Живой Журнал

Главная » Новости » Город » 2015 » Июль » 2 » 07:41:44

На Житомирщині розпочали роботу чотири центри безоплатної вторинної правової допомоги. ФОТО

02 Июля 2015, 09:17:18 6055 2
На Житомирщині розпочали роботу чотири центри безоплатної вторинної правової допомоги. ФОТО

Всі місцеві центри, що знаходяться у Житомирі, Бердичеві, Новоград-Волинському та Коростені, розпочали роботу сьогодні, 1 липня.

Про це «Журналу Житомира» розповіли в прес-службі облради.

З нагоди відкриття Житомирського міського центру з надання безоплатної правової допомоги його відвідали голова обласної ради Віталій Француз, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, в. о. Житомирського міського голови Любов Цимбалюк та директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

У Житомирі центр знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 47. Директор Житомирського міського центру з надання безоплатної правової допомоги Тетяна Кулик пояснює: «Діяльність нашого центру поширюється на місто Житомир та 5 районів: Житомирський, Черняхівський, Коростишівський, Радомишльський та Брусилівський.

Роботу центру забезпечує відібраний персонал – наразі це 8 осіб. Працівники приймають громадян, у максимально стислі строки з’ясовують проблему і, якщо особа, яка звернулася, належить до однієї з 12 категорій громадян, що мають право на безоплатну правову допомогу, спрямовують документи адвокатам для надання безпосередньої допомоги».

«Сам центр правової допомоги не надає, - каже Тетяна Кулик, - хоча весь персонал центру є кваліфікованими юристами. Завдання центру полягає в тому, щоб з’ясувати нагальну проблему людини і бути посередником між клієнтом та адвокатом. Адвокат залежно від спеціалізації, від місця розташування зв’язується з клієнтом та приймає рішення, яку саме допомогу надати особі. Адвокат у виборі надання послуг абсолютно самостійний, діє на підставі Закону “Про адвокатуру”».

Як повідомив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, створення центрів безоплатної правової допомоги є масштабним соціальним загальнонаціональним проектом. Загалом у державі створюється 100 таких установ. «Слова “безоплатна правова допомога” стосуються лише тієї людини, яка безпосередньо її отримує, але це не значить, що адвокат безоплатно або примусово надає допомогу. Держава оплачує роботу адвокатів».

За словами Андрія Вишневського, до категорій громадян, що мають право на безоплатну правову допомогу належать, перш за все, малозабезпечені, люди з інвалідністю, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, ветерани, учасники АТО, тимчасово переміщені особи.

Голова обласної ради Віталій Француз зауважує: «Відкриття центрів надання вторинної безоплатної допомоги відкриває можливість людям із невеликими статками отримати якісні адвокатські послуги. Адже знаємо, що послуги адвокатів коштують недешево. Може статися так, що центр проконсультує і з’ясує, що навіть не потрібно звертатися у суди, а вирішити проблему у досудовому порядку. Якщо людині професійно нададуть допомогу і професійно підготують документи, справа дійде до справедливого вирішення».
Фотографии:
На Житомирщині розпочали роботу чотири центри безоплатної вторинної правової допомоги. ФОТО На Житомирщині розпочали роботу чотири центри безоплатної вторинної правової допомоги. ФОТО На Житомирщині розпочали роботу чотири центри безоплатної вторинної правової допомоги. ФОТО

Тэги: ОГА, Житомир, Центр, правовая помощь
Комментариев: 2
AlexIvanov
1 Alex Ivanov (AlexIvanov)   • 11:38:13, 02 Июля 2015 [Материал]

Бесплатная правовая помощь- при виде Француза все это выглядит сплошным цынизмом. Француз на сессии голосовал против семьи АТОшника Петренко.
KDMS
2 Sergej (KDMS)   • 19:37:37, 02 Июля 2015 [Материал]

Фото посередників.
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: