Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Дружина Ігоря Коктиша продовжує боротьбу за справедливість

Автор: Оксана ТРОКОЗ, газета 20 хвилин, 05.01.2010, 22:21:36
Європейський суд визнав, що утримання під вартою Ігоря Коктиша є порушенням права на свободу і зобов’язав Україну звільнити його, однак білоруський опозиціонер досі залишається в українській в’язниці, а його дружина-житомирянка протягом двох років продовжує боротьбу за справедливість.

Європейський суд визнав, що утримання під вартою Ігоря Коктиша є порушенням права на свободу і зобов’язав Україну звільнити його, однак білоруський опозиціонер досі залишається в українській в’язниці, а його дружина-житомирянка протягом двох років продовжує боротьбу за справедливість.

 -Ігор - активіст демократичного руху Білорусі, який протягом тривалого часу переслідувався диктаторським режимом та врешті решт потерпів від сфабрикованої кримінальної справи, - розповідає Ірина Тютюнник, дружина Ігоря Коктиша. - Його звинуватили у вбивстві родички його близького друга. Вбивство сталося у той час, коли Ігор був у зовсім іншому місті, в університеті, якому тоді навчався. Це було письмово підтверджено великою кількістю людей.

Коктиш - в’язень сумління

У свій час Брестський обласний суд, а також Верховний суд республіки Білорусь виправдали опозиціонера. Тоді він переїхав до Житомира, де одружився, жив і працював.

Проте у Білорусі існує процедура подання протесту прокурором навіть тоді, коли виправдальні вироки вступили у законну силу. 25 червня 2007 року за запитом білоруської сторони Ігор Коктиш був затриманий на території України і направлений у слідчий ізолятор з метою подальшої видачі до республіки Білоусь. Вчасно втрутився Європейський суд, призупинивши екстрадицію до свого кінцевого рішення. Відома правозахисна організація «Міжнародна амністія», що є лауреатом Нобелівської премії миру та налічує понад 2,5 млн. членів по всьому світу, визнала Ігоря Коктиша в’язнем сумління і зажадала від України його негайного і беззаперечного звільнення.

10 грудня 2009 року, Ігор Коктиш виграв справу проти України в Європейському суді.



Перемога у Європейському суді

- Суд визнав, що в разі екстрадиції Ігорю реально загрожує смертна кара, несправедливий судовий розгляд, тортури та нелюдське поводження, що є порушенням Конвенції, - продовжує Ірина Тютюнник. - Суд не знайшов законних підстав для утримання Ігоря під вартою, і визнав таке більш ніж дворічне ув’язнення порушенням Європейської конвенції.

Згідно з рішенням Європейського суду, Україна зобов’язана звільнити Ігоря Коктиша з під варти, відмовити республіці Білорусь в його екстрадиції та виплатити чоловікові сатисфакцію у розмірі 7 тис. євро. Проте, виконувати свої зобов’язання генеральна прокуратура України не поспішає.

- Рішення Європейського суду набуває чинності лише через три місяці, - пояснює Ірина. -На особистому прийомі в Генеральній прокуратурі мені повідомили, що Ігоря збираються тримати до останнього. Тобто ще три місяці. На моє запитання, що саме збирається робити прокуратура протягом цього часу, я отримала відповідь – «Нічого».

Ірина Тютюнник:

Я маю честь бути дружиною цього героя, справа якого знімає маски з облич компетентних органів, розкриває катастрофічну недосконалість українського законодавства та небажання працівників Генеральної прокуратури дотримуватись ратифікованих Україною міжнародних угод.

«Хто за свободу, той – непереможний» -  ця фраза мого чоловіка, допомагає мені жити протягом багатьох років. Не віртье тим, хто каже, що в нашій державі від окремої особи нічого не залежить.

Мій досвід показує, що це не так. Нас із чоловіком чекає величезна кількість суспільно корисних справ, варто лише розв’язати йому руки.

 

 

 

Довідка

В’язень сумління – це людина, фізична свобода якої обмежена тюремним ув’язненням, або іншим способом через його політичні, релігійні, або інші переконання. При цьому в’язнями сумляння не вважаються люди, що вдаються до насильства, або пропагують насильство і ворожнечу. Ігор Коктиш – це перший в’язень сумління в нашій державі за останні 5 років. Востаннє в України в’язнями сумління були активісти громадської організації «Пора» в 2004 році.

Автор: Оксана ТРОКОЗ, газета 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 05.01.2010 | Переглядів: 6447 | Белоруссия, украина, Ирина Тютюнник, Игорь Коктиш

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0