Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Владимир Дебой: сегодня работаем на город Житомир

Автор: Ирина Коник, 23.02.2011, 14:44:57
Вже більше трьох місяців посаду міського голови Житомира обіймає Володимир Дебой. На прес-конференції 17 лютого мер підбив підсумки роботи, виконаної ним та його командою за перші сто днів.

Початок роботи нової команди припав на закінчення фінансового року, результатом якого є невиконання міського бюджету більш ніж на 8,5 млн. грн. Проте, за словами В.Дебоя, незважаючи на це, не лише було забезпечено всі видатки за захищеними статтями, а й додатково виділено кошти на забезпечення статті 57 для виплат вчителям на суму 4,3 млн. грн., а також 3 млн. - на потреби ЖКГ, в тому числі на заміну 4 ліфтів у багатоповерхових будинках.

Як повідомив міський голова, за листопад-грудень 2010 та січень 2011 р. міський бюджет перевиконано майже на 3 млн. грн.

Одне з джерел наповнення міського бюджету мер бачить в оренді землі: "Величезна частина землі поки що знаходиться у безоплатному користуванні як фізичних осіб, так і юридичних різних форм власності. Саме інвентаризація земель, саме ефективне використання наших земель для залучення інвестицій буде одним з джерел наповнення місцевого бюджету".

Економіка в місті вийшла на новий рівень: за сприяння міської влади збільшено обсяг залучених інвестицій шістьма підприємствами міста (ДП "Євроголд Індестріз" - виробництво прасувальних дощок, стрем'янок, ТОВ "Світ-Еко" - прибирання сміття, ТОВ "Белпродзабезпечення" - оптова торгівля продтоварами); розширено торгівельну мережу міста: в грудні 2010 року розпочав роботу маркет "Сільпо", створено 170 робочих місць, а з відкриттям нової черги в ТЦ "Глобал" кількість робочих місць збільшилась ще на 200 одиниць.

Покращилась ситуація і з виплатою заробітної плати на підприємствах: повністю погасили заборгованість із виплати зарплати ЗАТ "Завод нестандартного устаткування", ДП НДІ "Землеустрою", СП ТОВ "САН", ТОВ "Житомиргазбуд", ПП "Євробудсервіс", Житомирська митниця, ТОВ "Дельта Україна", УНР 75 "Укрвійськбуд". Загалом на підприємствах міста заборгованість по виплаті заробітної плати зменшено на 1,7 млн. грн. і станом на 1 лютого вона складає 13,2 млн. грн.

За результатами опитування, яке газета "Меркурій" провела серед населення міста, багатьом житомирянам нові тарифи за послуги тепло-, водопостачання ледве під силу. Крім цього, житомиряни з власного досвіду знають про неналежну якість питної води та відсутність цілодобового водопостачання. Щодо тарифів, Володимир Дебой проінформував, що їх врегульовано й прийнято рішення виконкому "Про тарифи на оплату послуг з централізованого постачання гарячої води для населення та ІІ групи споживачів м. Житомира".

На шляху до поліпшення "водної" ситуації, на думку мера, неминучим є підняття тарифів. Сьогодні ціна на воду виросла з 1,97 до 2,18 копійок за 1000 куб. см, а якби відро води коштувало не 2, а хоча б 4 копійки, "була б можливість сплатити і за електроенергію, і можливість модернізації, і ремонту…" В. Дебой розуміє, що таке підвищення ціни за воду, хоч об'єктивно є незначним, та житомирянам "вдарить" по кишені. Та він переконаний, що "якщо людям правильно донести цю інформацію, то переважна більшість з них абсолютно адекватно, мудро до цього підійшла б і сприйняла".

У програмі "Питна вода" передбачено встановлення очисних споруд в дитячих садочках та школах. Можливо, житомиряни скоро тамуватимуть спрагу питною водою з бюветів. З цією метою мер доручив своєму заступникові Миколі Боровцю зробити відкачку з усіх існуючих у місті артезіанських свердловин, щоб отримати воду для зразка й провести її лабораторний аналіз. До кожної свердловини - індивідуальний підхід. За результатами аналізу буде визначено, яка саме фільтрація необхідна для того чи іншого бювету, бо водичка з нього може бути багатою на залізо, родон, марганець й інші хімічні елементи. "Якщо технічно буде можливо, побудуємо перші бювети для житомирян загального користування, але це з урахуванням лабораторних досліджень і економіки цього питання", - зазначив міський голова.

За словами В.Дебоя, вулицями Житомира скоро їздитимуть 5 нових тролейбусів чеського виробництва. Щоправда, не "з нуля", а які пройшли капітальний ремонт у 2009-2010 роках, повністю укомплектовані і готові до експлуатації. Можливо, скоро житомиряни, долаючи відстань, наприклад, з роботи додому, релаксуватимуть у нових тролейбусах, адже нині ведуться переговори з Київською МДА щодо придбання у підприємства "Київтранс" 40 одиниць тролейбусів 2000-2002 років випуску, а також у ТОВ "Львівський автомобільний завод" щодо придбання на умовах фінансового лізингу нових тролейбусів ЛАЗ вартістю 2,3 млн. грн.

Заторів на дорогах Житомира має помітно поменшати, адже на світлофорних об'єктах встановили значну кількість "зелених" стрілок з дозволом правого повороту. Крім того, встановлено порядовий рух транспортних засобів на перехресті вулиць Ватутіна-Східна. Тож тепер дістатись до місця призначення буде швидше.

Будуть "блакитні вагони" нових трамваїв "бігти-котитись" дорогами нашого міста чи ні, а за проїзд в міському електротранспорті, схоже, скоро доведеться платити більше. Здорожчання вартості проїзду зумовлено підвищенням цін на електроенергію. Свою роль зіграє й передбачуване подорожчання проїзду в міських маршрутках. З уст міського голови дізнаємося, що спілка автомобілістів України на своєму з'їзді прийняла рішення, щодо якого їх реакцією на непідвищення тарифів на проїзд в маршрутках будуть загальноукраїнські акції протесту.

Пільгове перевезення громадян забезпечується на 30-40%, і, як уже згадувалось, електроенергія подорожчала на 30%, тому абсолютно закономірною і економічно обґрунтованою є вартість проїзду у міському електротранспорті 1,62 грн. Зараз мова йде про 1,50 грн.

Як розповідає Володимир Михайлович, якісних та кількісних змін зазнала і медицина: на відновлення та продовження будівництва лікувального корпусу стаціонару Центральної дитячої міської лікарні спрямовано 1 млн. грн., а на проведення капітального ремонту покрівель терапевтичного корпусу стаціонару та інфекційного корпусу Центральної міської лікарні № 2 - 121 тис. грн. Для забезпечення лікувально-профілактичних установ бензином та медикаментами міська влада додатково виділила 1 млн. грн. Також закуплено сучасне медичне обладнання на загальну суму 244 тис. грн. для Центральної міської лікарні № 1, Центральної міської лікарні № 2, міської стоматологічної поліклініки № 2.

Відповідні кошти були надані і на розвиток освіти, сім'ї, молоді та спорту. Для забезпечення безперервної організації харчування школярів міста у листопаді минулого року міська рада виділила близько 900 тис. грн. За підтримки міського голови у 8-11 класах навчальних закладів міста запроваджено урок фізкультури із ковзанярських видів спорту, що проводиться у спеціальних спортивних спорудах та на спортивних майданчиках.

Не залишились поза увагою міського голови і безхатченки - вже з листопада 2010 року на вул. В.Бердичівській, 113 для них діє пункт надання соціальної допомоги в зимовий період. Тут ті, що залишились без даху над головою, можуть посмакувати гарячою стравою, зігрітись, отримати медичний огляд і тепліше одягнутися.

Крім власної фінансової стабільності житомирян хвилює й благоустрій міста. Схоже, В.Дебой має однодумців, адже вважає, що "кожен метр міста Житомира потребує благоустрою. На думку мера, першочергово необхідно "причепурити" центр міста. Особливу увагу він звернув на неналежний стан дитячої музичної школи № 1 ім. Б.М.Лятошинського на Михайлівській, 5. Благоустрою потребує Замкова Гора. А далі - гідропарк… Мер поділився думками про те, що добре було б "з гідропарку зробити парк спорту і відпочинку, щоб там були прокатні пункти м'ячів, можливо, велосипедів", адже гідропарк - улюблене місце багатьох житомирян і гостей міста.

На зауваження одного з представників ЗМІ, що місцева влада Житомира "вариться у власному соку", не переймаючи досвід інших більш успішних міст, очільник міста запевнив, що контактує з мером Вінниці, а на 1 березня нинішнього року планується з'їзд голів обласних центрів у Києві. Але "щоб поїхати брати досвід, треба зрозуміти, що в тебе вдома".

Молодий мер переконаний, що успіху можна досягти завдяки злагодженому механізму співпраці міського голови, громади та депутатського корпусу, керуючись єдиною ідеєю - "сьогодні працюємо на місто Житомир".

Ірина КОНИК, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Автор: Ирина Коник, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://merkury.com.ua/vlada/1442-volodimir-deboy-sogodn-mi-pracyuyemo-na-msto-zhitomi
Місто | 23.02.2011 | Переглядів: 13324 | Дебой, Житомир

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 1
Tolikts1
1 Толик (Tolikts1)   • 09:14:37, 24.02.2011 [Материал]

за сприяння міської влади збільшено обсяг залучених інвестицій шістьма підприємствами міста (ДП "Євроголд Індестріз" - виробництво прасувальних дощок, стрем'янок, ТОВ "Світ-Еко" - прибирання сміття, ТОВ "Белпродзабезпечення" - оптова торгівля продтоварами); розширено торгівельну мережу міста: в грудні 2010 року розпочав роботу маркет "Сільпо", створено 170 робочих місць, а з відкриттям нової черги в ТЦ "Глобал" кількість робочих місць збільшилась ще на 200 одиниць. -И НЕ СТЫДНО ПРИСВАИВАТЬ ЧУЖИЕ ДОСТИЖЕНИЯ?? ЧТО САМ ЛИЧНО ДЕБОЙ БЕГАЛ И ПРОСИЛ"НУ ПОЖАЛУЙСТА НУ ОТКРОЙТЕСЬ У НАС!" ДА близко не было Дебоя на всех этим предприятиях.