Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Плюсы и минусы платных лифтов в Житомире

Автор: Владимир Петров, Місто, 21.01.2011, 11:24:19
Переведення ліфтів на карткову систему обслуговування у нашому місті розпочалося в кінці 90-х років минулого сторіччя, а масове переведення припадає на кінець 2002 року після прийняття міськвиконкомом 24 жовтня відповідного рішення №603.



Поряд з цим, час від часу порушується питання про відміну ліфтових карток та повернення до старої системи: включення вартості обслуговування ліфтів до квартирної плати. Особливо гостро ця тема звучить під час проведення чергових виборів: кандидати у депутати всіх рівнів обіцяють своїм виборцям у разі перемоги негайно відмінити ліфтові картки, однак, якщо тверезо розібратись, то часто-густо такі обіцянки, окрім популістських гасел, нічого доброго не несуть…

З першого дня роботи на посаді міського голови Володимир ДЕБОЙ дав доручення створити робочу групу з числа відповідних фахівців, депутатів міської ради, аби детально вивчити та запропонувати населенню найоптимальніші варіанти функціонування ліфтового господарства Житомира. Допоки ж така група створена і працює, допомогти розібратись у всіх тонкощах справи ми попросили начальника управління житлового господарства міської ради Світлану ПІВОВАРОВУ.

- Світлано Іванівно, яким є сьогодні ліфтове господарство нашого міста?
  • - На сьогодні в м. Житомирі нараховується 1200 ліфтів, в тому числі в житловому фонді - 997, зокрема:
  • - в будинках комунальної власності - 698;
  • - в будинках житлово-будівельних кооперативів - 198;
  • - в будинках ОСББ - 39;
  • - в будинках відомчої належності - 62.
  • Технічне обслуговування та ремонт ліфтів забезпечують три спеціалізовані організації:
  • - ПБМП "Спецреммонтаж" - 443 ліфти;
  • - ПБВП "Магніт" - 364 ліфти;
  • - ПСП "Вертикаль" - 172 ліфти.
18 ліфтів, що знаходяться на балансі різних відомств, розукомплектовані, розграбовані та не обслуговуються жодною ліфтовою організацією.

З 932 ліфтів, які перебувають на балансі КВЖРЕПів, ЖБК та ОСББ, обладнані картковими системами - 896, некарткових ліфтів - 36, що становить 4 відсотки загальної кількості ліфтів.

На сьогоднішній день заборгованість КВЖРЕПів та ЖБК перед ліфтовими організаціями за надані послуги становить майже 496 тис. грн. ( це борги минулих років).

З урахуванням того, що на теперішній час розцінки на ліфти і запчастини до них, паливно-мастильні та інші матеріали збільшилися в декілька разів, КВЖРЕПи та ЖБК реально не зможуть самостійно і повністю оплачувати технічне обслуговування та ремонт ліфтів і при цьому погашати старі борги за надані послуги.
Для порівняння наведу вартість матеріалів і найбільш часті види робіт, що виконуються під час експлуатації ліфтів:
  • - заміна електродвигуна в 2006 р. коштувала 1100 грн., в 2010 - 1900 грн.;
  • - заміна шківа в 2006 р. - 4350 грн., в 2010 - 7900 грн.;
  • - заміна ввідного пристрою в 2006 р. - 600 грн., в 2010 - 1042 грн.

І ми знову повернемося до ситуації 90-х років минулого сторіччя, коли становище ліфтів в житловому фонді було катастрофічним і спричиняло соціальну напругу та невдоволення жителів міста.

- У такому разі, які ж шляхи утримання ліфтового господарства Житомира?
- У подальшому вбачається два шляхи його утримання.

Перший шлях - відміна ліфтових карток, однак варто зауважити, що в 2008 році експеримент з відміною ліфтових карток в м. Житомирі вже проводився. Відміну ліфтових карток на 15-ти ліфтах в житлових будинках КВЖРЕПу №5 мешканці цих будинків схвально не сприйняли, навпаки, це викликало їх масове невдоволення та призвело до численних скарг, у зв'язку з чим ліфти знову були переведені на карткову систему обслуговування і надійно працюють до цього часу.

Другий шлях - це впровадження сучасних новітніх технологій, що дасть змогу поліпшити існуючий технічний стан ліфтів.

Як приклад, з метою поліпшення якості обслуговування населення при користуванні ліфтами навесні 2010 року у вигляді експерименту на ліфті 7-го під'їзду житлового будинку у проїзді Академіка Тутковського, 6 було встановлено картковий апарат нового покоління, який дав змогу спростити користування ліфтовою карткою і збільшити обсяг наочної інформації для користувачів. Цей апарат є безконтактним, антивандальним і надійним у роботі.

За весь період дії експерименту від мешканців під'їзду не надійшло жодного нарікання на роботу ліфта.

Це нововведення зарекомендувало себе з найкращого боку, і ліфтовим організаціям пропонується застосувати його на весь ліфтовий парк міста.

- Наскільки я знаю, нині робочою групою розглядаються усі плюси і мінуси запровадження карткової системи у ліфтах, Ви ж чітко стоїте на позиції її збереження. Яким є ваш головний аргумент?

- Мешканцям міста потрібно чітко усвідомити, що за умови відміни карткової системи вартість технічного обслуговування ліфтів буде знову включено до складу тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються населенню КВЖРЕПами. Розподіл витрат буде здійснюватись на 1 кв.м житлової і нежитлової площі. В грошовому виразі це буде складати в середньому від 0,24 до 0,41 грн., а з урахуванням рентабельності (5%) та податку на додану вартість (20%) відповідно від 0,31 до 0,51 грн. за 1 кв.м, а це збільшить вартість обслуговування житла в середньому на 25 відсотків.

У той же час, застосування карткової системи та виключення вартості ліфтів зі складу квартирної плати дало можливість встановити економічно обґрунтовану плату саме за користування ліфтом, тобто сплачувати за проїзд у ліфті, а не за кількість квадратних метрів у квартирі, що призвело до соціальної рівності населення. При цьому мешканці мають можливість прямо впливати на виконавця послуг, тобто на обслуговуючу ліфтову організацію, як того вимагає Закон "Про житлово-комунальні послуги".

- Багато хто з городян, справді, і не проти ліфтових карток, однак нарікання викликає той факт, що, маючи картку в кишені, не кожним ліфтом можна їхати…
- Справді, в нашому місті існує три різновиди карток -синього, червоного і чорного кольорів, в залежності від того, яке підприємство обслуговує той чи інший підйомник. Йдучи назустріч побажанням городян, ми запровадили універсальну ліфтову картку зеленого кольору, яка може застосовуватись на усіх карткових ліфтах, тому на сьогодні цієї проблеми не існує.

- У такому випадку, які проблеми у цій сфері нині турбують Вас, як керівника галузі, найбільше?

- Однією з головних проблем, що існують сьогодні у цій сфері, є вирішення на законодавчому рівні питання виділення витрат з технічного обслуговування ліфтів в окрему житлово-комунальну послугу шляхом внесення змін до діючих нормативно-правових актів, що дозволить належним чином забезпечувати соціальний захист пільгових категорій громадян, зокрема надавати пільги і субсидії в оплаті за ліфтові картки.

На теперішній час бюджетом відшкодовуються витрати за надані пільги з оплати послуг на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, до складу яких входить утримання ліфтів. Окремої пільги за користування ліфтом законодавством не передбачено.

Враховуючи важливість цієї проблеми, міськвиконком протягом 2010 року двічі звертався до колишніх міністрів України з питань житлово-комунального господарства Попова О.П. та Хівріча Ю.Є. з проханням сприяти у вирішенні цього питання, тобто виділити послугу з технічного обслуговування ліфтів в окрему та самостійну. Нам відомо, що це питання порушують і інші міста України, тому сподіваюсь, що нас почують.

А загалом, на сьогодні в Україні понад 30 міст користуються ліфтовими картковими системами, більше того, переймати досвід з цього питання до нас приїздили делегації зі столиці Росії, Молдови та Казахстану.

Я більше ніж переконана, що робоча група, створена за розпорядженням міського голови Володимира Михайловича Дебоя, дасть свої позитивні висновки з приводу організації роботи ліфтового господарства міста та збереження існуючої практики застосування ліфтових карток.


"Плюси" ліфта з карткою
  1. Громадяни сплачують тільки за справді надану послугу. Це змушує експлуатуючу організацію забезпечувати стабільну роботу ліфта.
  2. Знижується знос ліфтового господарства та експлуатаційні витрати.
  3. Зменшуються навантаження на ліфт, бо кожен користувач починає рахувати гроші.
  4. Громадяни, які не користуються ліфтом, за нього не сплачують.
  5. З громадянами, які користуються ліфтовими картками, жеки вже не проводять розрахунки за ліфти.
"Мінуси" ліфта без картки

Відсутність на законодавчому рівні можливості забезпечувати соціальний захист пільгових категорій громадян, зокрема надавати пільги і субсидії в оплаті за ліфтові картки.

Автор: Владимир Петров, Місто, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 21.01.2011 | Переглядів: 10279 | лифтовые карточки, Житомир, Лифты

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 8
Keshet
1 Kristina (Keshet)   • 18:32:18, 21.01.2011 [Материал]

Все кто приезжает с других регионов страны в шоке от того что лифты платные, такого ни где нет
Hoakina
2 Марина (Hoakina)   • 08:02:22, 22.01.2011 [Материал]

Пусть будут платные, но плата должна быть "обгрунтована", а не с потолка. И карточки реально не хватает га 100 поездок - считала.
KOC_87
8 КОС (KOC_87)   • 21:33:05, 20.04.2011 [Материал]

перед тем как пользоваться лифтовыми карточками,нужно ознакомится с правилами эксплуатации лифтовых карт !
HumanZT
3 HumanZT (HumanZT)   • 15:56:37, 23.01.2011 [Материал]

Заказная статья или однобокая, потому что интервьюирование проходил только один человек, который только "ЗА" лифтовые карточки и является, по-видимому, главным и авторитетным их лоббистом в Житомире.
Читаем:
----------------------------------------
"Мінуси" ліфта без картки

Відсутність на законодавчому рівні можливості забезпечувати соціальний захист пільгових категорій громадян, зокрема надавати пільги і субсидії в оплаті за ліфтові картки.
-----------------------------------------
Так хотели защитить лифтовые карточки , что вышел каламбур. Я считаю, это не МИНУСЫ, а плюсы. Социальная защита льготных слоев населения больше при отсутствии лифтовых карточек они не будут ходить пешком. Правда, будут платить за него коммунальные платежи, которые должны быть льготные для них и решение это должно быть городских властей.

В любом случае лифтовые карточки будут или нет сейчас эта острая проблема и проблема не так в карточках. При использовании карточек есть свои не удобства и их достаточно, но есть и польза.

Проблема в запущенности лифтового хозяйства. Да они ездят, так как это прибыль поставщиков услуг. Но как они ездят и в каком они состоянии?!
Добавленная стоимость услуги за счет сверх прибылей и откатов (наверняка). Прибыль собственников этих частных предприятий НЕКОНТРОЛИРУЕМА. Если она не контролируемая, как она может быть согласно ст. 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року, рівень цін (тарифів) повинен відповідати рівню економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво.

telefon
4 джавахарлал нюру (telefon)   • 02:00:18, 24.01.2011 [Материал]

Для начала, пусть противники ЛК посчитают, сколько будут в месяц ЖЭКУ платить:"В грошовому виразі це буде складати в середньому від 0,24 до 0,41 грн., а з урахуванням рентабельності (5%) та податку на додану вартість (20%) відповідно від 0,31 до 0,51 грн. за 1 кв.м, а це збільшить вартість обслуговування житла в середньому на 25 відсотків."

И не надо забывать, что ЖЭК, когда надо поднять цену услуги на 10%, поднимает её на 50%!!!

Ваш тезис о неконтролируемости доходов - ЛИПА. Когда Вы платите за пополнение карточки, оператор вбивает в комп и получателя и плательщика, вплоть до адреса и ФИО. Эти данные идут куда? В налоговую!

Ваш тезис о запущености лифт. хоз-ва очень спорен - "халявным" лифтом начнут пользоваться и со второго этажа, и детишки - покататься... Сдохнут лифты быстренько.

HumanZT
5 HumanZT (HumanZT)   • 03:45:25, 24.01.2011 [Материал]

1. "В грошовому виразі це буде складати в середньому від 0,24 до 0,41 грн., а з урахуванням рентабельності (5%) та податку на додану вартість (20%) відповідно від 0,31 до 0,51 грн. за 1 кв.м, а це збільшить вартість обслуговування житла в середньому на 25 відсотків."
Это завышенные тарифы !

2. "И не надо забывать, что ЖЭК, когда надо поднять цену услуги на 10%, поднимает её на 50%!!! "
Без комментариев.

3. Если бы вы внимательно прочитали то я не был сторонником или противником ЛК. "При использовании карточек есть свои не удобства и их достаточно, но есть и польза."

4. "Ваш тезис о запущености лифт. хоз-ва очень спорен - "халявным" лифтом начнут пользоваться и со второго этажа, и детишки - покататься... Сдохнут лифты быстренько."
Начнем с того что более чем у 160 лифтов в городе закончился срок эксплуатации (25 лет) уже несколько лет назад. Могу привести примеры: Только по причине неисправности электрических цепей впоследствии короткого замыкания в цепях приборов безопасности в Украине произошло 4-е несчастных случая с летальным исходом для пассажиров.

3. Необходима реструктуризация. В Житомире 3 частных предприятия обслуживающих лифты. Зачем их 3-и?
Это ведь экономически не эффективно.

4. Итог вопрос не так в карточках, как в реорганизации обслуживания лифтового хозяйства. Пусть даже и останутся «Вертикаль», «Спецреммонтаж» и «Магнит», но условия должны поменяться.

Выводы: Сейчас пользования лифтом не безопасно и не удобно. Не удобно служебному персоналу приезжать на вызов (милиция, скорая помощь, работники ЖЕКа), бабушки ходят пешком, гости или пешком идут или их надо встречать. Пример пожилой человек пришел с магазина, с большой сумкой и закончились поездки как обычно и происходит на этих карточках (раньше положенных 100) и людям приходится подыматься пешком.

telefon
6 джавахарлал нюру (telefon)   • 12:58:08, 24.01.2011 [Материал]

Ну и ?...
"Уж коли зло пресечь:
Забрать все книги бы да сжечь."

А что потом будет?...

HumanZT
7 HumanZT (HumanZT)   • 13:18:21, 24.01.2011 [Материал]

"Дома новы, но предрассудки стары..."

Читаем... Я писал, не отмена ЛК, а... "Необходима реструктуризация."