Багато житомирян відчувають незручності у зв’язку з тим, що кожну ніч, біля 0 годин у крані зникає вода. Багато людей з цим навіть змирилися і вважають що так і повинно бути. Але давайте спробуємо розібратися, з яких причин так відбувається? Хто дає команду зупинитися насосам вночі? Що крім незручностей це приносить людям?
Після ряду офіційних звернень до міськвиконкому та водоканалу з’ясувалося, що вода вимикається згідно з графіком, затвердженим міськвиконкомом. Тобто водоканал в цьому не винний і він просто виконує вказівку міської влади. Тепер ситуація прояснилася і наступним кроком я зробив офіційне звернення до мера міста Віри Шелудченко із запитанням, навіщо кожну ніч вимикається вода?
Відповідь на моє звернення прийшла ось така:
Перше що кидається в очі – це повна не відповідність між запитанням та відповіддю. Тобто заступник міського голови відповідає на які завгодно питання, тільки не на ті, що його питали.
Друге що кидається в очі – це невідповідність між тим, який стан нічного водопостачання фактично, і як він описується у відповіді. За розрахунками міськвиконкому ми маємо цілодобове водопостачання від 1 до 5 поверху. А фактично, у моїх родичів в приватному будинку по вулиці Шелушкова вода зникає на першому поверсі.
Наступні тезиси дуже дивні. Згідно з думкою заступника голови, без будівництва нових станцій, та збільшення діаметрів трубопроводів неможливо подавати воду з 0 год до 6 години. Виходить так що з 6 до 0 годин (18 годин на добу) ці трубопроводи і насоси справляються з роботою, а вже з 0 до 6 години (6 годин на добу) вони ніяк не справляться. Очевидно, що з 0 до 6 годин витрачається менше води і в цей час потрібні менш потужні насоси на менші діаметри трубопроводів.
І останнє – тарифи знижені у зв’язку із зниженням тиску. Давайте спробуємо розрахувати наскільки зменшені тарифи. 25% часу тиск знижений, припустимо що насоси в цей час працюють на половину потужності. Тобто приблизно можна сказати що за рахунок зниження тиску тарифи зменшені на 12,5%. Сьогодні ми платимо 1 гривня 97 за 1 куб.м. води, і виходить, що за рахунок вимикання води вночі ми економимо 25 коп на 1 куб.м води. О, скільки людської гідності втрачено за ці 25 коп. Скільки разів нам доводилося лягати спати брудними через відсутність води, скільки разів ми стримували бажання відвідати туалет вночі, скільки разів пральна машина не встигала закінчити прання, скільки разів ми залишалися намиленими в душі без води.
Висновок можна зробити такий – міська влада не знає навіщо дає команду вимикати насоси кожної ночі, інакше у офіційній відповіді була би хоча б одна причина для таких дій. Також влада вірить що водопостачання у місті цілодобове, і що люди ним повністю задоволені.
На сайті
zhzh.info розпочалося опитування на тему: «Чи влаштовує Вас водопостачання вночі?». Закликаю всіх взяти участь у цьому опитуванні і висловити свою думку. Результати опитування будуть доведені до голови міста.
Чекайте нових статей про подальше спілкування з владою.