ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Костянтин Суський |
Костянтин Суськийвсе статьи автора |
Все ж таки онлайн «рулить».
Подивитися фільм або щось інше без реклами, а ще й в будь-який час – однозначно плюс. До цього додаємо можливість завантажити собі на ПК будь-який файл і продивитися його оф-лайн.Інтернет-мережа впевнено витісняє монополію телебачення. Наприклад, в мережі новини чекати не треба – вони завжди поряд в режимі он-лайн. Перевага? Безперечно.
Все для маси.
З усього матеріалу, що видає телебачення, іноді бувають розумні та пізнавальні передачі. Але коли придивишся уважніше, то розумієш, що це знову сумнівні версії, банальщина, шкільна програма. До нас досить довго доходить, що очікувати від ТБ щось розумне – марна справа. Телевізійники в першу чергу орієнтуються на масовість, рейтинговість видовища, що гарантує їм прибуток. Тому в нас стільки примітиву, криміналу, попси. Якщо людина не хоче бачити псевдо сенсацій та сімейних драм поп-зірок, вона втратить інтерес до ТБ.
Засилля російського продукту.
Експансія всього російського нині помітна в усіх сферах нашого життя. Але саме на ТБ вона особливо відчутна. Українські продюсери намагаються збільшити кількість власного продукту, але часто-густо в цьому помітна колоніальна меншовартість. В російських фільмах та серіалах, що нам транслюють, частенько бачимо примітивний сюжет, копію західних прикладів та гру полу бездарних акторів. Так, є і гідні фільми, але їх мало в порівнянні з усім російським продуктом. Російська попса, ток-шоу, гумористичні передачі, все це, виливається на українського глядача, у якого просто немає вибору.
Часу завжди не вистачає.
У середньо статичного громадянина, окрім робочого дня, додається зазвичай1 – 1.5 години на дорогу, у мешканців великих міст – 1.5 – 2 години. Ввечері, залишається 3 – 4 години особистого часу. Коли дома є справи, на телебачення часу не залишається.
Протест.
Молоді люди, які прагнуть виокремитися з маси, завжди схиляються до усіляких оригінальних витівок. Публічна відмова від ТБ – явище саме такого характеру. Це вияв протесту, незгоди з суспільними стереотипами. І цей протест зовсім не безглуздий. Коли в країні запроваджується цензура, то телебачення стає першим, на кого вона лягає. Теленовини йдуть на всіх каналах з однаковою тенденцією, а нелояльні до влади канали втрачають ліцензії. Все просто. Тому, хтось протестує тихо і не вмикає телевізор взагалі, а хтось, найрішучий і активний, проводить акції на кшталт «жити, а не дивитись» і знищують старенькі телікі.
6. Розвага для нещасних.
Як доводять вчені, найбільше часу перед телевізором проводять люди, які відчувають себе нещасливими. Вони не знаходять чим себе зайняти і проводять перед телевізором на 20 % більше часу. Навпаки, соціально активні люди, що почуваються щасливими, знаходять час на книги, громадську діяльність та спорт, хобі та мандрівки. І саме головне т е, що ті, нещасні, що весь свій вільний час проводять перед «зомбоящиком», зовсім не отримують від цього задоволення. Вони просто не можуть знайти альтернативу перегляду телебачення. Ця поведінка трохи близька до наркотичної: тимчасове задоволення, заповнювання цим задоволенням вільного часу, і внаслідок, відчуття незадоволення.
Асоціація громадських об’єднаннь «Нова сила» закликає українців відмовитись або обмежити перегляд телебачення. ТБ – це супутник нещастя. Криза, падіння доходів громадян, зростання безробіття – це все фактори зростання кількості телепереглядів. Штучне задоволення та відволікання від проблем.
Вас цікавлять новини? Будь ласка, для вас інформ-портали. Ви спортсмен? Окрім спортивних сайтів є спортивні майданчики. Любите природу – вперед до лісу! Кіно? Безліч кіно сайтів та є все ж таки кінотеатри. Телевізор це електронний смітник, який засипає нам в голови відсортоване та підібране сміття, яке ми споживаємо, віримо, хвилюємось та відволікаємось від реальних проблем та питань. Ми закликаємо:«Українець, Зроби крок до волі, відмовся від зомбоящика»!
Продолжать еще? Или сам поймёшь?