Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина

В Житомир діє єдина в світі Футбольна кабінетна ліга

Автор: Футбол Житомира, 27 Июля 2011, 09:07:53
Житомирщина - найфутбольніша область України. Щоправда єдина (разом з Рівненською), де немає професійного футбольного клубу. Зате цю дрібничку з лихвою компенсує єдина, мабуть, в світі Чиновницька кабінетна футбольна ліга, де вирують просто недитячі пристрасті. Схоже, що саме ця фішка - єдине, чим можна ще привабити туристів, що приїдуть на Євро 2012, в Житомир.

Кабінетні пристрасті

Вже більш як півроку за лідерство і визнання в Житомирі воюють дві федерації футболу. Однією керую директор готелю "Житомир" Юрій Опанащук, іншою - президент СК "Легіон", відомий житомирський підприємець і політик Олександр Коцюбко.

Не лишаються осторонь і команда чиновників ОДА під керівництвом головного футболіста області, губернатора Житомирщини, президента регіонального відділення НОК України, голови благодійного фонду «Розвитку фізичної культури і спорту та Олімпійського руху»  Сергія Рижука.

Іноді в боротьбу ліги намагаються втрутитись команда ФФУ, але поки що хоч якось помітно вплинути на розстановку сил їм не вдається. Надто вже майстерно житомирські чиновники вміють відфутболювати невгодних їм людей, а в разі чого вміють майстерно "падати на мороз" і уходити в глуху оборону - спробуй тоді взагалі знайти того чиновника - не вийде. А що ж до рядових футболістів і команд, то для них є аж цілих два чемпіонати області і два кубки області. Щоб не скучали і заважали грати кабінетній лізі.

І як би це кумедно для когось не виглядало, але ситуація в Житомирі якраз десь така. Професійний футбол в занепаді, зате кабінетний - цвіте і пахне.

Як приклад можна навсети статтю, опубліковану в газеті "20хвилин" в №29 від 20.07.2011 Стаття вийшла тиждень тому і досі ніякої реакції від влади не було. І, схоже, не буде.

За "базар" Сергій Рижук відповідати не збирається? 


Губернатор області Сергій Рижук неодноразово обіцяв, що вже цього сезону в Житомирі буде своя професійна команда в другій лізі. Ще в середині квітня губернатор запевняв, що команду вдасться заявити в другу професійну футбльну лігу. Казав він, що все гараз і йде по плану в травні цього року на фіналі кубку Губернатора на стадіоні «Спартак».

І ось зараз раптом виявиляється  – з професійним футболом Житомир цього року «пролітає». Раптово і без будь-яких пояснень. Остаточну крапку в цій справі поставила атестаційна комісія федерації футболу України. Житомирському клубу було відмовлено.
Несподіванкою такий поворот подій для багатьох не став. Створити практично з нуля і підготувати до другої професійної ліги команду всього за чотири-п’ять місяців — завдання на межі фантастики. Особливо в Житомирі.

Тому можна було б сказати, що нічого страшного не сталось. Навпаки, є певні зрушення - підготовлено базу аби вже в наступному році професійна команда з’явилась. Можна було б навіть закрити очі і забути обіцянки губернатора. Але зробити так просто не вийде - обласні чиновники перетворили історію із професійною командою на справжній цирк, фарс і театр абсурду. Ще й по ходу серйозно зіпсували і так, здавалось би, майже нульовий імідж Житомира у великому футболі. І це все - напередодні Євро 2012.

Подібних прецедентів в Україні ще не було. Але найгірше, що чиновники сподіваються просто відмовчатись і просто "падають на мороз", як то кажуть.

«Мороз не раз мєня спасал»

Здається, такий життєвий принцип взяли на озброєння всі чиновники, які допомагали і контролювали створення професійного клубу. А це заступник голови обласної ради Чигир, заступник губернатора області Балюрко, начальник головного управління сім'ї, молоді та спорту Гула, разом зі своїми заступниками Коржем і Панасюком. І якщо перші досі просто відмовчуються (хоча губернатор обіцяв постійно звітувати. Знову це лишилось просто обіцянкою), то в управлінні навіть не можуть нормально пояснити, який же клуб заявлявся і хто його засновники.
Пояснюють, що чиновники не можуть втручатись в цей процес, лише надавати допомогу по матеріально-технічному забезпеченню.
Лишається незрозумілим, хто і яку роботу провів в цьому напрямку. Невідомо, чи був цей самий професійний клуб взагалі створено, чи це просто казки губернатора. Оскільки ніякої інформації нема, то ми все ж вважатимемо всю цю історію - фікцією Губернатора і його посіпак.
І було б дуже добре дізнатись позицію чиновників і розібратись у ситуації. Можливо, хтось таки виявить бажання відзвітуватись про виконану роботу особисто. Хоча б губернатор Сергій Рижук.

Поки ж розібратись у хитросплетіннях і інтригах допомагають коментарі керівництва ФФУ і ПФЛ. Коментарі стосовно Житомира давав президент ПФЛ Мілетій Бальчос (лінк) і віце-президент ФФУ Сергій Стороженко (лінк). Коментарі доволі жорсткі і неприємні для влади. Але в Житомирі їх проковтнули і продовжують мовчати.

за матеріалами газети "20хвилин"
(автор: Сергій Роздум, із змінами та доповненнями)


Ми можемо сподіватись, що просто всі чекають поки губернатор Сергій Рижук вийде із відпустки і вже тоді дасть інструкції, що кому і як говорити і що пояснювати. Тож поки питання лишаються, як і надія, що ми зможемо отримати на них відповідь. Ми будемо і далі слідкувати за ситуацією в Кабінетній лізі Житомира.
Автор: Футбол Житомира http://www.footballzt.com/2011/07/kabinetna-liga-zhytomyra-chynovnyky.html
Наш город | 27 Июля 2011 | Просмотров: 7935 | Житомир, футбол
Комментариев: 2
romask
1 tylko (romask)   • 10:16:43, 27 Июля 2011 [Материал]

Насправді дуже прикро що Житомир не має футбольного клубу.
Будемо сподіватися на краще..
mobydick
2 Юрий (mobydick)   • 21:09:36, 30 Июля 2011 [Материал]

Досадно-не то слово!Житомир-город с неплохой футбольной историей(вспомнить Автомобилист,Спартак,Полесье)-единственный в Украине областной центр,не имеющий команды мастеров даже в низшей лиге,а центральный стадион напоминает римский колизей.Позор и отчаянье!!!

Читайте также на эту тему: