Могутній Індійський океан просто вражає уяву. Ця безмежна водна гладь, що розстилається від горизонту до горизонту, довгий час лякала навіть найвідважніших мореплавців. Його глибини досі до кінця не вивчені, і є всі підстави вважати, що у цих водах ховається ще чимало таємниць. Втім, наука не стоїть на місці, і наш багаж знань збільшується з року в рік.
Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував підбірку цікавих фактів про Індійський океан, від яких у багатьох можуть мурашки пробігти по шкірі.
- Індійський океан займає площу 73 440 000 квадратних кілометрів і омивається Азією на півночі, Африкою на заході, Австралією на сході і Південним океаном на півдні. Має ширину 7600 км від Африки до Австралії. Океан займає приблизно одну п'яту площі поверхні світу.
- Назву Індійський океан отримав на честь Індії. Олександр Македонський також називав його Індійським морем. Стародавні греки називали його Еритрейським морем.
- Найглибша точка Індійського океану — Зондська западина (також відома як Яванська западина), розташована поблизу південної частини Яви, Індонезія. Там максимальна глибина океану становить 7724 метри.
- Через танення льодовиків Індійський океан щороку розширюється на 20 см. Величезний внесок океану в водне навантаження світу. Його приблизний обсяг становить 292 131 000 кубічних кілометрів.
- Індійський океан найтепліший серед усіх океанів світу. Через його тропічне розташування швидкість потепління Індійського океану дуже швидка, що ще більше посилюється зміною клімату та потеплінням в парнику. Внаслідок високої швидкості випаровування вода океану має найнижчий вміст кисню у світі.
- Високий рівень економічної діяльності, включаючи розвідку нафти, щороку спричиняє значне забруднення Індійського океану. Крім того, розливи нафти та переміщення суден підвищують рівень забруднення. Найбільш забрудненими районами Індійського океану є Червоне море, Перська затока та Аравійське море.
- Вважається, що Індійський океан утворився під час розпаду та подальшого зіткнення стародавнього південного суперконтиненту Гондвани та Євразії.
- Попри те, що він утворився майже 140 мільйонів років тому, більшість басейну Індійського океану датується лише менше ніж 80 мільйонами років.
- Одна з найбільш катастрофічних стихійних подій у світі сталася в Індійському океані. Це було цунамі 2004 року, яке забрало близько 200 000 життів.
- Першим європейцем, який перетнув Індійський океан, був венеціанський купець і мандрівник Марко Поло.
Більше фактів про моря, океани та природу довколишнього світу можна дізнатися на сайті журналу в рубриці “Природа” – https://discover.in.ua/nature/. Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ довкола нас разом з Discover.