У Житомирі науковці обговорювали стан справ та майбутнє вітчизняної науки і освіти. Саме цій темі був присвячений круглий стіл «Наука і освіта в Україні: сьогодення і перспективи», який проходив в обласній бібліотеці ім. Олега Ольжича за підтримки політичної партії «Успішна країна».
Захід, організований політичною партією «Успішна країна» та громадською організацією «Спілка молодих журналістів Житомирщини» об’єднав авторитетних науковців із провідних ВУЗів Житомира - Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського державного університету ім. Івана Франка та Житомирського державного технологічного університету. До дискусії також долучилася лідер партії «Успішна країна» Марина Дєдушева.
Непростий стан справ у галузі науки і освіти непокоїть житомирських вчених давно. Але приводом для публічного обговорення став проект бюджету на 2017 рік, в якому передбачений критично низький рівень фінансування вітчизняної науки - лише 0,2% ВВП. Натомість оптимальний обсяг фінансування науки має бути на рівні 3-5% ВВП. Окрім браку коштів поважні науковці порушили ще й ряд інших проблем. Як розповіла у коментарі керівник обласної організації політичної партії «Успішна країна» Олена Орлова, не лише науковців хвилює питання, чому молоді і розумні люди, кандидати і доктори наук масово виїжджають за кордон.
Талановиті науковці отримують визнання в інших державах, а Україна тим часом втрачає потужну інтелектуальну еліту. Відтак, житомирські вчені вирішили об’єднатися, аби підтримати звернення Національної академії наук України про плачевний стан справ у науці та підготувати колективне звернення до центральних та місцевих органів влади. Перед учасниками круглого столу із доповідями виступили доктор економічних наук, професор Франц Бутинець, доктор наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук Петро Саух та доктор наук Наталія Малюга, доктор технічних наук Іван Григорович Грабар та доктор економічних наук Євгеній Ходаківський. Згодом у рамках дискусії до обговорення долучилися всі бажаючі.
Учасники круглого столу одностайні в тому, що держава не приділяє належної уваги розвитку як науки, так і освіти. З огляду на брак фінансування, багато перспективних дослідників залишають науку в пошуку більших прибутків, емігрують або ж реалізують власні проекти за рахунок грантів інших держав чи міжнародних організацій. Доктори і кандидати наук б’ють на сполох через велику кількість фіктивних дипломів, що позначається на якості знань та управлінських рішеннях тих, хто відповідає за долю держави та кожного із нас. Водночас житомирські науковці підтримують збільшення кількості регіональних досліджень, які піднімуть авторитет науки і принесуть практичну користь. Відходячи від високих економічних та філософських категорій учасники круглого столу констатують збільшення у суспільстві проявів таких тенденцій, як інтелектуальне лінивство та духовна деградація.
Голова партії «Успішна країна» Марина Дєдушева відзначила: «Пишаюся тим, що за підтримки нашої партії відбувається такий прекрасний захід, який в одному залі зібрав більше 15 докторів і кандидатів наук. Круглий стіл – це не політична акція, адже ми приїхали у Житомир, аби підтримати освіту, науку та економічний розвиток країни, що і плануємо робити на постійній основі».
Учасники круглого столу підтримали колективне звернення житомирських науковців до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Житомирської облдержадміністрації та обласної ради, яке найближчим часом підпишуть та передадуть в ці органи влади.
Грабар, Саух, как вы туда попали блин :(
0,18% від ВВП, але до 2020 року планують підвищити фінансування до 2-4 %
але ригі тут до чого?
http://uspishnakraina.com/ru/team.html
Клименко Александр Викторович - приїде в Україну і одразу в тюрьму
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D 0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1% 87
29 квітня 2014 року щодо Клименко було винесено повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2. ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ. В кінці травня СБУ оголосила його в розшук. Було встановлено, що він за попередньою змовою з іншими особами підконтрольного відомства організував в Одеській, Київській, Донецькій і Харківській областях так звані «програмні» підприємства, метою яких було надання послуг по розмитненню товарів на території України за значно заниженою митною вартістю.
Крім того, слідство встановило, що протягом 2012-2013 років Клименко організував і кришував схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки. В результаті незаконної діяльності підприємств та самого Клименко бюджету завдано збитків на суму понад 6 млрд. грн.
Також СБУ заявляла про причетність Олександра Клименка до фінансування масових заворушень в Одесі 2 травня, які призвели до загибелі людей. Клименко всіляко спростовував ці звинувачення і навіть судився. І Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення на його користь, визнавши оприлюднену правоохоронним органом заяву неправдивою[20].
За інформацією ЗМІ, має наручний годинник «IWC Portuguese Vintage 1939 (Platinum)» вартістю ~40000 доларів США[21]. В 2011 році на його руці журналісти також помітили годинник з рожевого золота швейцарської фірми A. Lange & Sohne[21].
З 21 лютого 2014 року знаходиться в розшуку СБУ[22]. Після зміни української влади 28 лютого 2014 року уряди Австрії[23] й Швейцарії[24] оголосили про арешт активів О.Клименка. 15 травня 2014 року Рада ЄС також ухвалила рішення щодо заморожування всіх рахунків О.Клименка[25][26]. Разом з тим, сам Клименко спростував інформацію про заморожування своїх банківських рахунків в країнах ЄС, підкресливши, що не має рахунків в будь-яких іноземних державах[27].
Після відставки Клименка, нове керівництво Міндоходів продемонструвало журналістам знахідки в будівлі Міністерства — металевий бункер для переговорів, оздоблену зону відпочинку (соляна кімната, боксерський ринг, сауна) та особисте крісло О.Клименка ніби то за 70 тисяч євро[28]. Сам Клименко заявив, що все, що побудовано в будівлі Міндоходів під час його перебування на посаді міністра, було побудовано ним виключно на особисті кошти, зароблені в період роботи в бізнесі. Необхідність такого оздоблення він пояснив складним та насиченим графіком роботи[29]. Також з посиланням на сайт виробника О.Клименко спростував інформацію про вартість свого робочого крісла. Він вказав, що воно коштує 4881 євро і було придбане до переходу на держслужбу, в 2004 році[30]. 11 серпня 2016 року Печерський районний суд міста Києва відмовив Генеральній прокуратурі України в заочному слідстві стосовно колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка, через численні порушення наслідком Кримінально процесуального Кодексу України та Європейської Конвенції про захист прав і свобод людини[31][32].
а взагалі ти хто такий щоб вирішувати щось за мене?