Живой Журнал

Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина » Дмитро Сінченко

Передсмертний дерибан

«Перед смертю не надихаєшся» - говорить народна мудрість. Це твердження можна застосувати і до діяльності органів місцевого самоврядування в останні дні своїх повноважень. Ситуація є типовою для всієї України, але розглянемо її на прикладі Житомирської районної ради.

23 вересня 2010 року відбулась сесія райради. Першим питанням порядку денного – звісно – земельні питання.

За словами члена комісії з земельних питань Юрія Вербилюка засідання комісії не відбулось, а отже, рада не мала права приймати рішення з цих питань. Однак депутатам було необхідно як можна швидше розподілити між собою громадське майно, а тому слова депутата почутими не були.

«Мені не зрозуміла позиція деяких членів земельної комісії. Для однієї структури 84, 44 грн. кв.м. коштує, для іншої – 84, 44 копійки… Нещодавно ми вже продали одну ділянку згідно експертної оцінки за 10 грн. – і Прокуратура відмінила це рішення. Адже коли передали на експертизу до Київського держкомзему – виявили, що її реальна вартість 20-40 грн. Зараз триває судова тяганина…» - зазначив інший член комісії – Андрій Васильович. Та не зважаючи на позицію окремих депутатів, всі рішення були прийняті.

А от у питанні виділення коштів для районної газети «Сільське життя» депутати не були такими одностайними. Не зважаючи на те, що її співробітники вже 4 місяці не отримують заробітної плати, віднайти бодай 20 тисяч було вкрай важко. Це питання дебатувалось більше години. Хоча справжньою причиною таких напружених дебатів була позиція редактора газети, який опублікував ряд критичних матеріалів про керівництво райради. Тому питання фінансування газети переросло в питання її ліквідації або зміни головного редактора (якого називали самозванцем). На самого ж редактора вже скоювали замах, в результаті якого він з ножовим пораненням потрапив до лікарні.

В решті решт, під гаслом «дамо зарплату колективу, а потім виженемо редактора», гроші все ж таки знайшли, і сесію змогли закрити. Однак рішення, які були нею ухвалені, все одно викликають питання.

«Я жодного питання не голосував. Ці рішення – незаконні! – говорить голова облорганізації партії духовності та патріотизму Юрій Вербилюк – Без попереднього розгляду і затвердження в профільній комісії земельні питання не можна приймати на сесії. Відбувся банальний дерибан землі. Ми обов’язково звернемось у прокуратуру. Хоча я маю сумнів у чесному розгляді нашого звернення. Не виключено, що прокурору також щось перепало… Поки народ не повстане – доти триватиме беззаконня. Суди також нічого не вирішать. Їх куплять, а тим, хто протестуватиме – будуть погрожувати, бити, убивати… За свої права треба боротись всією громадою, а не одиницям, як це відбувається сьогодні. Лише тоді ми зможемо збудувати демократичну країну.» - зазначив Юрій Федорович Вербилюк.
Автор: Дмитро Сінченко http://sinchenko.org.ua
Наш город | 25 Сентября 2010 | Просмотров: 8731 | коррупция, Недвижимость, Земля
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: