Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Фінанси

Аналіз ринку ETF на Bitcoin та його вплив на криптовалютний ринок

Автор: Марія Прокопенко, 09.06.2024, 11:31:04 Аналіз ринку ETF на Bitcoin та його вплив на криптовалютний ринок

ETF (Exchange-Traded Fund, або біржовий інвестиційний фонд) — це тип інвестиційного фонду, який торгується на біржі, подібно до звичайних акцій. ETF дозволяє інвесторам купувати акції фонду, який, у свою чергу, інвестує в активи, такі як акції, облігації, товари чи криптовалюти, і відображає їх поточну ринкову вартість. 

ETF пропонують гнучкий і ефективний спосіб інвестування, роблячи їх популярним вибором для багатьох інвесторів, які прагнуть збільшити і диверсифікувати свій інвестиційний портфель. ETF зазвичай включають у себе багато різних активів, що дозволяє інвесторам диверсифікувати свої портфелі без необхідності купувати кожен актив окремо. ETF зазвичай мають нижчі комісії за управління порівняно з традиційними взаємними фондами, що робить їх економічно ефективним вибором для довгострокових інвестицій.

Ринок спотових ETF на Bitcoin показав значні обсяги притоку коштів, що підкреслює стійкий інтерес інвесторів до цього інструменту. За даними останніх звітів, спотові ETF у США залучили понад 15 400 BTC, що перевищує обсяги видобутих монет за місяць. Це могло б призвести до дефіциту пропозиції на ринку, враховуючи, що запаси на біржах також скорочуються.

Запаси на біржах скорочуються з кількох причин:

  • Збільшений попит на зберігання активів у приватних гаманцях - багато інвесторів віддають перевагу зберіганню своїх Bitcoin у приватних гаманцях, а не на біржах, щоб підвищити безпеку своїх активів. Це означає, що менше монет залишається на біржах для торгівлі.
  • Зростання інституційних інвестицій - інституційні інвестори, такі як фонди та великі компанії, часто купують значні обсяги Bitcoin і зберігають їх поза біржами. Це також сприяє зменшенню запасів на біржах.
  • Спотові ETF - спотові ETF викупляють великі обсяги Bitcoin для підтримки своїх фондів, що призводить до зменшення кількості доступних монет на ринку.
  • Тренд "HODLing" - багато інвесторів дотримуються стратегії "HODL" (утримання активів протягом довгого періоду), що означає, що вони не продають свої монети, а тримають їх у приватних гаманцях, очікуючи подальшого зростання вартості.


Ці фактори разом сприяють скороченню запасів Bitcoin на біржах, що може впливати на пропозицію та попит на ринку.

Основні моменти

Спотові ETF на Bitcoin у США зареєстрували притік на суму понад 241 мільйон доларів, що вказує на високий попит серед інвесторів: За даними останнього звіту, ETF BlackRock’s iShares Bitcoin Trust (IBIT) та Fidelity’s FBTC опинились серед найбільш активних з точки зору притоку коштів, що підкреслює їх домінуюче становище на ринку.

Введення ETF на Bitcoin відкриває нові можливості для інституціональних та приватних інвесторів. ETF полегшує доступ до інвестицій у Bitcoin без необхідності прямого володіння монетами, надаючи інструменти, які легко інтегрувати у традиційні інвестиційні портфелі.

Збільшення притоку коштів у Bitcoin через ETF може сприяти стійкому зростанню ціни на Bitcoin, оскільки це зменшує доступну пропозицію монет на ринку. Експерти припускають, що такі потужні інвестиційні потоки можуть підтримувати довгостроковий тренд на збільшення вартості Bitcoin.

Прогнози та перспективи

Аналітики, такі як Майкл Сейлор, виділяють робастні притоки в ETF як важливий індикатор здоров'я ринку. Сейлор підкреслює, що зростаючі глобальні резерви ETF на Bitcoin, наближаючись до позначки в 1 Nakamoto (1 мільйон BTC), можуть стати значущим фактором на ринку.

Для тих, хто зацікавлений що таке трейдинг та у глибшому розумінні механізмів роботи ETF на Bitcoin і їх впливу на криптовалютний ринок, рекомендується відвідати освітні курси трейдингу CRYPTOLOGY. Це допоможе краще зрозуміти ринкові тенденції та ефективно використовувати нові інвестиційні можливості, які надають сучасні фінансові інструменти.

Автор: Марія Прокопенко, редактор рубрики "Фінанси" на ЖЖ.info


Фінанси | 09.06.2024 | Переглядів: 199 | биткоин, ETF, финансирование, деньги

Читайте також на цю тему: