В начале года Житомирский городской совет выделил 100 тыс. гривен для приобретения велосипедных парковок.
Как сообщили «
ЖЖ» в горсовете, на сегодняшний день закуплено 200 конструкций, из них 102 уже установлено возле коммунальных учреждений города.
«Мы понимаем важность развития велодвижения, как альтернативного способа передвижения. Город способствует созданию инфраструктуры для велосипедистов и первый и самый простой шаг - это появление велопарковок, который мы активно реализуем, а в дальнейшем будем способствовать созданию полноценных велодорожек. Стоит также отметить, что нам удалось сэкономить средства, ведь на 200 конструкций потратили не 100, а 76 тыс. гривен», - рассказал заместитель мэра Дмитрий Ткачук.
Напомним, в июне состоялись торги по закупке велопарковок. В результате торгов победителем стало предприятие
Бучанской исправительной колонии. Однако, позже колония отказалась производить велопарковки для Житомира из-за подорожания материалов. Поэтому горсовет подписал договор на поставку велопарковок с ООО «Група Венето». 200 парковок обошлись Житомиру в 75 600 гривен.
Первую коммунальную парковку для велосипедов
установили возле здания Житомирского городского совета, однако в связи с ремонтом улицы Михайловской ее демонтировали. Ознакомиться с местами, где будут установлены все велопарковки, можно
по ссылке.
привет велодвижению
Як раз під реконструкцію тротуарів від самого початку влада планувала якісь велодоріжки. Для чого був залучений в роботу і велорух. Але виходила лажа, тому що на тротуарах у нас велодоріжки фізично не вміщуються, занадто вузько. Робити аби що для галочки, типу намальованої фарбою велодоріжки шириною 50 см на тротуарі шириною 2 м, категорично не можна. Велорух по можливості намагався донести норми і стандарти велосипедної інфраструктури. В управлінні транспорту і у профільного заступника мера є відповідні методичні матеріали, в яких детально описані всі ці норми і стандарти.
По хорошому, в нашому місті потрібно робити велосмуги на проїзній частині (там де нема можливості зробити велодоріжку за рахунок тротуара). Але для цього потрібно перепланувати паркувальний простір (щоб на велосмугах не паркувались), звузити ширину інших смуг руху, замінити решітки водостоку. А це вже зовсім інша задача, яка потребує окремої проектної роботи. Скоріше за все, ця робота буде виконуватись, якщо буде прийняте рішення про введення одностороннього руху по основних вулицях. От тому й чекаємо поки новин щодо цього.
Також велорух допоміг написати концепцію розвитку велотранспорту для міста, яка на жаль, поки так і припадає пилом десь там в шухлядах, в якій визначені основні шляхи, з яких варто починати першочергово будувати велоінфраструктуру. Власне, з цієї концепції і виплив один із кроків - встановлення велопарковок біля комунальних закладів міста. Цей крок цілком реально виконати зараз - що й виконується, власне. Це вже добре.