Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Мобильные мошенники в Житомире

Автор: ВЗГ УМВС України, 04 Января 2011, 14:41:50
Сучасний вид мобільного шахрайства або як у погоні за легким заробітком 20-річний житомирянин втратив мобільний телефон.

Незважаючи на попередження працівників міліції щодо способів та видів шахрайств, любителі поживитися за чужий рахунок знову і знову знаходять нових жертв. Побутує думка, що це, як правило, люди похилого віку, але, як не парадоксально, на ті ж граблі наступає і молоде покоління. І нині в шахрайській справі чи не найпопулярнішим предметом посягань стає мобільний телефон.

Так, нещодавно до Корольовського РВ УМВС України в Житомирській області звернувся 20-річний житель обласного центру з повідомленням, що невідомий чоловік, зловживаючи довірою, заволодів його мобільним телефоном «Nokia N-73».

Як розповів Максим (імена змінені), він спокусився на пропозицію роботи, яку він так довго шукав. «Легкі» гроші за «легку» працю – обіцяло оголошення на стовпі поблизу продуктового магазину. Максим, не вагаючись, зателефонував за вказаним номером.

У ході телефонної розмови він домовився з невідомим чоловіком, який назвався Андрієм, про умови та оплату праці. Робота, яку йому доручили, полягала в наступному: на номер його мобільного перераховуються гроші в сумі 1000 гривень. Максим повинен був їх перевести на сім-карту, вказану представником роботодавця, в іншому населеному пункті Житомирщини. Хлопець повинен був виїхати туди для особистої зустрічі та отримати гроші на руки (іншими словами – операція переводу грошей в готівку). За таку нескладну роботу йому пообіцяли 150 гривень, решту суми належало віддати роботодавцю.

Максим без вагань погодився і через кілька днів зустрівся з парубком «від Андрія». Останній наполіг, щоб хлопець залишив йому свій мобільний телефон, як заставу чесної оборудки. Максим, не підозрюючи чогось недоброго, погодився, забравши лише власну сім-карту, на рахунок якої уже надійшло 1000 гривень.

В одному з міст області, вказаному роботодавцями, хлопця, звісно, ніхто не чекав, а час витрачений ним на дорогу шахраї використали на власну користь. Звернулись до сервісного центру мобільного оператора із повідомлення про втрату телефону та сім-карти, відновили мобільний номер і повернули власні 1000 гривень. При цьому у них залишився телефон Максима, для якого такою халепою закінчилася історія з пошуком «легких» грошей – ані копійчини, ані власного мобільного.

Як прокоментував подію начальник Корольовського РВ УМВС України в Житомирській області Сергій Рябошапка: «Наразі особи шахраїв встановлені, відносно них порушена кримінальна справа за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді штрафу або виправних робіт на строк до двох років чи обмеження волі на строк до трьох років».

Шановні жителі області, працівники міліції застерігають: завжди, всюди та у всіх справах будьте більш ніж уважними та обережними. Не забувайте давню істину – дармовий сир буває лише у пастках. Не дозволяйте шахраям приспати вашу пильність сумнівними пропозиціями.

Автор: ВЗГ УМВС України
Наш город | 04 Января 2011 | Просмотров: 3655 | мобильные телефоны, мошенники
Комментариев: 2
Lisa111
1 Роман (Lisa111)   • 18:13:14, 05 Января 2011 [Материал]

Халявный сыр только в мышеловке. Никогда не верю в лёгкие и быстрые деньги и большие проценты. Жизнь научила, что надёжней почуть-чуть, но постояннго.
Cobalt
2 Cobalt (Cobalt)   • 21:59:48, 07 Января 2011 [Материал]

Да уж, не хотят лохи исправляться.

Читайте также на эту тему: