Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Владислав Пучич
 

КлубОк житомирських інтересів

Автор: Владислав Пучич, Оксана Трокоз, 27 Января 2011, 10:25:56
Автор Владислав Пучич

Владислав Пучич

все статьи автора

Справа з житомирським комп’ютерним клубом «КлубОк» менш ніж за 6 годин набула серйозного резонансу. В першу чергу дякуючи місцевим інтернет-ЗМІ.
 
Працюючи над темою нам вдалось поспілкуватись з власниками клубу, свідками подій та отримати інформацію від колег-журналістів. Силовики від коментарів навідріз відмовились. Отож, почнемо розмотувати житомирський клубок.
 
Прокуратура не дремлет

За словами дирекції «Клубка» два дні тому до закладу прийшла людина, яка представилась працівником прокуратури з бажанням провести перевірку документів. Все б нічого… тільки зазначена дія відбувалась майже опівночі. Здивований адміністратор відмовився показувати якісь папери і запропонував повернутись вранці й спілкуватись вже з власниками інтернет-клубу. На цьому і вирішили. Наступного дня ніхто не потурбував. 
Почнемо зі свідчень основних фігурантів у відеоматеріалі, підготованому нашою редакцією:

Усы, лапы и хвост – вот мои документы!
А от 26 січня події розвивались з блискавичною швидкістю. Біля 11-ої години в приміщення інтернет-клубу «КлубОк» по вул. В. Бердичівській, 10 зайшло чотири людини у штатському, один з яких невдовзі залишив приміщення. Двоє були вдягнені в чорні куртки-дутіки і один у чорному пальто з шарфом. У клубі було біля півтора десятка відвідувачів.
 
Зі слів власників та свідків, жоден з візитерів при вітанні не повважав за потрібне пред’явити своє службове посвідчення. Тобто всі мали на слово повірити, що перед ними дійсно є помічник прокурора міста В’ячеслав Миколайович Бондарчук (той, що у пальто з шарфом), Іван Миколайович Осінський (оперуповноважений Управління державної служби боротьби з економічними злочинами), та Андрій Кондратюк (начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей Корольовського райвідділку УМВС). Документи все ж були пред’явлені, але значно пізніше. 
 
Ні санкції, ні ордеру
Гості почали вимагати всі документи, які стосуються роботи закладу, а також зажадали перевірити всі комп’ютери та сервери. Власник клубу Дмитро Камінський запитав причину такої цікавості з боку правоохоронців, а головне – підставу для перевірки. 
 
Як нам роз’яснили юристи, згідно чинного законодавства, таких документів може бути три види – направлення на перевірку, ухвала суду або ж постанова слідчого а рамках кримінальної або оперативно-розшукової справи. За словами власників клубу, жоден з цих документів не був наданий чи показаний, а в журналі перевірок реєструватись категорично відмовились. Натомість силовики стверджували, що для проведення перевірки достатньо просто їх статусу працівників відповідних органів, з чим в свою чергу не погоджувались бізнесмени. Вони зателефонували до міліції і повідомили, що невідомі особи проникли в їх інтернет-клуб з метою пограбування.
 
За деякий час представники МВС під керівництвом помічника прокурора почали висмикувати дроти з комп’ютерів та виламувати замочки в столах з системними блоками. Дмитро Камінський намагався перешкодити цьому, однак отримав від одного з кремезних оперів (Івана Осінського) спочатку декілька стусанів, а потім і сильних ударів в груди. Також, за словами однієї зі свідків, з якою ми поспілкувались, пан Осінський штурхав і її, порвавши при  цьому шубу, аж поки його не заспокоїв помічник прокурора.
 
На вихід!
При такому розвитку подій більшість відвідувачів почали спішно залишати заклад. Майже всім це вдалось, однак інший опер (Андрій Кондратюк) заблокував двері, а ролета захлопнулась, оскільки власниками була натиснута «тривожна кнопка». В цей час ззовні підійшла підмога. Міліціонери з вулиці почали вимагати відкрити ролету, завдаючи по ній сильних ударів. За словами власників «Клубка» та свідків перегородка вийшла з пазів і заклинила. Дмитро Камінський викликав майстра, який повинен був відчинити двері.
 
То хто кому заручник?
Нікому з присутніх в приміщенні не дозволяли переходити з місця. З відвідувачів залишилось двоє молодих хлопців і один підліток. Саме з ним активно працював начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей Андрій Кондратюк. За словами власників інтернет-клубу помічник прокурора в цей час палив у маленькому приміщення (де це суворо заборонено) і вимагав чай та каву, за які на виході «забув» розрахуватись. 
 
Чи то від диму, чи то після спілкування з паном Кондратюком підлітку стало погано. Він почав панікувати і проситися додому.
 
Откройте. Я начальник милиции!
Ззовні події все більше нагадували epic drama. Близько 13-ої журналісти отримали інформацію про події і прибули на місце. Жоден з присутніх міліціонерів (у тому числі і у формі) не представився, як і не можна було зрозуміти хто старший і що відбувається. Силовики заявляли, що …. просто стоять і спілкуються, що зафіксували колеги з «20 хвилин».
 
Потім почали голосно вимагати негайно відчинити двері, мотивуючи це тим, що у приміщенні незаконно утримуються міліціонери та представники прокуратури, а дитина замість відведених 45 хв. просиділа за комп’ютером 2 години. На прохання почекати спеца, який може відкрити двері не відреагували, натомість розкроївши болгаркою ролети. Краще на відео, знятому Житомир.інфо:
 
 
Ну, як би все зрозуміло. Єдине додам, що по сценарію напевно після фрази «откройте, я начальник милиции!» ролет сам мав би розсипатись.
 
Після цього в приміщення зайшов «Беркут» та прокурор міста особисто. Всіх присутніх поставили обличчям до стінки, забороняючи обертатись.
Підлітка відвели до «швидкої» де медики якийсь час щось активно писали.
Дмитра Камінського і працівників закладу забрали на жигулях з київськими (?) номерами і відвезли до Корольовського райвідділку.
 
Коментар очевидця подій:
 
 
В Багдаде все спокойно
Приблизно в цей час ми з Оксаною Трокоз прибули на місце події. І вже власноруч зафіксували декілька речей. 
По-перше, міліціонер, який охороняв розкурочений вхід в «Клубок» представився лише після журналіста (хоча за законом мало б бути навпаки) і анічогісіньки не пояснював. Це можна почути:
 
 
По-друге, місце події оглядав заступник міського голови Олександр Бочковський. Тоді ми не придали цьому особливого значення.
 
І ось родзинка – на місці з’являється Житомирський міський голова Володимир Дебой у супроводі свого заступника Івана Заінчківського.

Владні мужі заходять в двір біля «Клубка» і декілька хвилин спілкуються з силовиками, які для цього вийшли з клубу. На виході я попросив Володимира Михайловича прокоментувати ситуацію, на що той відповів, цитую: «Я не знаю, що тут відбувається. Я просто проходив повз». Ну, якби була відповідь на кшталт «Я не уповноважений говорити про інцидент, який в компетенції силових органів» або «Нічого особливого,  он Київ це ще 5 років тому пережив» я б зрозумів, що мер правий. Однак, було б дуже наївно припустити, що пройшовши повз вирізані болгаркою двері посеред центру міста мер говорив з міліцією про рибалку. Як не крути, а для Житомира це поки що з ряду вон.
 
Опис і погрози
Всі комп’ютери, які потрапили на очі міліціонерам перемістились у фуру, припарковану у дворі будинку по В. Бердичівській, 10. При цьому Сергію Камінському дають підписати два (?) протоколи огляду, які різняться між собою. До прикладу, такою дрібничкою як 47 комп’ютерів. В одному з документів про виїмку ПК нічого не сказано. Більше того, ніде не була описана конфігурація ПК, тобто повернути можуть якийсь десятирічний металолом. Коли той же Камінський намагався хоча б порахувати кількість вивезених ПК та почав наполягати на інвентаризації того, що залишилось, почув у відповідь.. «не бушуй, інакше то твого брата на 15 діб закриємо».
В Корольовському РВ пояснення брали до 18:00, після чого та сама процедура повторилась у прокуратурі.
 
Зри в корень!
Чому міліція разом з прокуратурою допустила цілу низку процедурних і просто грубих порушень Закону?
 
Брати Камінські припускають три вірогідних мотивації:
  • Дворівневе приміщення в центрі міста
  • Десятки нових комп’ютерів, якими можна поповнити застарілий парк бюджетників
  • І.. новий прокурор, який в такий екстравагантний спосіб «наводить порядки у місті».
Наскільки ці припущення близькі до істини або ж є просто фантазіями житомиряни зможуть пересвідчитись у найближчому майбутньому.
 
Жодного документу ані про санкцію на перевірку, ані про виявлені порушення, ані протоколу огляду чи виїмки техніки на руках у власників «Клубка» на сьогодні немає. З прокуратури Дмитро Камінський вийшов пізнього вечора без ключів від клубу та дому і у якості… свідка.
 
П. С. Як було зазначено на початку, даний матеріал є результатом збору інформації від однієї зі сторін конфлікту, а також від свідків подій та колег-журналістів.
Якщо будь-який зі згаданих фігурантів скандалу, або ж уповноважених органів готовий публічно представити свою версію подій відповісти на цитую "глупі питання" журналістів – ми готові висвітлити і її.
 
Автор: Владислав Пучич, Оксана Трокоз http://zhzh.com.ua/
Владислав Пучич | 27 Января 2011 | Просмотров: 13278 | Камінський, Дебой, рейдерство, клубок, Житомир, МВС, прокуратура
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 35
KARSTEN
1 Karsten (KARSTEN)   • 10:49:53, 27 Января 2011 [Материал]

Передайте ці матеріали СТБ, ТВІ та 5-каналу. Нехай вся Україна знає про дотримання законів по-житомирськи. Адже місцеві ЗМІ мало кому цікаві, а на обласному ТБ таке не покажуть.
bender123
5 vasya (bender123)   • 12:49:25, 27 Января 2011 [Материал]

верно!! я думаю всем в стране будет интересно посмотреть на "законные" действие прокуратуры и ментов... пусть народ видит...!
woland
7 Влад (woland)   • 14:10:28, 27 Января 2011 [Материал]

дякую.
в процесі)
kenu
2 Юрий (kenu)   • 12:06:53, 27 Января 2011 [Материал]

Нарешті є матеріал з якого вже щось зрозуміло. Не зрозумілими лишаються мотиви бандитських дій. До списку:
1Дворівневе приміщення в центрі міста
2Десятки нових комп’ютерів, якими можна поповнити застарілий парк бюджетників
3.. новий прокурор, який в такий екстравагантний спосіб «наводить порядки у місті»."
я б додав можливі дії конкурентів і відняв би версію "нового прокурора" та "поповнення бюджетників компами".
woland
8 Влад (woland)   • 14:11:23, 27 Января 2011 [Материал]

Конкуренти - маловірогідно. Рівеь задіяних у процесі дійових осіб надто високий.
kenu
23 Юрий (kenu)   • 14:02:55, 28 Января 2011 [Материал]

Це ж Житомир. Всі один одного знають в тому числі і тих, хто на високих посадах. Я б цю версію так не відкидав, бо занадто вже міцно взялись за Клубок. Просто так у нас ні податкова, ні міліція, ні санстанція, ні тим паче прокуратура не працює. Якщо взялися, то була причина і явно вже не в порушенні сан. норм :) Найбільш вірогідно, імхо, приміщення... Тим паче там був сам Дебой... Може, комусь з його друзів знадобилося приміщення.
woland
24 Влад (woland)   • 14:42:58, 28 Января 2011 [Материал]

Хм... тут про слід ОМАКСА починають говорити.
telefon
3 джавахарлал нюру (telefon)   • 12:36:35, 27 Января 2011 [Материал]

Влад! Ссылочку на ваш материал отправьте в Генпрокуратуру Украины и в Министерство Юстиции.
А собственникам клуба я бы посоветовал срочно заявы по этим же адресам и в приёмную Президента.
woland
9 Влад (woland)   • 14:13:54, 27 Января 2011 [Материал]

Дякую. В процесі)
sharm
4 Сергей (sharm)   • 12:49:07, 27 Января 2011 [Материал]

Влад, молодец!!!!
woland
10 Влад (woland)   • 14:14:36, 27 Января 2011 [Материал]

Дякую. Хоча моя роль тут просто передати побачене. А от наші силовики таки вміють створювати інформприводи...
olfedo
6 Olga (olfedo)   • 13:05:04, 27 Января 2011 [Материал]

Разбор полетов - на телевидение!
woland
11 Влад (woland)   • 14:14:49, 27 Января 2011 [Материал]

ага. вже працюємо над цим)
prorock
12 Олег Ярмолінський (prorock)   • 15:25:38, 27 Января 2011 [Материал]

А що ж ви хочете? Головні податківець, міліціонер, прокурор... ДОНЕЦЬКІ. На житомирщині своїх спеців не родиться. От і маємо Донецьк.
Денька
14 Денис (Денька)   • 15:52:58, 27 Января 2011 [Материал]

блін як в анекдоті.. люди в Донецьку бояться виходити на вулицю, так як їх ловлять, та відправляють на керівні посади в різні регіони України :)
woland
16 Влад (woland)   • 18:09:17, 27 Января 2011 [Материал]

Даа, ноу-хау розширення бізнесу по-ринатівськи крокує Україною.
Ofelia
13 Iryna (Ofelia)   • 15:47:05, 27 Января 2011 [Материал]

дякую за повну картину вже оброслої чутками ситуації...
woland
17 Влад (woland)   • 18:09:38, 27 Января 2011 [Материал]

прошу пані)
Golden
15 Натан (Golden)   • 16:14:33, 27 Января 2011 [Материал]

вон вчера 5 жытомирских ментов тормознули на трассе под киевом---3убежало а 2--было в дупель пьяные...ментов на мыло и судей с прокурками...а адесский гаец--сказал что украинский язык--телячий и его сняли с поста..во додов развелось

видео прилагается
http://tsn.ua/video/video-novini/?page=2&media_id=383380810&items=19177&type=2

Pravdin
18 Володимир (Pravdin)   • 19:14:45, 27 Января 2011 [Материал]

Дуже професійна подача! Нарешті в Житомирі зявляється нормальна журналістика! Так тримати!
woland
20 Влад (woland)   • 22:38:29, 27 Января 2011 [Материал]

дякую.
ВиК
19 Viktor (ВиК)   • 22:37:35, 27 Января 2011 [Материал]

woland , так держать! а мы поддержим!
woland
21 Влад (woland)   • 22:38:57, 27 Января 2011 [Материал]

)) та я б краще про ОСББ писав)
prorock
22 Олег Ярмолінський (prorock)   • 10:10:54, 28 Января 2011 [Материал]

В цю хвилину працівнички прокуратури взламують двері в будинку Дмитра Камінського. В будинку знаходяться сам побитий іми Діма, дружина Ліля і 7-річний син.
1-10 11-16

Читайте также на эту тему: