Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Интересы семьи погибшего в райотделе милиции студента защищает житомирянин Сидор Кизин

Автор: Сергей Роздум, газета 20 хвилин, 16 Июня 2010, 14:29:30
Поки житомирська молодь разом із своїми однодумцями по всій країні влаштовує акції протесту проти ментівського беспрєдєлу, інший житомирянин, адвокат і юрист Сидір Кізін намагається через суд вивести на "чисту воду” міліціонерів шевченківського райвідділу Києва, винних у загибелі студента Ігоря Індило.

Нагадаймо, 18 травня Ігор помер прямо в приміщенні відділку. Правоохоронці наполягають, що той сам впав і зламав собі шию. Двічі. Кізін цим "казкам” не вірить.

Сидір Кізін вже встиг стати відомим, захищаючи журналістку Олену Білозерську від переслідувань МВС та журналістів і громадських діячів, незаконно затриманих і звинувачених під час подій в "Українському домі" 8 квітня 2010 року.


-Сидоре Васильовчиу, як просувається справа?

-Дуже повільно. Зараз змінили слідчого. Справу забрали з Шевченківської прокуратури. Ніякої інформації мені, як адвокату і представнику потерпілої сторони, не надається. Акт експертизи досі не видали. Посилаються на те, що експертиза ніби не завершена. Але мені відомо, що вже є як мінімум попередні результати. Навколо справи створили справжній інформаційний вакуум. Будь-яка інформація виходить лише з вуст прес-служби УМВС і вочевидь такого харакиеру, яка вигідна працівникам УМВС.

-А як ви можете прокоментувати вже озвучені версії, буцімто Ігор сам впав?

- Щонайменше, вся ситуація є дивною. Як може людина в умовах райвідділу, де на підлозі ліноліум, впасти і отримати такі значні травми. А їх цілий комплекс: численні переломи, крововилив у головний мозок. Начебто смерть сталася через перелом основи черепу і ще якісь там переломи у голові. Зараз все не буду цитувати, тим паче це лиш те, про що говорять. Офіційної інформації нема. І мене, як адвоката, дивує, чому досі немає результатів експертизи.

- А що кажуть свідки?

- Дійсно, є свідок цієї події. Якщо не брати працівників райвідділу. Це студент, який був у приміщенні відділку під час затримання та оформлення Ігоря Індила. Але хлопець відмовляється від будь-яких коментарів, не хоче ні з ким спілкуватись. Виглядає заляканим, ніби в нього нервовий шок. Батьки оберігають хлопця від будь-яких контактів із зовнішнім світом. Це дивно, бо якщо він бачив що відбувалось, йому не має що приховувати. Він же ні в чому не винний.

- На вас чинився якийсь тиск?

- Зі мною інша ситуація. Я вже казав - просто не надають жодної інформації. Але от на студентів тиск чиниться. Є інформація, що декому телефонували, проводили якісь профілакичні бесіди.

- А з якого приводу?

- Щоб отримати свідчення, нібито Ігор падав ще в гуртожитку. Боюсь, на студентів чинитимуть тиск, аби створити докази, що Ігор ніби падав і отримав такі пошкодження десь поза межами райвідділу. Щоб відвернути відповідальність від працівників міліції.

- Хоч кримінальну справу порушили?

- Наразі справа порушена за перевищення службових повноважень працівниками міліції. Добре, що хоча б цю версію розглядають. Ми зробимо все, щоб довести все до кінця і встановити винних.

- Які ваші найближчі дії як адвоката?

- Потрібно ознайомитись із актом експертизи. Якщо виникнуть сумніви в її достовірності, то ми маємо право призначити повторну в інших, незалежних ексертів.

- В Україні хтось може провести таку незалежну експертизу?

- Думаю, є кілька установ, які це можуть зробити. А можна залучити і міжнародних експертів. Адже справа набула розголосу не лише в Україні.

- Які перспективи цієї справи?

- Якщо буде увага з боку громадськості та преси, то є надія, що справу просто не дадуть спустити на гальмах. По гарячих слідах винних можуть знайти. Але зараз вся інформація в руках міліції. А вона не зацікавлена, щоб виявили винних серед своїх. Потрібно робити все, щоб до справи не згасала суспільна увага. Інакше практично неможливо боротися із системою.

- Були вже в Україні подібні прецеденти?

- Це вже не перший випадок в цьому ж райвідділу. Але мені не відомо жодного випадку, щоб когось притягнули до відповідальності. Більш того, там незмінний керівник, Мірошниченко. Він як працював, так і працює. І складається враження, що там брутальна поведінка — це норма.

Коли верстався номер

Коли я вперше спілкувався з Сидором Васильовичем у середу, 9 червня, офіційних результатів експертизи ще не було. Тому я зателефонував йому в понеділок, 14 червня.

- В п'ятницю мені нарешті дали ознайомитись із результатами експертизи. Але не дозволили робити ніяких копій. Сказали, що не зобов'язані. Тому цілий день я, мати, батько і сестра Ігоря Індило, сиділи і переписували вручну звіт експертів. А потім його вручну набирали. Так що в нас є "копія” звіту.

- Яка причина смерті зазначена у звіті?

- Перелом основи черепа, перелом склепіння черепа і крововилив в мозок. Мені слабо віриться, що такі травми можливі від падіння зі свого росту. Тому ми будемо наполягати на незалежній експертизі.

Автор: Сергей Роздум, газета 20 хвилин http://zt.20minut.ua/news/10178359
Наш город | 16 Июня 2010 | Просмотров: 7701 | студент, убийство, Кизин, милиция
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: