Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Дебой рассказал о жилищно-коммунальной сфере города Житомир

Автор: Управління по зв’язках з громадські, 21 Января 2011, 21:06:31
Міський голова розповів про житлово-комунальну сферу міста Житомира

Розуміючи важливість питань житлово-комунальної сфери для міського голови, Володимир Дебой зазначив, що політична ситуація та загравання з людьми ускладнили її стан справ, зокрема фінансовий. Значні проблеми мають комунальні підприємства. Так, у КП «Теплокомуненерго» та «Водоканал» тарифи не відповідають собівартості. Граючись на популізмі міська влада не піднімала тарифи і їх собівартість складає близько 50%. Застаріле обладнання не відповідає сучасним технічним характеристикам та потребує модернізації.

 Відповідаючи на запитання щодо підвищення тарифів міський голова зазначив, що це відбувається у зв’язку з подорожчанням всіх енергетичних носіїв. Затвердження тарифів на тепло- і водопостачання відбувається на рівні держави. Це не є функцією міської влади. Люди, які отримують пільги, від підвищення тарифів майже нічого не втрачають. Житлово-комунальні послуги не повинні перевищувати 15% сукупного доходу сім'ї.

 Різницю в тарифах за житлово-комунальні послуги, Володимир Дебой пояснив тим, що існують комерційні ЖЕКи, ОСББ, кооперативи, які мають різну структуру собівартості, систему оподаткування і  відповідно, різні тарифи.

 «Ми хочемо, щоб люди зрозуміли: вигіднішим для них є створення ОСББ. Таким чином вони самі зможуть призначати керівника, який звітуватиме за витрату коштів. Діятиме спрощена система оподаткування. Міністерство житлово-комунального господарства буде фінансувати кошти саме у ці структури на капітальний ремонт. Зважаючи на скромний міський бюджет, ми будемо прагнути одержати якомога більше державних коштів для міста Житомира. На часі стрімке реформування житлово-комунального сектору», – повідомив міський голова.

 Актуальною на сьогодні залишається ситуація стосовно благоустрою Житомира. За словами Володимира Дебоя, стан міста на сьогодні не втішний. Такі висновки було зроблено після робочої поїздки, яка почалася із Замкової гори. «Сквер сьогодні запущений, розграбований, понівечений. Тому саме із цього місця ми розпочнемо реконструкцію», – зазначив міський голова.

 Також він повідомив і про найближчі плани щодо унормування стану міста – повернення до практики прибирання силами трудових колективів, комерційних структур на закріплених за ними територіях. На думку міського голови: «Порядок завжди там, де є господар».

 Під час прямого ефіру Володимир Дебой торкнувся і питань залишених і запущених білбордів політичної тематики, технологій прибирання вулиць у зимовий період, оновлення парку ТТУ, роботи ЖЕКів щодо стимулювання громадян, які вчасно оплачують послуги, стратегічно вигідного географічного положення Житомира й необхідності залучення інвестицій.

 Також міський голова додав, що в першу чергу наводитиметься порядок (ремонт доріг, тротуарів) там, де буде створена ініціативна група: «Давайте раціонально використаємо той бюджет, який у нас є і відремонтуємо все, що зможемо у цьому році».
Автор: Управління по зв’язках з громадські
Наш город | 21 Января 2011 | Просмотров: 5197 | Дебой, Житомир

Читайте также на эту тему:

Комментариев: 1
улыбка
1 Екатерина (улыбка)   • 10:38:47, 24 Января 2011 [Материал]

"Так, у КП «Теплокомуненерго» та «Водоканал» тарифи не відповідають собівартості", а тарифи відповідають якості води, теплопостачання, не говорячи вже про житлово-комунальні послуги? Як з ЦИМИ невідповідностями пане дебой планує боротися?