Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Итоги фестиваля Docudays Ua в Житомире

Автор: Людмила Іванова, Сучасний Формат, 17 Декабря 2009, 18:23:26
15 грудня 2009 року відбувся круглий стіл, присвячений підведенню підсумків VI Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини», який цього року вперше проходив у Житомирі.

Організатори круглого столу – Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» та Житомирський обласний центр кінематографії.

До участі у заході були запрошені найактивніші учасники VI Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays Ua у Житомирі, які не тільки переглянули фільми, але й виявили бажання поділилися своїми враженнями, думками з приводу фільмів та фестивалю в цілому, та подали організаторам свої відгуки у письмовому вигляді. Саме автори найглибших та найцікавіших відгуків були запрошені до участі у круглому столі.

Учасниками заходу стали житомиряни з різних сфер, а саме: учні, студенти, викладачі вузів, експерти в галузі документалістики та кінематографії, представники громадських організацій, головного управління юстиції в Житомирській області, ЗМІ, а також пенсіонери та безробітні.

В ході обговорення учасники подякували організаторам за цікаву та важливу для міста подію. Основний висновок учасників круглого столу – фестиваль повинен стати традиційним як у Житомирі, так і у Житомирській області. Свідченням чому є як кількісні, так і якісні результати VI Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays Ua у Житомирі :
  1. по-перше, за три дні участь у фестивалі Docudays Ua взяло понад 850 житомирян;
  2. по-друге, глядацька аудиторія фестивалю вирізнялася за віком (від учнів до пенсіонерів);
  3. по-третє, в рамках фестивалю учасники мали змогу переглянути 11 основних фільмів;
  4. по-четверте, фільми, які були представлені на фестивалі – різнопланові, що дало змогу глядачам оцінити і жанр, і сюжетні лінії, і режисерські роботи тощо;
  5. по-п’яте, організатори отримали понад 600 письмових та усних відгуків учасників фестивалю.

У 80% відгуків учасники зауважують важливість та актуальність даного заходу. Таких пунктів можна навести ще як мінімум з десять.

Голова правління Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Сучасний Формат» – пані Жанна Соловйова, зауважила: «Документальне кіно взагалі є специфічним і одним із найскладніших жанрів. Фестиваль Docudays Ua представляє ще специфічніший жанр – документальне кіно про права людини. Більшість фільмів – далеко не позитивні, адже розкривають реалії нашого життя, проблеми, які існують у суспільстві тощо. Саме тому ми запрошували до участі у фестивалі виключно тих, кому такі фільми та піднята проблематика дійсно цікаві.»

«Особливо вразили учасників фестивалю наступні фільми – «Діти з Ленінградського», «Хатні кривдники» та «У середині», зауважила координатор фестивалю Docudays Ua у Житомирі, експерт МГО «Сучасний Формат» – пані Людмила Іванова.

В ході обговорення учасники «круглого» столу прийшли до одностайного висновку, що Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays Ua є дуже важливим та корисним для житомирян не тільки в плані документального кіно як жанру, але й у плані – інформаційному, пізнавальному, виховному. Учасники зауважили значну увагу до даного заходу з боку молоді. Викладач Інституту медсестринства пані Тетяна Рубан-Щуковська запропонувала провести мандрівку деяких фільмів фестивалю по вузах, звернувши увагу на особливу важливість та актуальність фільмів (мова йде про фільми «Хатні кривдники» та «Людолови»). «Важливо, щоб ми не тільки дивилися фільми, але й робили конкретні дії в напрямку мінімізації негативних явищ у суспільстві», – зауважила пані Тетяна.

Приємністю для усіх учасників «круглого» столу стали спеціальні подарунки від партнерів фестивалю Docudays Ua у Житомирі, які вони отримали, а саме: безкоштовні квитки на кіносеанси у кінотеатр «Україна» та кінотеатр імені Івана Франка, а також безкоштовні квитки на ковзанку у Розважальний комплекс «ФОК».

Нагадуємо, що VI Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини» проходив у Житомирі з 9 по 11 грудня у кінотеатрі «Україна» та кінотеатрі імені Івана Франка.

Регіональний представник та організатор кінофестивалю
у Житомирі – Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат». Кінофестиваль проводиться за підтримки Житомирської міської ради. Генеральний спонсор кінофестивалю у Житомирі – Розважальний комплекс ФОК.

Мета кінофестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем "звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.
Автор: Людмила Іванова, Сучасний Формат
Наш город | 17 Декабря 2009 | Просмотров: 6820 | кино, Житомир, фестиваль

Читайте также на эту тему:

Комментариев: 0