Невичерпне джерело. Виставка з дня пам’яті Олени Петрівни Блаватської
Автор: Аліна Гаркава, 16.09.2016, 13:27:09
15 вересня у Житомирській обласній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича відбулося відкриття виставки, яка присвячена 185-річчю з дня народження та 125-річчю з дня пам’яті Олени Петрівни Блаватської – письменниці, мандрівниці, теософа. Її праці вплинули на розвиток науки, релігії та культури. Організована експозиція Теософським товариством в Україні. На виставці були представлені книжки О. Блаватської, стенди з її спадщиною, таємничим світом, та біографією. Однією з відомих і визначних книг є «Таємна доктрина».
Ось що писав про неї Ернст Мулдашев, професор, доктор історичних наук: «…логіка в цій книзі здалася мені якоюсь нелюдською: все викладене в стансах, читаючи які, можна знайти початок думки у кінці книги, середину – на початку, а кінець – в середині. Спочатку, коли я перший раз читав «Таємну доктрину», мене це сильно дратувало, але потім я зрозумів, що тут є присутня значно більш висока логіка, можливо, логіка Вищого Розуму, яку мій скромний людський мозок міг схоплювати лише частково та іноді».
Також була представлена книга «Научные пророчества Елены Блаватской».
Урочиста церемонія відкриття виставки розпочалася з розрізання стрічки. Честь зробити це надали наймолодшому відвідувачу виставки – школяру Ярославу.
Із вступними словами виступили Гавриленко Світлана Йосипівна – кандидат фізико-математичних наук, доцент та Хренов Матвій Володимирович – заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. У виконанні скрипальки Синицької Ольги, лунала класична музика – «В ритмі О. П. Блаватської». Про містицизм О. П. Блаватської розповідала Поліщук Олена Петрівна – завідувач кафедрою етики, естетики та образотворчого мистецтва ЖДУ ім. І. Франка:
…Творчість Олени Блаватської досить важко оцінювати. Її праці сприймаються по різному – говорить Олена Петрівна. – Головна проблема в тому, що ми до кінця не визначились ким вона була. Її «Таємна доктрина» - це синтез науки, філософії та релігії, її ціль – змусити людей дивитися на світ по іншому – шукати спільне, а не відмінне…
Також виступали Васильєв Михайло Леонідович – голова Всеукраїнської громадської організації «Народний рух захисту Землі», Ходаківський Євгеній Іванович – професор кафедри економічної теорії та інтелектуальної власності Житомирського національного агроекологічного університету, Плотнікова Марія Федорівна – доцент кафедри інноваційного підприємства та інвестиційної діяльності Житомирського національного агроекологічного університету.
Виставка буде діяти до 30 вересня 2016 року.
Автор: Аліна Гаркава, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info