ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Краса і здоров'я |
У дитинстві вам, ймовірно, казали «пий своє молоко», якщо хочеш мати міцні кістки. Це тому, що молоко є відомим джерелом кальцію, який відіграє вирішальну роль у здоров’ї кісток. Окрім підтримки розвитку кісток, кальцій необхідний для здоров’я зубів, згортання крові, а також для правильного функціонування серця, м’язів і нервів, відповідно до остеопорозу та пов’язаних із ним захворювань кісток. Це не дивно, враховуючи, що 99% кальцію в організмі міститься в кістках і зубах. Як наслідок, недостатнє надходження кальцію може призвести до розвитку остеопорозу та значно збільшує ризик переломів кісток із віком, повідомляє Національна медична бібліотека.
Більш детально читайте у статті за посиланням: https://www.ukrpublic.com/health/kaltsij-simptomy-defitsita-i-izbytka.html
Якщо ви не споживаєте достатньо продуктів, багатих кальцієм, або приймаєте харчові добавки, ви можете належати до 39% Українців, які мають дефіцит кальцію (також званий гіпокальціємією), «Дефіцит кальцію частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, оскільки їхні потреби в кальції вищі. За даними Національного інституту здоров’я, приблизно 1 з 3 жінок приймає харчові добавки кальцію, тоді як лише 1 з 4 чоловіків приймає харчові добавки кальцію».
Отже, як ви можете визначити, що ви один із мільйонів, які не задовольняють щоденну потребу в кальції? Читайте далі, щоб дізнатися, скільки кальцію вам потрібно, а також п’ять прихованих ознак того, що у вас може бути дефіцит цього важливого мінералу.
Переконавшись, що ви отримуєте достатню кількість кальцію, важливо для міцного здоров’я. За даними Національної медичної бібліотеки, кальцій є найпоширенішим мінералом у вашому тілі, він становить до 2% від загальної маси тіла, причому в організмі середнього дорослого людини міститься 1200 грамів кальцію. Кальцій сприяє здоровому функціонуванню клітин, сприяє згортанню крові, підтримує оптимальне скорочення м’язів і регулює обмін речовин. Крім того, кальцій має вирішальне значення для здоров’я серця, допомагаючи підтримувати регулярний серцевий ритм і нормальний артеріальний тиск.
Необхідна кількість кальцію залежить від вашого віку та статі. Дієтичні рекомендації для Українців на 2020-2025 роки рекомендують дорослим віком від 19 до 50 років отримувати 1000 міліграмів кальцію щодня. Чоловікам віком 51 рік і старше також потрібно 1000 міліграмів, тоді як жінкам віком від 51 року потрібно 1200 міліграмів.
На щастя, ви можете отримати весь необхідний кальцій з їжі. «Найпоширенішими харчовими джерелами кальцію є молочні продукти, такі як молоко, йогурт і сир», — каже Міллер. «Менш поширені (але все ще чудові) джерела кальцію включають рослинні джерела, такі як листова зелень, така як шпинат і капуста. Квасоля, тофу та насіння також є хорошим джерелом кальцію». Крім того, багато продуктів, включаючи немолочне молоко та апельсиновий сік, збагачені кальцієм. Якщо ви не можете отримати достатню кількість кальцію з їжі, доступні добавки. Але завжди поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-які нові добавки.
Характерною ознакою дефіциту кальцію є загальна втрата здоров’я кісток. Якщо ви не споживаєте достатньо кальцію, ваше тіло буде вимивати кальцій з ваших кісток і зубів, щоб підтримувати достатній рівень кальцію в крові. Дефіцит кальцію може спричинити слабкість і крихкість кісток, якщо його не контролювати, різко збільшуючи ризик переломів і ймовірність остеопорозу.
Нестача здорової кількості кальцію може призвести до втоми. Але це не ваша звичайна втома — це постійний стан низької енергії та відчуття слабкості, згідно з Національною медичною бібліотекою. Симптоми гіпокальціємії, як правило, менш очевидні та більш довготривалі, ніж інші дефіцити поживних речовин.
Втома, пов'язана з гіпокальціємією, характеризується туманом у мозку, запамороченням, запамороченням, сплутаністю свідомості та труднощами зосередження.
Явними ознаками дефіциту кальцію є м’язові судоми та м’язові спазми. Оскільки симптоми з часом посилюються, м’язові судоми стають дедалі більш поширеними (особливо в задній частині гомілки), і у вас можуть розвинутися скутість, біль у м’язах. Це тому, що кальцій потрібен, щоб допомогти м’язам скорочуватися та розслаблятися. Коли м’язам не вистачає кальцію, нейрони стають нестабільними й спонтанно спрацьовують, що може викликати хворобливі м’язові скорочення.
Брак кальцію може спричинити проблеми під час наступного візиту до стоматолога. Як і ваші кістки, кальцій допомагає зберегти ваші зуби здоровими. Усе, що ви їсте та п’єте, утворює бактерії у роті, які руйнують мінерали у ваших зубах. Наявність достатньої кількості кальцію може допомогти запобігти такій втраті мінеральних речовин. Без достатнього рівня кальцію ваші зуби виснажуються мінералами, необхідними для підтримки їх міцності та здоров’я.
Кальцій відіграє важливу роль у здоров'ї серця. Наприклад, нерегулярне серцебиття (аритмія) є загальною ознакою недостатнього рівня кальцію у вашій крові та є основною причиною раптової серцевої смерті. Це тому, що серце — це м’яз, і коли його клітини не отримують достатньо кальцію, вони перестають функціонувати належним чином і можуть викликати спазм серцевого м’яза. Крім того, ваші кровоносні судини звужуються, коли рівень кальцію низький, що призводить до нерегулярного серцевого ритму.
Автор: Мария Никулина, редактор рубрики "Краса і здоров'я" на ЖЖ.info