Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Житомир готов к тесному сотрудничеству с Польшей

Автор: Прес-служба облдержадміністрації, 30 Марта 2011, 14:26:34
29 березня голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці паном Кшиштофом Свідереком та Почесним консулом Республіки Польща у Житомирі Юрієм Водерацьким.

Обговорено стан співробітництва Житомирської області з Республікою Польща в економічній, соціальній, культурно-мистецькій сфері, окреслено шляхи розширення співпраці між обома країнами.

«Між нашими слов’янськими державами багато спільного: у культурі, історії, вірі, ментальності, а головне – у прагненні обох народів жити заможніше. І це спонукає нас постійно обмінюватися корисним досвідом у різних сферах життя», - наголосив у ході зустрічі голова обласної ради. І додав: «Сьогодні ми тут, щоб звірити наші спільні кроки з подальшого удосконалення ділових, культурно-мистецьких, духовно-освітніх та інших взаємин між Житомирською областю та Республікою Польща».

Як перспективні та продуктивні на регіональному рівні Й.А.Запаловський визначив такі: пожвавлення зовнішньоторговельних операцій; розширення інвестиційної діяльності; реалізація спільних проектів у різних галузях та обмін досвідом сфері місцевого самоврядування. Голова обласної ради поінформував, що нещодавно делегація області під його головуванням брала участь у форумі місцевого самоврядування, який відбувся у Варшаві. Він зауважив, що ряд напрацювань представницької гілки влади Польщі Житомирщина готова вже сьогодні взяти на озброєння.

Голова обласної ради також запевнив польську сторону, що на території області місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування активно сприятимуть тому, щоб співпраця між двома народами у всіх сферах набула нового якісного виміру. Тим більше до цього підштовхує реалізація спільного проекту – проведення на території наших країн фіналу Чемпіонату Європи – 2012 із футболу.

Генеральний консул у Вінниці п Кшиштоф Свідерек від імені польської бізнес-еліти, яка працює на території Житомирської області, подякував представникам місцевих органів влади за допомогу в реалізації корисних для обох країн проектах та за підтримку польської діаспори на Житомирщині. «Певний, що ми і надалі тісно та плідно працюватимемо на благо наших територіальних громад», – сказав Генеральний консул.


Довідково. Житомирщина є регіоном, де проживає найбільша польська діаспора в Україні (майже 50 тисяч осіб). У Житомирській області - понад 90 сіл з компактним проживанням польського населення, діє 42 польських національно-культурних товариства.

Станом на 01.01.11. обсяг прямих іноземних інвестицій, спрямованих в економіку Житомирської області польськими інвесторами склав 5,5 млн. доларів США, або 2,2 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій. Нині на території області здійснюють господарську діяльність 36 підприємств з польським капіталом. Найбільшим із них є ТОВ «ІНКО-ФУД Україна», ТОВ «Верхівнянський гранітний кар’єр», ТОВ «Церсаніт Інвест».

Зовнішньоторговельні операції з Польщею здійснюються у таких галузях промисловості як деревообробна, меблева, машинобудування, металообробка, видобувна, каменеобробна, електроенергетика, будівництво. виробництво будівельних матеріалів тощо.
Автор: Прес-служба облдержадміністрації
Наш город | 30 Марта 2011 | Просмотров: 6181 | Запаловский, Житомир, Польша
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: