Як часто Ви замислювалися про назву вулиць і районів нашого міста? Ми так звикли до назв, що дуже рідко запитуємо себе, а звідки, власне, вони з'явилися? А кожна ж назва має свою власну історію.Корбутівка – названа на честь чиновника Пантелеймона Корбута, завдяки якому на початку 19 століття, був заснований хутір. До початку 20 століття хутір Корбутівка, існував як окремий населений пункт Житомирського повіту. Завдяки своєму розташуванню і природним умовам Корбутівка набула значення дачної місцевості.
Богунія (до 1922 – Врангелівка) – свою назву отримала в листопаді 1922 року на честь Богунського полку, який знаходився в 20-х роках минулого століття у врангелівских казармах.
Поділ – один з найстаріших районів Житомира, «окольний град», який прилягав до міських оборонних укріплень. Відомий як поселення дрібних торговців, ремісників. Поділ – один серед небагатьох куточків Житомира, який у більшості своїй зберіг своєрідний колорит забудови 19-20 століть.
Смоківка – я к поселення відома з початку 19 століття. Названа по імені власника Якуба Смока. Увійшла в межі міста в 1971 році.
Смолянка – як передмістя стала відома з першої половини 19 століття. Складалася з двох частин – Першої та Другої Смолянки. Межею між ними була річка Путятінка, яка протікала в районі нинішньої Смолянської площі. Саме слово «Смолянка» пішло від промислу, яке здавна розвивалося в лісах навколо Житомира.
Крошня – відома з 16 століття, як село біля міської риси. З другої половини 19 століття під однією назвою існувало три окремі населені пункти: Нова Крошня, Чеська Крошня та Українська Крошня. Чеська Крошня була заснована чехами-колоніс тами, що поселилися під Житомиром в 1878 році. Крошня була приєднана до міста в 1971 році.