Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина

«Житичі», такого клубу взагалі не існує - Віце-президент ФФУ

Автор: Виктор Глухенький, 15 Июля 2011, 20:01:17


Дотепер залишається нез’ясованою й доля іншого друголігового бійця — тернопільської «Ниви». Якщо чиновники з ФФУ їй також відмовили, то представники ФК скористалися своїм правом апелювати таке рішення. Розгляд справи відбудеться уже найближчих днів.

А тим часом «Прикарпаття» таки отримало двогоочікуваний атестат,  й Івано-Франківськ спатиме спокійно. Чого не скажеш про «Закарпаття»: команда вже виїхала на гру 1-го туру з кіровоградською «Зіркою», а на руках у неї ще не було ані атестату, ані карток футболістів.

«УФ» попросив прокоментувати цю ситуацію віце-президента Федерації футболу України та голову атестаційного комітету Сергія Стороженка, який чи не найкраще знає всі нюанси.

— Сергію Михайловичу, озвучте, будь-ласка, основні рішення позавчорашнього засідання Атестаційного комітету ФФУ.

 — Нами розглядалися питання клубів, які, на мій превеликий жаль, дислокуються у західному регіоні України, як-от «Закарпаття», «Прикарпаття», «Нива» (Тернопіль), а також проблему колективу, який вперше подав заявку на отримання атестату — «Житичі» з Житомира. У всіх них є серйозні недоліки: адміністративні, фінансові, інфраструктурні і, зокрема, з точки зору правового оформлення документів. Ми переносили винесення рішень по цих клубах і давали їм відстрочки тричі. Та далі не було куди.

Найскладніше рішення було ухвалено навіть не по «Житичах», а по «Закарпаттю», оскільки, фактично, у клубу є строк до кінця сьогоднішнього дня (розмова відбулася в четвер 14 липня. — В.Г. ) для того, аби він ліквідував заборгованість перед футболістами і тренерами. Якщо цього не станеться, тоді «Закарпаття» не отримає атестату і не братиме участі у чемпіонаті України серед команд першої ліги.

ФФУ пішла назустріч «Прикарпаттю», яке відчутно змінилося: у нього вливаються  пристойні фінанси, проведено серйозну кадрову роботу. Також найближчим часом, сподіваємося, побачимо і реконструкцію чудового стадіону в Івано-Франківську.

Ми повірили обіцянкам владних очільників Тернополя, зокрема,  їхнього представника, який побував на засіданні атестаційного комітету. Він пред’явив фінансові документи, які свідчать про серйозні зрушення і покращення ситуації по розрахунках за трансфери футболістів і по зарплатах.

Стосовно «Житичів»: такого клубу взагалі не існує!

Спроби, за нашої активної участі, впродовж чотирьох місяців його створити, починаючи від керівного ядра, кістяка команди і тренерського штабу, оформити все це в правовому полі належним чином  не вдалося. Чотири місяці, мабуть, не ті кому було треба, займалися вирішенням не тієї проблеми і не уявляли собі, що таке професіональний футбол. Нічого немає, нічого не зроблено, а те, що створено, на жаль, не відповідає вимогам атестації клубів другої ліги. У зв’язку з цим, знову, тричі повторюю, ми надавали можливість навіть не клубу, а товариству, оформити все належним чином, але ДИВА не сталося. Житомир ще як мінімум рік залишатиметься без профі-футболу.

Представникам клубу розтлумачили, що саме потрібно зробити. Вже вкотре розтлумачили, як слід підійти до вирішення цього питання. І будемо сподіватися, що до 11 листопада, коли розпочнеться чергова заявочна кампанія, в Житомирі нарешті зберуться професіонали футбольної справи і зможуть створити футбольний клуб. Принаймні, мені дуже хотілося б, аби в усіх наших обласних центрах були професіональні футбольні клуби.

Сподіваємося, що вже з сьогоднішнього дня в Житомирі почнуть серйозно працювати й до 11 листопада подадуть відповідну заявку, за якою будуть і стадіон, й інфраструктура, і дитяча школа, і тренер з ліцензією, словом, усе те, що має бути. У середу представник «Житичів» не міг навіть відповісти на запитання, хто надаватиме допомогу в разі отримання футболістом травми! У клубі навіть немає фізіотерапевта — нічого немає, і клубу як такого також не існує. (Наостанок Сергій Михайлович додав, що в разі необхідності він сам приїде в Житомир і задля практичної допомоги. Якщо, звісно, до нього звернуться. — В.Г.).

 — Уточніть, будь-ласка, рішення стосовно права апеляції тернопільською «Нивою»…

Ми не є органом, який розглядає апеляції. Приїхав представник тернополян, його почули, зрозуміли, відзначили, що зрушення є, але ми — не апеляційний орган. Це питання має вирішити апеляційний комітет з питань атестацій футбольних клубів. Я готовий діяти навіть у такій «гарячці», яка не є характерною  для органів футбольного правосуддя. Проте, як буде вирішено це питання, даруйте, мені невідомо.

Віктор ГЛУХЕНЬКИЙ, «УФ»
Автор: Виктор Глухенький http://ukrfootball.in.ua/main-news/top-news-1/887-sergiy-storogenko-ffu-pishla-na-zus
Наш город | 15 Июля 2011 | Просмотров: 5305 | футбол, Житомир, житичи
Комментариев: 1
HOOLIGAN
1 ¤ПРАВЫЙ¤ (HOOLIGAN)   • 20:12:25, 15 Июля 2011 [Материал]

мОсковскОйе тОрпэээдО-
кОманды лутсшэ нет!
мОсковскоййе тОрпэдо-
сегодня ждёт успэх....

Читайте также на эту тему: