Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Декомунізація 8-го березня. Що думає молодь?

Автор: Аліна Гаркава, 08.03.2017, 02:07:47 Декомунізація 8-го березня. Що думає молодь?
Пригріло весняне сонце, а з ним і нові реформи. Цьогоріч українці востаннє тішаться вихідним з нагоди Міжнародного жіночого дня. У зв’язку з декомунізацією, свято до якого ми звикли планують скасувати та замінити іншими.

Володимир В’ятрович, який очолює Інститут пам’яті ще взимку запропонував скасувати такі святкові дні як 8 березня,  1 травня та 9 травня. Він пояснює це тим, що вони є радянськими, тому їх потрібно прибрати з  календарів українців. Натомість, з’являться нові свята – 9 березня – Шевченківський день, 8 травня – День пам’яті та примирення, друга неділя травня – День матері, Друга п’ятниця вересня – День сім’ї.  

Але українці не надто раді таким змінам. Стосовно законопроекту про декомунізацію свят посипалося чимало невдоволених коментарів. Володимиру В’ятровичу навіть похоронний вінок до дверей Інституту пам’яті приносили з таким написом: « В’ятрович Володимир Михайлович 07.07.1977 09.05.2017». А це й не дивно, адже цілі покоління виросли на цьому святі.

Щодо теми декомунізації 8-го березня можна сперечатися дуже довго. А що думає з цього приводу молодь?

– Ставлюся до скасування 8-го березня негативно. На мою думку, такий міжннародний день має право на існування, аже це свято жінки. Кожна дівчина, мама, бабуся звикли до нього і переінакшитись на новий лад буде важко. Я проти скасуван свята 8-го березня, сподіваюся, що його залишать. – Світлана, 18 років.

– Скасовувати таке свято – це зайве! Навіщо? Свято повинно бути! Це Міднаролний жіночий день, без жінок ну ніяк, тому кожна дівчина, жінка заслуговує на це свято, а ще вихідний. – Сергій, 19 років.

– Я вважаю, що свято 8-го березня вже не несе нічого комуністичного в собі, тому я проти його скасування. Історично склалось, що це вже просто свято, коли чоловіки вітають своїх коханих жінок, роблячи їм приємні сюрпризи. До того ж, це вихідний день і можливість трохи відпочити. На мою думку, неправильно забирати у свого народу дійсно народне свято. – Наталя, 17 років.

–  Я займаю нейтральну позицію, тому утримаюсь від коментарів. – Ярослав, 18 років.

– Думаю жінкам, дівчатам потрібно замінити це свято на "День Матері", яке є державним святом, як зазначено в новому Законі. Це є жіноче свято, а не та лівацька, комуністична халтура, як стало нам відомо насправді є - Днем прав...(вибачте мені) проституток... У 1857 році в Нью-Йорку жінки дійсно протестували, але були це не текстильниці, а повії.  Жінки найдавнішої професії вимагали виплатити зарплату матросам, які скористалися їх послугами, але не мали грошей заплатити. Запропонувала оголосити цей день Міжнароднти Клара Цетнік. До речі, і сама Клара проводила подібні акції. Все в тому ж 1910 році, разом зі своєю подругою Розою Люксембург, вона вивела на вулиці німецьких міст повій з вимогою припинити безчинства поліції. Ось тільки в радянській версії повій замінили на "трудящих жінок". – Віталій, 23 роки.

Автор: Аліна Гаркава, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info


Україна | 08.03.2017 | Переглядів: 2073 | 8 марта, праздники

Читайте також на цю тему: