По данным проведенного выборочного опроса домохозяйств жителей Житомирской области области, 54% респондентов отнесли себя к бедным, 46% – к небедным, но еще не представителей среднего класса.
Каждый пятый опрошенный сообщил об улучшении своего материального положения, у каждого второго он не претерпел изменений, остальные – отметили его ухудшение, информирует
Вголос.Zt со ссылкой на Главное управление статистики области.
«Почти две трети домохозяйств оценили уровень своих доходов в течение года как достаточный, но сбережений делать им не удавалось, 15% имели возможность экономить. Вместе с этим каждое пятое домохозяйство постоянно отказывало себе в самом необходимом, кроме питания. По оценке материального благосостояния 54% респондентов отнесли себя к бедным, 46% - к небедным, но еще не представителей среднего класса», – говорится в сообщении.
При определении приоритетных направлений возможных дополнительных доходов 54% домохозяйств направили бы их в первую очередь на лечение, 52% – на отдых, 49% и 34% – соответственно на улучшение жилищных условий и накопления, по 32% – на улучшение питания и покупку одежды и обувь, 24% – на приобретение бытовой техники.
Самооцінка домогосподарствами рівня своїх доходів
За даними проведеного у січні п.р. вибіркового опитування домогосподарств щодо самооцінки рівня своїх доходів кожен п’ятий опитаний повідомив про покращення свого матеріального стану, у кожного другого він не зазнав змін, решта – відмітили його погіршення.
Майже дві третини домогосподарств оцінили рівень своїх доходів протягом року як достатній, але заощаджень робити їм не вдавалося, 15% мали можливість заощаджувати. Разом з цим кожне п’яте домогосподарство постійно відмовляло собі в найнеобхіднішому, крім харчування.
За оцінкою матеріального добробуту 54% респондентів віднесли себе до бідних, 46% – до небідних, але ще не представників середнього класу.
При визначенні пріоритетних напрямків спрямування можливих додаткових доходів 54% домогосподарств спрямували б їх в першу чергу на лікування, 52% – на відпочинок, 49% та 34% – відповідно на поліпшення житлових умов та накопичення, по 32% – на покращання харчування та купівлю одягу і взуття, 24% – на придбання побутової техніки.
Підсумки опитування домогосподарств, проведеного у січні п.р., засвідчили, що сучасні інформаційно-комунікаційні технології стають доступнішими для населення. Зокрема, понад половину мешканців області повідомили, що у 2017р. користувалися послугами Інтернету, з них 71% – щодня, кожний четвертий – хоча б раз на тиждень, решта – інколи.
З числа користувачів 80% використовували Інтернет вдома, 40% – у будь-якому місці через мобільний телефон, кожен десятий – в інших місцях (у друзів, знайомих) або на роботі, 5% – за місцем навчання та 2% – у громадському центрі доступу до Інтернету.
У травні 2018р. середня заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Житомирщини (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) становила 7368 грн, що перевищує законодавчо встановлені соціальні стандарти: мінімальну заробітну плату (3723 грн) в 2,0 раза та прожитковий мінімум для працездатних осіб (1762 грн) у 4,2 раза.
Порівняно з квітнем п.р. зарплата зросла на 6,8%, а до травня 2017р. – на 29,4%.
У промисловості області оплата праці складала 7929 грн, сільському господарстві – 7319 грн, будівництві – 6523 грн.
Індекс реальної заробітної плати за травень п.р. до квітня становив 106,8%, а до травня 2017р. – 116,2%.
Сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 червня 2018р. становила 7,4 млн.грн, що на 37,6% більше, ніж на початок 2018р. При цьому обсяг невиплаченої заробітної плати склав 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2018р.
На економічно активні підприємства області припало 23,9% загального обсягу заборгованості, або 1,8 млн.грн, ще 58,9%, або 4,3 млн.грн – на суб’єкти господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Решту коштів не виплатили своїм працівникам підприємства, які призупинили діяльність у попередніх роках.