Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Руководитель «Народной Самообороны» Сергей Мороз рассказал о листовках «Только не Zек»

Автор: Василий Белый, газета Субота, 27 Января 2010, 14:28:17
Руководитель «Народной Самообороны» Сергей МорозСКАНДАЛ У ЖИТОМИРІ!

О 20 годині 26 січня в офісі «Народної Самооборони» на вул. Лисенка в Житомирі відбувалися не зовсім звичайні події. Декілька депутатів від Партії регіонів продовжували скандалити, не зовсім цензурно висловлюючись, перед телекамерами.

Голова обласної громадської організації «Народної Самооборони» Сергій Мороз давав свій коментар журналістам, тримаючи в руках листівку «Тільки не Zек».

Міліція брала пояснення, а на тихій зазвичай вулиці вишикувались близько десятка джипів з номерами Верховної Ради. Коли до другого туру президентських перегонів залишилось менше двох тижнів, накал пристрастей нерідко доходить до межі фізичного протистояння.

Обличчя замість посвідчень

«Близько 14 години мені зателефонувала народний депутат від НУНС Катерина Лук’янова. Вона попросила прийняти дві машини та розвантажити в офіс пакунки, що там були», - розповідає голова обласного осередку «Народної Самооборони» Сергій Мороз про те, як звичайні події дня переросли у скандал загальноукраїнського рівня.

Машини зупинились біля офісу і найняті підзаробити вантажники тільки-но приступили до роботи. В офіс занесли всього декілька запакованих пачок, як під офіс Самооборони під’їхали близько десятка джипів з номерами Верховної Ради, а в офіс увірвались, бо їх ніхто не запрошував і дозволу заходити не давав, депутати від Партії регіонів.

«Я впізнав їх по обличчях, - пояснює Сергій Мороз, - свої посвідчення вони навіть не збирались показувати. Серед народних депутатів були Микола Присяжнюк, Сергій Рижук, Святослав Піскун та ще хтось не дуже розпіарений, так одразу прізвище не згадаєш».

Нардепи поводились як удома (до речі, офіс є одночасно громадською приймальнею та власністю народного депутата від НУНС Олега Новікова –ред.), розпаковуючи пачки, дивились вміст, пакували до пакетів листівки та, за словами головного «самооборонівця» області, погрожували людям, що перебували в офісі.

Партія регіонів показала, що робитиме, якщо переможе «Zек»?омо навіщо до трофеїв регіоналів потрапили також прапорці з емблемою «Народної Самооборони», документи на вантаж та особисті фото Сергія Мороза.

«Якщо в цьому силуеті вони впізнали свого шефа – це не наша проблема»

«Депутати від Партії регіонів кричали, що це незаконне тиражування, - розповідає Сергій Мороз, ми просто розвантажували, навіть не розповсюджували». Він тримає в руках листівку з написом «Тільки не Zек» і дає інтерв’ю двом телеканалам – так регіонали власними зусиллями показали всій країні, те, що хотіли сховати від виборців.

«Ми не суб’єкти виборчого процесу, нічого не розповсюджували і законодавства не порушували. Це регіонали розповсюджують ці листівки, показуючи їх на камери та розносячи з нашого офісу. Якщо вони в цьому силуеті побачили свого шефа, це не наша проблема», - керівник Самооборони показує одну з листівок.

«Наклей її собі на жопу», - вигукує народний депутат Сергій Рижук. Він єдиний з першої ліги регіоналів, що залишився в офісі. Святослав Піскун покинув колегу разом з іншими вже декілька годин тому, висловивши вердикт щодо порушення самооборонівцями закону:

«Тут порушень максимум аж на 17 гривень адмінштрафу».

На репліку Сергія Рижука здивовано обертаються близько двох десятків людей, більшість з яких журналісти та представники міліції, що приїхала на виклик. «Ви ж народний депутат, не соромно?», - риторично питає хтось із сторонніх.

Невипадкова випадковість

Яким чином регіонали дізнались про вантаж достеменно не відомо. «Може, прослуховували телефон», - припускає Сергій Мороз. Він говорить, що з приводу прибуття машин була тільки одна розмова з нардепом Катериною Лук’яновою, але про те, що в пачках по телефону не говорили. Цікаво також те, що прибули нардепи у супроводі телебачення та вдершись в офіс одразу почали давати на камери інтерв’ю. Тож на випадковість така акція біло-голубих явно не скидається. До речі, саме роздавши коментарі привезеним ЗМІ більшість з них покинула офіс.

«Вони ще не прийшли до влади, а подивіться як себе поводять. Що буде далі?»

Керівник «Народної Самооборони» попри нервову ситуацію не приховує свого задоволення діями опонентів. Ще б пак, завдяки ЗМІ, приведеним регіоналами, тираж листівок не лише зріс, а й дуже швидко поширився Україною. Сергій Мороз впевнений у законності власних дій, він говорить, що дії нардепів від Партії регіонів ще більше переконали його у власній громадянській позиції:

«Я 42 роки прожив в Україні. У мене є син і я не хочу бачити такий портрет (показує на силует з листівки «Тільки не Zек») в школі. Це моя особиста думка: таким людям у владі не місце. Вони ще не прийшли до влади, а подивіться, як себе поводять. Що буде далі?»

P.S. 22.00 міліція перераховує пачки та опечатує офіс. ЗМІ готують статті та сюжети з зображеннями листівок. «Народна Самооборона» оприлюднює заяву, вимагаючи покарати народних депутатів від Партії регіонів так само, як злодіїв, що через кватирку вдираються до помешкань і закликає українців не допустити до влади тих, хто ще не отримавши владу намагається займатись репресіями іншодумців...

ДО ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА ЗАЛИШАЄТЬСЯ 12 ДНІВ…
Автор: Василий Белый, газета Субота
Наш город | 27 Января 2010 | Просмотров: 8677 | Янукович, листовки, Житомир, Народная Самооборона, Партия Регионов
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: