Живой Журнал

Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Игорь Иваницкий » Іваницький Ігор Миколайович

Собача радість

Автор Игорь Иваницкий

Игорь Иваницкий

все статьи автора

Тихо пырпснули калитки…
это, видно, Маргарытки.
Ну-ка спрячусь я в кусты:
Маргарытки, это ты?

(«Фауст», альтернативний переклад)


Тихо рипнули і глухо грюкнули близько одинадцятої години в п’ятницю, 19 лютого, вхідні двері нашої редакції. Грюкнули, і… і – нікого. Буває: діти бавляться, поштарка зазирне… цього ж разу на підлозі під дверима залишився конверт. Такий собі звичайний конверт – із зображенням бадьорого поштаря, з маркою за півтори гривні… але чомусь без штампів. Лише в полі «адреса отримувача» великими літерами надруковано: «Игорю Иваницкому. ЛИЧНО». А трохи вище – вже від руки: «репрессии начались»… о!!!

Мы к вам, профессор, и вот по какому делу
(vox populi)


З конверту, на диво, не висипався білий порошок, натомість висунулись три листочки стандартного формату – копії якихось документів. Не дуже якісні копії, хоча…

Вимушений зробити невеличкий відступ.

У своїй практиці мені нерідко доводиться користуватися подібними копіями, але, на відміну від цього випадку, я у діях і висновках своїх спираюся лише на таку інформацію, джерело походження якої мені відоме і сумніву не викликає. Анонімки ж, підметні листи тощо – в кращому випадку «беру до уваги». Що й зрозуміло – сьогодні будь-який школярик у «фотошопі» намалює вам яку завгодно «копію», і до свинячої голови припасує собачий хвіст. Так і згадані листочки… 
Відразу попереджаю будь-кого, кому здасться, що нижчевикладене чимось зачепить його «честь та гідність»: якщо документу такого в природі не існує – я з радістю надам згаданим у ньому суб’єктам можливість для належного спростування, як то передбачено законодавством. В разі ж, якщо то не є підробка… власне, ніц незаконного у ньому й не вміщено? а такі поняття, як етика, мораль тощо… у вас – своя мораль, у безлічі Шарікових, Басікових, Жучкіних та інших гібридів від поєднання ницих шавок з кабацькими балалайочниками – своя. На кожний випадок життя – зручна і перспективна з дрібно-прагматичних міркувань.
Окремою ж формою такої, з дозволу сказати, моралі – є «мораль революційна». 

Никогда бы не подумал, что поле чудес так похоже на помойку
(зі спогадів про «світле майбутнє»)


Так воно в природі ведеться – не скаламутивши тихе озерце, і не дізнаєшся – скільки мулу ховалося в його глибинах. Цьому процесу притаманна одна закономірність – довго-довго ще багнюка та буде осідати… до чергового скаламучування. І, що характерно, хтоб не каламутив – багнюка завжди залишається однаковою, «що виросло…». Останніми місяцями не без якогось мазохістського задоволення чи не щодня зауважую: все це вже було. П’ять років тому. І чим бридкіша деталь – вчинок, подія, тенденція – тим точніше вони відтворюються.

Але повертаюсь до вже згаданого листа-попередження. Анонімного. Хоча, на перший погляд, із зовсім не анонімним вмістом: банківські, контактні та вихідні реквізити, реквізити виконавця і особи керівника, чий підпис зображено знизу бланку, логотип Партії Регіонів зверху – все виглядає досить достовірно. І до всього цього прилаштовано текст: начебто розпорядження № 696 від 11 лютого 2010 року, адресоване першим заступником Житомирського обласного виборчого штабу керівникам окружних та районних виборчих штабів тієї самої Партії Регіонів. Розпорядження і додатки наступного вигляду:


Мы оперу, мы оперу, мы очень любим оперу...
(громадянська позиція)


Відразу згадався бородатий анекдот:
- Що пишеш?
- Оперу.
- О! Про що?
- Та про сусіда…
- А про мене напишеш?
- Чого ж не написати, опер казав – про всіх писати.

Я тебе покажу т-твою мать!
(з теорії управління)


Що ж, нічого дивного – нова мітла, ще не всівшися на держаку, збирається розчищувати хату під себе, і починає, як то зазвичай – з «нелояльних», поперше серед тих, що попригрівалися серед усіляких там «еліт» та інших «правоохоронців». Бо ж «Право» відтепер є власністю нового хазяїна – ось він і покаже, як його правильно «охороняти» – міліції, прокуратурі, судам та СБУ – партія усіх навчить «как родину любить».

Эх, ты наша доля! Мы вернулись с поля, 
А вокруг гуляет недобитый класс.
Эх, скажи-ка, дядя, для народа ради - 
Никакая контра не уйдет от нас.


Було. П’ять років тому вже було. Когось – більш достойного, або просто необережного - «вичистили», хтось – хитріший – залишився, бо швидко зорієнтувався і «стуканув» на колегу або сусіда першим. А хтось – «из грязи в князи», не без того. Взагалі, феномен «стукачества» у вітчизняній історії… певно то якась хитра хромосома у нашому генетичному коді є, що тихенько чекає свого сучого «звьоздного» часу… тому й зчиняється раз від разу селом, містом, країною – оте вже звичне «гав-гав-гав», що за ним лише саме чутливе вухо здатне почути тихий шелест паперу, на якому пишуться доноси, і невпинне «тук-тук-тук» нових Шарікових… так, ледве не забув про цуциків.
З неабияким задоволенням побачив своє прізвище під номером один у вищезгаданому першому додатку – як не крути, а от вже й до «еліти» потрапив. Щоправда, з посадою стукач поплутав – в наступному стовпчику визначивши мене – головного редактора «КРОК Радіо» Ігоря Іваницького (і коли вони вже навчаться назву радіостанції писати хоча б без риски?) – директором. А от з вмісту наступних стовпчиків – я такі щиро порадів, ну вчитайтесь уважно: «Публичная позиция во время выборов – Ненависная к «Партии регионов» бандитам и кандидату Януковичу В.Ф.» - цікавий об’єктний ланцюжок… чи то не підсвідомість так пробила автора доносу?

Варто зауважити, що то вже не перша спроба «пограти на нервах» наших – тими ж днями, коли, якщо вірити отриманим «копіям документів», апофігей стукачєства відбувався – позаминулих п’ятниці і суботи, - в одному з обговорень абсолютно, на перший погляд, нейтральної інформації – на мою особисто адресу було опубліковано низку погроз недвозначного характеру, як зазвичай – опубліковано анонімно. Далебі, мені не звикати – п’ять років тому так само погрожували, навіть і стріляли – та й то не перший і, як відомо, не поодинокий досвід.

А згадав я тут про це лише з однієї причини і з однією метою.

Двадцяті роки минулого століття, тридцяті, періоди «культа личности», «застоя»… своє легендарне «Собаче танго» Тризубий Стас проспівав у 1990-му, а в 98-му вже й мені знову довелося почути про існування хитрих «списків», що ж його й казати про 2002-й, 2005-й та сьогодення… взагалі, чи доречно намагатися розрізняти «білих», «червоних», «помаранчових» або «блакитних»? якої б масті не була, але собача… перепрошую – революційна, мораль – вона незмінна: хочеш мати кістку – служи і гавкай… 

Одного лишень шавки не враховують – що рано чи пізно викрутаси «революційної доцільності» можуть перервати таку блискучу кар’єру, і не дожити їм до сивого волосся на хвості, коли раптом пану заприндиться:

А давай, Шарик, мы тебя продадим.
(політичний маркетинг)Аудіоверсія статті (значно веселіша – посміхніться):
«Всерйоз про головне» від 20.02.2010р., «КРОК Радіо» - 102,2МГцАвтор: Іваницький Ігор Миколайович http://krokradio.zt.ua/igor/
Игорь Иваницкий | 21 Февраля 2010 | Просмотров: 5479 | мораль, документы, донос, Партия Регионов, узурпация
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 14
OldPoliceman
1 Руслан Мороз (OldPoliceman)   • 15:10:19, 22 Февраля 2010 [Материал]

Бред какой-то. Сейчас даже коммунисты на украинском документы строчат... А тут, тем более такие грубые орфографические и стилистические ошибки в документах и стиль изложения человека, которому явно за 65 - 70 лет. Моложе 50 уже так не выражаются... аж глаз режет...
Iваницький
6 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 15:41:26, 22 Февраля 2010 [Материал]

А черт их знает, что подкинули - то и отсканировал (конверт вот только не выкладываю... по вполне понятным соображениям). Хотя есть в той среде, есть... та-а-акие прикольные фигуры... которым и Ворд не поможет ;)
либерти
2 либерти (либерти)   • 15:12:54, 22 Февраля 2010 [Материал]

Как по мне,так само 696 письмо в принципе по тексту адекватное и особого впечатления не произвело.Региональный анализ положения может отслеживаться для отчетности и принятия мер к кураторам того или иного участка... Но то,что пошло в приложении..?! Так и хочется добавить еще одну графу таблицы:"оргвыводы": .."и пусть сверкающий меч революционного возмездия сверкнет над ним красным лучем.."
Идиотизм+ умение печатания оказывается пользуется повышенным спросом в "Украине - для людей"...
Iваницький
5 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 15:39:39, 22 Февраля 2010 [Материал]

>> Региональный анализ положения может отслеживаться для отчетности и принятия мер к кураторам того или иного участка

И какое, позвольте спросить, отношение к вышесказанному могут иметь личные позиция и действия руководителей милиции, прокуратуры, судов, СБУ, гос.администраций? не говоря уж о т.н. "элите"... Лично я не вижу иного смысла, кроме как предполагаемое потенциально возможное "принятие мер". Партия - выше Государства? Ничего не напоминает?

либерти
7 либерти (либерти)   • 18:54:01, 22 Февраля 2010 [Материал]

Еще как напоминает! Поэтому и нет для меня ничего удивительного..Ноги именно от этого и растут.Родители - все те же! Другое дело,что с принятием мер все эже не так просто УЖЕ будет..по-крайней мере надеюсь..
OldPoliceman
3 Руслан Мороз (OldPoliceman)   • 15:13:32, 22 Февраля 2010 [Материал]

Блин... контрагитацЫя, Елита... у них, что, Ворда нет что-ли... Позор !!! В школе учиться нужно !!!
Iваницький
4 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 15:35:23, 22 Февраля 2010 [Материал]

беЗпрерывная, ненавис?ная ... какую школу вы имеете в виду? если школу милиции, то таки да - позор сие писавшему (ведь вроде как учился... ;)))
Korvin
8 Корвін (Korvin)   • 19:09:45, 22 Февраля 2010 [Материал]

Ааа, какой ад! )))
Видимо, очень спешили поведать о "контрагитацыонной" деятельности автора. Ты пассатри, ишь "контра" разгулялась! Безпрерывная цензурное!

Боюсь подумать... а вдруг вы еще даже Януковича в янтаре себе не купили?!


Ответ: не купил, каюсь... дених нет )
woland
9 Влад (woland)   • 19:57:12, 22 Февраля 2010 [Материал]

))
Нуу, насправді розпорядження абсолютно типове. По подібній (навіть дещо складнішій) схемі хід виборів аналізується у всіх політпартіях (принаймні, в тих, до яких я мав стосунок). Тому не новина ну ваабщє.

З іншого боку цікавість і ржач викликає стилістика, граматика і аналітичні здібності писаря )))

А ряд
Ненависная к «Партии регионов» бандитам и кандидату Януковичу В.Ф - це взагалі шедевр)) В лапки взято саме те, що потрібно взяти у лапки)

П.С. От цікаво, наступлять наші голубі на одні з принципових помаранчевих грабель чи ні?


Ответ: А як же! як не наступити )))))

P.S. Вчора щиро поржав з коменту, дякую )

Сашко
10 Alex (Сашко)   • 20:06:13, 22 Февраля 2010 [Материал]

"Огласите, пожалуйста, весь список"- ведь есть же представители йелиты, которые вели нависную агытацию.
woland
11 Влад (woland)   • 01:06:57, 23 Февраля 2010 [Материал]

оо, так, Ігоре Миколайовичу!
Просім решту списку. Ну попіарились Ви вже, дайте тепер паржать.
Ответ: нимагу, Заратустра не позволяет )
baba
12 Василий (baba)   • 10:26:57, 24 Февраля 2010 [Материал]

Одни сопли.Пиар чистой воды.Существуют деструктивные силы,которые все время в оппозиции.Разрушать легко,вот созидать.........не хватает!
Iваницький
13 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 14:55:20, 24 Февраля 2010 [Материал]

Понимаю - с моими способностями к "разрушению" разного рода мошеннических схем столкнуться пришлось вам лично... насчет "созидать" - уж не вашими ли усилиями была отстроена улица Саенка? (4,5 км плюс Коростышевской кусочек, а про "пустяки" типа отремонтированных крыш, дворов, фекальных и ливневых канализаций... стоит ли упоминать в который раз? ;))
P.S. насчет "пиара" - не без того, только это не я - это вы и вам подобные всё никак обо мне забыть не можете... вот и пиарите-с... пиши исчо ;)
dakar
14 Инспектор Кранник (dakar)   • 15:01:34, 26 Февраля 2010 [Материал]

Народ требует весь список)))

Читайте также на эту тему: