Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Понад 700 працівників міліції щодоби забезпечують охорону громадського порядку на території Житомирщини

Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС, 25.06.2009, 11:38:19

Літо – традиційна пора шкільних канікул, відпусток та відпочинку. Однак, серйозно переймаючись питаннями організації дозвілля, вибором його форм та місць проведення, інколи ми забуваємо про елементарні правила безпеки. Тож аби цей гарний час дійсно пішов на користь і залишив по собі лише приємні спогади, слід заздалегідь подбати про захист свого майна та дотримуватись певних обмежень. І ця умова обов’язкова, як для тих, хто полюбляє мандри, так і для тих, хто не планує цього літа ніяких поїздок.


Переважна більшість правопорушень та злочинів, що трапляються на вулицях та у громадських місцях, стверджує заступник начальника управління громадської безпеки УМВС Юрій Дем’яненко, вчиняються відносно осіб незалежно від віку чи статті, що пізньої пори самотньо повертаються додому, до того ж напідпитку. Найчастіше такі люди не в змозі описати свого кривдника, та й до міліції приходять лише наступного або через декілька днів, що практично унеможливлює розкриття цього злочину.

22 червня до Корольовського райвідділу міліції звернувся 23-річний житомирянин із заявою про те, що близько 23.45 його пограбував невідомий, який відібрав у хлопця два мобільні телефони. Їх загальна вартість близько 2 тисяч 200 гривень, яким чином обидва термінали опинилися у руках грабіжника хлопець пояснити не зміг. Однак, завдяки тому, що уже за 10 хвилин після події молодий чоловік звернувся до міліції, оперативники затримали грабіжника. Ним виявився 22-річний раніше засуджений непрацюючий житомирянин.

Тож порада перша. Якщо ви плануєте пізнє повернення додому, або ж така ситуація виникла несподівано, скористайтесь послугами таксі. Домовтесь, щоб вас зустрічали або провели друзі чи рідні, бажано також не поодинці. Загалом уникайте вечірніх прогулянок містом, особливо маючи при собі дорогі мобільні телефони, значні суми грошей та цінні ювелірні прикраси.

Останнє особливо характерно для молоді. На жаль, золоті ланцюжки – жадана та відносна легка пожива для багатьох грабіжників і не лише у вечірній час. У жительки обласного центру посеред білого дня, близько 16 години по вулиці 1-го Травня, невідомий зірвав з шиї ланцюжок вартістю 2 тисячі 200 гривень. Допоки жінка оговталась, грабіжника і слід зник. Міліціонери, до яких звернулась потерпіла, встановили, що злочин скоїв непрацюючий 34-річний житель смт. Гуйва Житомирського району, розшук якого триває.

Порада друга. Не зловживайте дорогими ювелірними прикрасами, аби не провокувати скоєння відносно себе злочину. На вулиці будьте уважними, звертайте увагу на перехожих, особливо, якщо хтось досить тривалий час йде в одному з вами напрямку. Зайдіть до найближчого магазину, перейдіть на іншу сторону вулиці, скористайтесь громадським транспортом. У разі неможливості уникнути зустрічі із підозрілою особою, правильно оцініть власні можливості. Краще позбутись речей, нехай і дорогих, аніж здоров’я чи життя. І в будь-якому разі негайно зверніться до найближчого відділу міліції або зателефонуйте за номером 102.

Не поступаються золотим прикрасам у сумній популярності об’єктів грабунку і мобільні телефони, що впевнено стали ознакою сьогодення. Поряд із перевагами необмеженого спілкування вони принесли у наше життя і додаткову потенційну загрозу. Різноманітні сучасні моделі апаратів стільникового зв’язку пропонують численні додаткові функції, що приваблюють не лише нашу увагу, але й потенційних грабіжників, тому їх демонстрування на вулицях, у громадських місцях, розважальних закладах є вкрай недоречним.

Варіантів тут може бути безліч. Від пізнього повернення додому, про що ми вже говорили, до банального шахрайства або дорогого терміналу у руках дитини. У першому випадку до вас підходять і просять терміново зателефонувати, щоб викликати швидку, пожежних тощо, в іншому випадку, користуючись довірливістю, відбирають стільниковий.

16 червня 13-річний житомирянин, повертаючись близько 19 години додому, зустрівся зі знайомим. У результаті спілкування старший підліток відібрав у хлопця мобільний вартістю близько 1 800 гривень. Встановлювали особу малознайомого парубка та повертали телефон уже працівники міліції за зверненням батька потерпілого.

Порада. Ні в якому разі, ні за яких обставин не передавайте свої мобільні телефони до рук незнайомців. У разі необхідності уточніть інформацію та зателефонуйте самі за вказаним номером. Якщо сумніваєтесь у щирості слів людини, відразу відмовте, мотивуючи відсутністю коштів на рахунку або розрядженим акумуляторним пристроєм. До речі, обов’язково скажіть про це дітям. І не забувайте, що купуючи дитині дорогий телефон, ви тим самим наражаєте її на додаткову небезпеку.

Загалом же, як повідомив Юрій Володимирович, управлінням громадської безпеки постійно здійснюється аналіз ситуації на вулицях населених пунктів області, за результатами якого вносяться відповідні корективи до маршрутів патрульно-постових нарядів та проводяться оперативно-профілактичні відпрацювання міст та районів Житомирщини. Так, наприклад, упродовж лютого–квітня на території обласного центру додатково працювало 48 піших маршрутів, до складу яких залучались працівників апарату обласного управління.

Нині ж до охорони громадського порядку в області в середньому упродовж доби залучається понад 700 працівників міліції, серед них інспектори патрульної служби, роти міліції особливого призначення «Беркут», державної служби охорони, понад 300 працівників ДАІ, військовослужбовці внутрішніх військ МВС та члени громадських формувань.

У лісопаркових зонах обласного центру, у місцях розташування баз відпочинку, дитячих таборів працюють парні кавалерійські наряди батальйону патрульної служби.

Також упродовж року були проведення додаткові профілактичні заходи на території Бердичівського, Вололарськ-Волинського, Коростенського, Коростишівського, Лугинського, Малинського, Овруцького, Романівського, Черняхівського та Чуднівського районів області, а також Богунського та Корольовського районів м. Житомира. На даний час триває відпрацювання територій поблизу центрального універмагу, Житнього ринку та прилеглих вулиць обласного центру.

Саме завдяки вжиттю своєчасних додаткових заходів щодо охорони громадського порядку, переконаний Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, вдалося не допустити, прогнозованого окремими експертами, загострення вуличної злочинності.

Тож гарного вам літнього відпочинку лише з приємними сюрпризами та подарунками.

Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 25.06.2009 | Переглядів: 3712 | милиция

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0