ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Зимова теплиця — гарне розв'язання проблеми забезпечення сім’ї свіжими овочами в будь-яку пору року. Крім того, це ще й хороший спосіб ведення бізнесу, звичайно, якщо знати правила вибору і вирощування різних культур. Для кожного варіанту є свій різновид тепличної конструкції, з усім додатковим обладнанням, опаленням і інструментами. Якісне насіння для будь-якої теплиці можна придбати за посиланням https://gibrid.net.ua/ua/category-nasinnya.
Критерії розділення зимових теплиць на види виходять з матеріалу виготовлення укриття, типу розміщення конструкції способів її обігріву. Виділяють пристінні, аркові та окремо розміщені конструкції, кожна з яких може бути виготовлена з:
Можливий варіант комбінованого використання матеріалів, головне, щоб всередині підтримувалась комфортна для рослин температура повітря. Деяким культурам достатньо часткового опалення та можна використовувати звичайні електричні обігрівачі (наприклад, для квітів). Якщо ж планується реалізація овочів і ягід, доведеться спорудити зимову теплицю з опаленням, підтримкою температурних показників не нижче 13 градусів.
Конкретні параметри парника встановлюються виходячи з обсягів і виду вирощуваних взимку овочів, фруктів чи квітів. Для зимового використання обирають стаціонарні (з фундаментом) споруди, обов’язково з каркасом, до якого кріпиться вибраний матеріал покриття.
Якщо для обшивки теплиці буде використовуватись скло, потрібно захистити рослини від згубного впливу ультрафіолету. Полікарбонат такої необхідності не викликає.
Регуляція температури й повітряного режиму досягається за допомогою вентиляції, а для поливання культур залучаються крапельні поливні системи. Розміщення культур може бути стелажним чи ґрунтовим.
Правильна організація зимової теплиці дозволяє вирощувати в ній найрізноманітніші овочі, фрукти, зелень і квіти, але при цьому обов’язково слід пам’ятати про біоритми рослин (наприклад, ріпчасту цибулю краще не висаджувати в теплицю, оскільки взимку вона знаходиться в стані спокою).
В січні висівають розсаду овочевих культур (томатів, огірків, перцю), а також будь-які корнеплоди, пекінську капусту, салат. З цибулі для посіву вибирають лише сорти, які взимку «не сплять».
Способи реалізації вирощеної продукції залежать від її типу:
Якісно вирощена продукція завжди знайде свого покупця, головне — правильно розрекламувати її. Зробити це можна за допомогою інтернету.
Як і будь-який інший вид бізнесу, зимове тепличне вирощування овочів і фруктів має свої переваги:
Крім прибутку від реалізації тепличних овочів і фруктів ви отримаєте ще й можливість забезпечити свою сім’ю корисними продуктами в зимовий період.
Для максимально позитивного результату і хорошого врожаю варто дотримуватися декількох рекомендацій:
Вирощувати овочі в зимовий період не так складно, як здається. Правильне будівництво парнику і вибір якісного насіння спростять процедуру. З останнім вам завжди допоможуть за номерами телефону +38 (098) 104-64-07; +38 (099) 354-94-09.
Автор: Сергій Лешенко, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info