Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Продукти та напої

Регіони виробництва кави арабіка: які країни виробляють найкращі сорти

Автор: Мария Никулина, 15.03.2024, 17:38:35 Регіони виробництва кави арабіка: які країни виробляють найкращі сорти

Арабіка — це один із двох основних видів кави, що культивується в усьому світі. Інший вид — робуста. Арабіка є більш поширеним і вважається преміальним за рахунок більш виразного смаку та меншої кількості кофеїну порівняно з робустою.

Цей сорт кави вирощується на різних континентах, зокрема в країнах Південної Америки (наприклад, Бразилія, Колумбія), Африки (Ефіопія, Кенія, Танзанія), Азії (Індія, Індонезія) та інших регіонах. Вони відрізняються різними умовами клімату, грунту та висотою, що впливає на смакові якості готового напою. Наприклад, кава, вирощена на високогір'ї Анд, має ніжний смак з фруктовими нотками, тоді як продукція із Ефіопії відрізняється багатим ароматом, квітковими та фруктовими відтінками.

Смак арабіки також залежить від обробки зерен після їх збирання. До найпоширеніших методів обробки відносять сухе або вологе замочування, натуральну сушку або використання ферментів. Кожен спосіб додає або виокремлює певні ароматичні та смакові якості.

Якщо ви хочете придбати якісну каву в зернах, рекомендуємо звернутися до інтернет-магазину Coffee Town. На сайті представлені різноманітні сорти арабіки, вирощені в різних куточках світу.

ТОП країн виробництва арабіки

Даний сорт кави вирощується в різних регіонах світу з унікальними природними умовами:

 • Латинська Америка. Бразилія та Колумбія — топові країни-виробники арабіки. В Бразилії вона вирощується в таких регіонах, як Мінас-Жерайс, Сао-Паулу та Еспіріту-Санту. Бразильська кава має гладкий, шоколадний післясмак, що включає нотки горіхів та фруктів. Колумбійська арабіка відома своїми багатими, виразними смаковими якостями та яскравою кислотністю. Вона вирощується в регіонах Хуіла, Антіокія та Нарінь.
 • Африка. В Африці вирощуються найбільш вишукані та відомі різновиди сорту. Наприклад, в ефіопській каві відчуваються яскраві фруктові та квіткові відтінки. А продукція з Кенії відрізняється яскравою кислотністю та виразними смаковими профілями. Вона часто має фруктові, ягідні та цитрусові нотки.
 • Азія. Індійська кава арабіка вирощується в таких регіонах, як Карнатака, Керала та Таміл-Наду. В ній відчутні різноманітні смакові профілі, включаючи горіхи та спеції. Зерна, вирощені в Індонезії, зокрема в регіонах Ява, Суматра та Балі, відомі більш трав'яними та земляними присмаками.


Популярні сорти арабіки та їхнє походження

До найпопулярніших різновидів арабіки відносяться:

 • Сантос. Цей сорт походить з Бразилії, точніше, регіону Сантос. Він відомий помірною кислотністю та гладким, збалансованим смаком. Сантос включає нотки шоколаду, горіхів та карамелі, що робить його дуже популярним для еспресо та змішаних напоїв.
 • Моджана. Моджана вирощується в Ємені, в портовому місті під назвою Мокха. Вона має характерні ноти шоколаду та фруктів, а також виражену кислотність. Цей сорт відомий своїм складним смаковим профілем, ароматом ванілі, прянощів та диму.
 • Жовтий Бурбон. Даний сорт арабіки походить з Бразилії та інших країн Південної Америки. Жовтий Бурбон відзначається своєю густою текстурою та багатим смаком. Він може мати нотки цитрусових, фруктів та горіхів, а також помірну кислотність.
 • Мутателі. Мутателі — це кава в зернах арабіка, що вирощується в Мозамбіку. Вона характеризується насиченістю та вираженою кислотністю. Відмінно підходить для людей, що полюбляють яскраві фруктові та квіткові відтінки, а також тонкий шоколадний післясмак.
 • Малаві. Малаві відрізняється високою якістю та складним смаком. В каві відчуваються нотки фруктів, винограду та цитрусових, а також виражена кислотність.


Смакові якості та переваги кави арабіка

Арабіка має декілька смакових якостей та переваг, які роблять її одним з найбільш популярних та шанованих сортів у світі:

 • Багатий аромат. Це ароматна та запашна кава, вдихаючи яку ви відчуєте ноти квітів, фруктів, ягід, шоколаду, прянощів та інших ароматичних елементів.
 • Гладкий, збалансований смак. Напій із цих зерен має м'який, округлий смак з гармонійним балансом між кислотністю, гіркотою та солодкістю. Це робить його приємним для багатьох палат.
 • Помірна кислотність. Арабіка володіє помірною кислотністю, яка додає свіжості та яскравості смаковому профілю, не перевантажуючи його.
 • Різноманітність смакових профілів. Зерна виготовляються в різних регіонах світу та кліматичних умовах, що призводить до широкого спектру смакових характеристик. Вони можуть мати фруктові, цитрусові, шоколадні, квіткові, пряні та інші смакові нотки, що робить їх дуже цікавими для кавоманів.
 • Низький рівень кофеїну. У порівнянні з робустою, арабіка має менший вміст кофеїну, що є перевагою для людей, які шукають менш стимулюючі напої.


Якщо ви хочете придбати смачну натуральну каву, переходьте на сайт Coffee.town. Спеціалісти компанії охоче підберуть для вас оптимальний сорт та ступінь обсмажування. Доставка товарів здійснюється по всій Україні, включаючи Київ.

Автор: Мария Никулина, редактор рубрики "Продукти та напої" на ЖЖ.info


Продукти та напої | 15.03.2024 | Переглядів: 340 | напиток, зерна кофе, кофе

Читайте також на цю тему: