стало легше, тому що я вже не єдиний інструктор в Україні, нас вже 12 чоловік, але однаково непочатий край роботи.

Крав-мага користується попитом в Україні?

Дуже великим. Як серед цивільних осіб, так і серед силовиків, охоронців, співробітників міліції, військових, яким, здавалося б, це повинні давати безкоштовно від держави…

Є в Україні АРБ, є "рукопашка", є система Кадочникова. Чим принципово відрізняється крав-мага від цих систем?

Будь-яка система повинна мати певний фідбек. Повинна бути накопичена статистика фактів її застосування. У крав-мага статистика багата. Тому що країна, де вона народилася, постійно воює, відповідно існує зворотний зв'язок: що працює, а що ні, чому можна навчити за місяць, чому не можна. АРБ - відмінна система, погублена армійською бюрократією. Є в частині два спортсмени- аербешніка, які виступають за цю частину, є всі інші, які здають заліки по АРБ «для галочки». Що стосується системи Кадочникова, то її ефективність заснована лише на словах Кадочникова, тому мені це нагадує Кота-В-Чоботах, який затверджував, що "Це землі маркіза Карабаса!" на тій підставі, що він - кіт маркіза Карабаса.

А взаємодія із краверами інших країн у вас налагоджена?

Плануємо найближчим часом масово вибратися в Ізраїль до шефа Федерації й позайматися там тиждень-другий. Задоволення не з дешевих, але корисне, тому що там будуть не тільки ізраїльтяни, але й американці, голландці, німці, французи... Завжди корисно мінятися досвідом.

Побажайте що-небудь нашим читачам?


Я прагну побажати читачам, традиційно, ніколи не потрапляти в ситуацію, де їм можуть знадобитися навички самозахисту. Краще ці навички мати й ніколи ними не користуватися, ніж не мати тоді, коли вони знадобляться.

Дякуємо за інтерв’ю та бажаємо Антону подальших успіхів у його сумлінній праці!

Довідково: Якщо Вас зацікавив стиль крав-мага, детальніше можна дізнатися за телефоном 050-463-10-81 (Президент Федерації).http://img.zhzh.info/_ph/1/2/725117427.jpg
Автор: Власкор http://vlaskor.info/vlaskor/index.php?newsid=1188
Наш город | 02 Сентября 2010 | Просмотров: 8358 | Спорт, крав-мага
Комментариев: 1
woland
1 Влад (woland)   • 14:42:25, 02 Сентября 2010 [Материал]

зацікавив)

Читайте также на эту тему: