ЖЖ інфо » Статті » Україна |
У давні часи піцу їли у Римі, Єгипті та Вавилоні. Її любили Геродот та Катон Старший. Навіть перси готували хліб плоскої форми, використовуючи щити для випічки. Римляни більше за інших, випікали з борошна, отриманого з різних круп.
Але жодного посилання на винахідника піци у давні часи не існує. Якщо є ім’я, з яким можна пов’язати винахід цієї легендарної страви, то це Раффаеле Еспозіто – власник неаполітанської таверни "Піцерія ді П’єтро і все". Саме у її стінах почалася історія піци "Маргарита", яка є найпростішою, найвідомішою та найдоступнішою у світі. У 1889 році Раффаеле присвятив піцу королеві Маргариті Савойській. Кольори страви є відображенням прапору Італії:
Дизайн "Маргарити" став золотим стандартом для всіх майбутніх піц.
Тільки у 1900-х роках почали з'являтися перші піцерії в Італії, а вже після Другої світової війни – в інших країнах світу.
Тонкі коржі, хрустка скоринка, розплавлений сир, ароматний соус, різні види м'яса та зелень… Сьогодні існує безліч рецептів піци. Найвідоміші, окрім "Маргарити", це "Чотири сира", "Чотири м'яса", "Наполі". У Львові можна з доставлення замовити також локальні варіанти: "Галицьку" та бюджетну "Студентську". Піца настільки популярна у світі та в Україні, тому що вона:
Створення піци – це творчий процес з можливістю варіювання скоринок, соусів та компонентів. Такий вибір у межах однієї страви є запорукою того, що вона не може набриднути. Сьогодні піца продовжує зачаровувати зголоднілих споживачів по всьому світу. Щодня створюються нові комбінації під впливом місцевої кухні та традицій харчування.
Автор: Светлана Егорова, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info